Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

İSKANDİNAV RÜYASI 30 Haziran, 10:57'de eklendi

Hepimizin bir Avrupa Rüyası var gerçekleştirmek istediği. Kuzey Avrupa, Orta Avrupa, Balkan ve daha birçok bölge.. Seyahat etmek her zaman faydalıdır ve faydaları saymakla bitmez ve ufkumuzu da oldukça genişleten bir faaliyettir.  Konfor bölgenizden çıkın, yeni insanlarla tanışın, yeni deneyimler paylaşın ve yeni anılar yaratın. Yalnız seyahat etmenin keyfini çıkarın.

Yalnız seyahat etmek kadar harika bir his yoktur. Kendi seçimleriniz vardır her zaman ve bu kendinizi güvende hissettirir. Tamamen kendi başına olduğun için kendi sırdaşın olursun. Seyahat etmek isteyenler veya çekincesi olanlar için yalnız seyahat etmenin avantajlarını söylüyorum.

tek başına seyahat

Kendinizi daha fazla tanıyın

Yalnız seyahat kendinizi açığa çıkarabilmeniz için büyük bir fırsattır. Kendi başınasın ve yanlış veya aceleci kararların tatilini mahvedebileceğini biliyorsun. Bu yüzden daha güvenli ve daha iyi kararlar alıyorsun. Kendi isteğine göre kendi başına dolaşıp keşfediyorsun ve bu sayede, tüm sorumluluklarından uzakta olduğunda yaşamdaki gerçek amacını keşfetmeye başlıyorsun.

Uygun Maliyet

Çocuklarla veya bir aile ile seyahat etmek bir kişiye göre çok daha pahalıdır. Herkesin isteklerini yerine getirmek yorucu ve oldukça da maliyetli. Yalnız bir gezgin olarak, yol kenarındaki herhangi bir kafede bile oturabilir ya da yolda bir aperatif seçebilir ve yeni varış noktasını keşfederken gönlünce bütçene göre yemek yiyebilirsin. Kiralık iki otel odası için endişelenmene gerek yok; hatta bir stüdyo dairenin kiralık odasına sığabilirsin.

seyahat yöntemleri

Bencil olabilirsin

Bir grupla seyahat etmek; gruptaki diğer insanlar için çok fazla istekten ve tercihinden ödün vermen gerektiği anlamına gelir; Yalnız seyahat ederken, tüm isteklerini yerine getirir ve kendi tercihlerini göre herşeyi kendi başına yaparsın.

Arkadaş edinmek daha kolay

Yalnız seyahat ederken daha çok kişiyle etkileşime girersiniz. Seyahat ederken, biriyle ya da birisiyle etkileşimde bulunmanız gerekebilir veya sizinle biri konuşabilir, birisi size birşey sorabilir. İleriye doğru ilerleyin ve yalnız bir kişiye, grup halinde olan insanlardan daha fazla yardım edin.

seyahat arkadaşı

Sağlığınızı iyileştirin

Her birimiz yalnız zaman geçirmenin çok fazla stresli toksini dışarı salgılanmamıza  yardımcı olduğunu biliyoruz ve seyahat etmek bizi mutlu ediyor. Bir araştırma, tek başına seyahat etmenin sizi daha mutlu bir insan yapması ve depresyonunuzu ve stresli evrelerinizi kesmesi gibi sağlıklı bir seçenek olduğunu göstermektedir.

Dil becerilerinizi geliştirirsiniz

Bir grupta seyahat ederken, birisiyle konuşmak için acil bir ihtiyaç duymuyorsunuz, çünkü kendi arkadaşlarınla konuşabiliyor ve zamanının tadını çıkarabiliyorsun. Ama yalnız seyahat söz konusu olduğunda, hepiniz kendi başınıza ve açıkça konuşmaya ve etkileşime geçmek zorunda kalıyorsun. Bir yerli insanla etkileşim kurduğunuzda yabancı olmak, o dilden birçok kelime ve ortak ifadeler öğrenmenize katkı sağlar.

Tek başına seyahat etmenin bu kadar avantajı varken neden korkularını kırıp, sen de rüyalarını gerçekleştirmiyor; Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa turu ile rüyalarına adım atmıyorsun?

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

0
0
16 Temmuz, 13:20
Kız Kıza Tatil Önerileri

Kız Kıza Tatil Önerileri

0
0
25 Şubat, 14:19
Norveç Kasabası Sogndal

Norveç Kasabası Sogndal

0
0
11 Aralık, 11:19