Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Stockholm Yapılacak 7 En İyi Ücretsiz Şey

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 27 Aralık, 15:25'de eklendi

Pahalı olmakla birlikte, Stockholm’de her bütçeye uygun, keşfedilmeyi bekleyen, pek çok ücretsiz deneyim ve etkinlik var. İşte Stokholm ücretsiz etkinlik listesi!

1. Eski Şehrin orta çağ arka sokaklarında gezin

Eski Kent (Gamla Stan), Stockholm’ü keşfetmeye başlamak için mükemmel bir yer. Gün içinde Västerlånggatan ve Stora Nygatan gibi ana caddelerin koşuşturmasına karışıp ardından Stockholm’deki en dar sokak olan Mårten Trotzigs Gränd’de bacaklarınızı uzatın. Bölgeyi keşfetmek için en iyi zaman, fenerlerin altın ışığında yıkanabileceğiniz akşam karanlığı. Hangi yoldan dönerseniz dönün, yanlış gidemezsiniz.

stockholm moderna museet
Stockholm Moderna Museet

2. Moderna Museet’deki ustaları ziyaret edin

Eski Kent’in tam karşısında, ilginç ve sıklıkla gözden kaçırılan bir bölge olan Skeppsholmen Adası’nda yer alan Moderna Museet, Stockholm’e çağdaş bir lezzet katıyor. Pablo Picasso, Salvador Dalí ve Andy Warhol gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserleriyle müzenin kalıcı koleksiyonları, 1840’lardan günümüze dek çeşitli modern sanatları ağırlıyor. Geniş çevrede yürürken sanat eserleri hakkında daha iyi fikir edinmek için ücretsiz sesli rehber uygulamasına bakabilirsiniz. (modernamuseet.se).

Stockholm – Free Walking Tour

3. Ücretsiz yürüyüş turlarına katılın

Bir yürüyüş turu, uygun bütçe ile şehri karış karış gezmek için harika bir seçenek. Free Tour Stockholm (freetourstockholm.com), şehrin tüm merkezi bölgelerini kapsayan üç ayrı tur sunuyor. Bilgi ve deneyimlerini paylaşmaya istekli yerel rehberler, Stockholm’un tarihini keşfetmenize yardımcı olacaktır. Eski Kent’in dar sokaklarına doğru yürüyün, Södermalm’i ziyaret edin ya da şehrin daha modern bölgelerini gezmeyi tercih edin. Turlar ücretsiz olsa da, deneyimin tadını çıkarırsanız rehberinize isteğe bağlı bir miktar bırakabilirsiniz.

Stockholm – Monteliusvägen

4. Monteliusvägen manzarasını fotoğraflayın

Stokholm’ün bir fotoğrafçının hayali olduğunu anlamanız uzun sürmeyecek. Södermalm’ın kayalık tepeleri, Eski Kent’in en ikonik bakış açılarını sunar. Snugly, eski Södermalm’ın arka sokaklarının arkasında yer alan Monteliusvägen, uçurumun kenarında yer alan, tehlikeli bir manzara yolu. Manzaraya fotoğraflamak için bir bankta dinlenin ya da bu muhteşem şehrin mükemmel panorama görüntüsünü elde etmek için kendinizi sarmal yollara atın!

Stockholm – The Royal Armoury

5. The Royal Armoury’deki antik eserleri görün

Kraliyet Silahlı Kuvvetleri’nde (Livrustkammaren) unutulmuş bir emperyal aşırılık dünyasına girin! Kraliyet Sarayı’nın göbeğinde yer alan yer, benzeri olmayan bir müze sergisi. 1628’de Kral Gustav II Adolf tarafından savaş ganimetini korumak üzere kurulan ve İsveç’in en eski müzesi olan The Royal Armoury koleksiyonu, şövalye zırhı ve taç mücevherlerinden altın kaplama arabalara ve hatta kraliyet moda trendlerine giden bir yolculuğa kadar her şeyi içeriyor. Kralın doldurulmuş savaş atını da burada görebilirsiniz.

Stockholm – Kraliyet Sarayı

6. Kraliyet Sarayı’nda muhafız değişimine tanık olun

Stockholm Kraliyet Sarayı’nda, muhafızların değişmesini izlerken, İsveç tarihine kısa bir bakış atabilirsiniz. Kraliyet avlusunda yer alan İsveç askeri üyeleri, her gün 12.15’te (Pazar günleri saat 15.00) bu etkileyici töreni gerçekleştiriyorlar. Geleneğe bağlı olan kraliyet muhafızları 1523’ten beri sarayda bulunuyor. Tüm yıl boyunca gerçekleşen muhafız değişimine denk gelmek için bando ve silah selamlarını içeren özel etkinlikler için resmi takvimi (forsvarsmakten.se) kontrol ettiğinizden emin olun.

Stockholm – Doğa Müzesi

7. Doğa Tarihi Müzesi’nde doğanın harikalarını keşfedin

Hem çocuklar hem de yetişkinler için oldukça eğlenceli olan The Natural History Museum, en yakın atalarımızı öğrenerek köklerinizi keşfedebileceğiniz dokuz kalıcı sergiye ev sahipliği yapıyor. Doğa Tarihi Müzesi’nde, İsveç vahşi yaşamının sırlarını keşfedin ya da müzenin hayvan koleksiyonlarında hayret edin! 200 yıldan uzun bir süredir İsveçli bilim adamları tarafından toplanan örnekler hayli ilginç.

Stockholm – Tantolunden Park

Bonus: Tantolunden Park’ta yenilenin!

Batı Södermalm’daki popüler Hornstull’a sadece iki dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Tantolunden Park, ilkbahar ve yaz aylarında Stockholm’un kalbi haline geliyor. Sıcak yaz aylarında kendilerini Tantolunden Park’a atan Stockholmlüler, piknik yapmak veya yüzme ve egzersiz için parkı dolduruyorlar. Tantolunden Park, içerisindeki plajında ​​yüzmek için de harika bir seçenek!

Kuzey Avrupa Turu ve İskandinav turu ile ziyaret edebileceğiniz, İsveç’in başkenti Stokholm’de yapılacak 7 en iyi ücretsiz şeye göz atmayı unutmayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

0
0
27 Ağustos, 10:36
Faroe Adaları Gezi Rehberi

Faroe Adaları Gezi Rehberi

0
0
29 Nisan, 16:55
Norveç Milli Parkları

Norveç Milli Parkları

0
0
4 Nisan, 13:31