Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Yaz Tatilinde Kuzey Avrupa’da Gezilmesi Gereken 7 Doğa Harikası Yer

İSKANDİNAV RÜYASI 12 Temmuz, 17:01'de eklendi

Kuzey Avrupa turu genellikle kış turistleri arasında popülerdir. Ancak bu durum, yazların daha az eğlenceli ve heyecan verici olduğu anlamına gelmez. Uzun bir yaz günü ve batmayan bir güneş hayal edin. Güneşin her ışınını teninizde gün boyu hissedip, takdir edeceğiniz muhteşem bir Nordic yazı. Kuzey Avrupa, nam-ı değer İskandinavya, yaz mevsiminde yaz tatilinizi değerlendirmek için oldukça cazip seçeneklere sahip.

kuzey avrupa turu norveç doğa

Norveç Fiyortları

Norveç’in ihtişamını deneyimlemenizi sağlayan, gerçekten unutulmaz bir yolculuğa hazır mısınız? Norveç, muhteşem fiyortlara sahip birkaç ülkeden biri olduğu için yaz mevsimi fiyortları keşfetmek için en uygun zamandır. Sizi sahil etrafına ve fiyortların derinliklerine götürecek Kuzey Avrupa turuna kendinizi bırakın.

izlanda Ring Road

Ring Road

İzlanda’da yapılacak en popüler şeylerden birisi, dünyanın en güzel manzaralarından birini sunan Ring Road’da çevre turu yapmak! Ada çevresindeki yol çevreleri ve ülkedeki en ünlü doğa harikalarından bazılarını barındırıyor! Bunu deneyimlemenin en iyi yolu bir araba kiralayıp, yola çıkmak. Sonrasında bir kamp kurmak ya da uzak bir yerel köyde dramatik kıyılara bakan bir konaklama yeri bulmak.

norveç lofoten adaları

Latofen Go Adası

Görkemli doğayı ve dramatik manzaraları yaşamak için Go Adası muhteşem bir yerdir. Gördüğümüz en güzel takımadalardan birisidir. Şaşırtıcı doğanın yanı sıra, konumu itibari ile pastoral Norveç balıkçı köylerinin eşsiz görünümünü sunmaktadır.

danimarka sahilleri

Danimarka Sahilleri

Huzurlu bir dinlenme arıyorsanız, Danimarka sahili sizin için ideal. Yazları güzel bir havanın eşliğinde sakin bir zaman geçireceğiniz bu yerde; yöre halkı, kumlu sahilde rahatça gezmeyi, yüzmeyi, bisiklete binmeyi ya da uçurtma uçurmayı seviyor.

faroe adaları

Faroe Adaları

Danimarka’ya bağlı Faroe Adaları, harika manzaraları, yürüyüş olanaklarını ve dinginliği birleştirmek isteyenler için ideal bir yer. Yazlar burada hafif geçer. Buradaki dramatik manzaralara hayran kalacak ve tam bir huzur bulacaksınız. Yaz aylarında adalar genellikle sabahları sislerle kaplıdır, bu da onların daha da büyülü ve etkileyici görünmelerini sağlar.

finlandiya lapland

Lapland

Yaz aylarında güneş ve Fin doğasının 7/24 tadını çıkarabileceğiniz sessiz bir sığınak olan Lapland’da, uzun bir yaz gününün tadını çıkarabileceksiniz. Yaz mevsimiyle birlikte görkemli bozulmamış doğa boy gösterir, yemyeşil ormanlar canlı yeşille kaplanırken, tarlalar ve vadiler renkli çiçeklerle süslenir.

gotland adası

Gotland

Yerliler tarafından en popüler yaz destinasyonlarından biri olan Gotland, İsveç’in en ünlü adalarından birisidir. UNESCO tarafından korunan muhteşem Ortaçağ mimarisine sahiptir. Dramatik manzaralar sunan adanın etrafında dolanan yol ağı ile geniş bir keşfe çıkabilirsiniz.

Kuzey Avrupa turunu sadece kış mevsiminde gidilir diye kafanızda kurmayın. İskandinav Rüyası ve Kuzey Avrupa turu, yazları da bir başka güzel!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

0
0
16 Temmuz, 13:20
Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

0
0
30 Haziran, 10:57
Kız Kıza Tatil Önerileri

Kız Kıza Tatil Önerileri

0
0
25 Şubat, 14:19
Norveç Kasabası Sogndal

Norveç Kasabası Sogndal

0
0
11 Aralık, 11:19