Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Sömestr Tatilinde Lapland’e Gitmek için 5 Neden

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 6 Şubat, 12:21'de eklendi

Kuzey Avrupa turunda gezeceğiniz Finlandiya’nın beyaz cenneti Lapland, kutupların eşsiz atmosferini ziyaretçilerine sunuyor. Kuzey ışıkları, ren geyikleri, huskyler, gece güneşi ve doğanın buluştuğu yerde, kış bir başka güzel. Kartpostallarda gördüğümüz ve bizi büyüleyen kar manzaraları sunan Lapland, kış tatilinizi geçirmek, benzersiz aktivitelere katılmak ve Noel Baba ruhunu deneyimlemek için harika bir yer. 

Lapland, Finlandiya nüfusunun yaklaşık % 3.4’üne ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda, AB’nin tek yerli nüfusunu sunan Sami halkına da ev sahipliği yapıyor.

Büyülü kış harikalar diyarı sömestr tatilinde Lapland’e gitmek için 5 neden bu listede!

Sömestr Tatilinde Lapland'e Gitmek için 5 Neden

Aurora Borealis

Eşsiz bir ışık şöleni olan Kuzey ışıkları için Lapland, seçilebilecek en iyi yerlerden bir tanesidir. Laponya’da Ağustos ayından Nisan ayına kadar muhteşem doğal manzaralardan biri olan Aurora Borealisi görme şansınız oldukça yüksek. Gökyüzünde dans eden renkli ışıklar Laponya’nın bir sembolü olarak kabul ediliyor. Kışın, gün ışığı olmadığında, Kuzey Işıklarını izlemek için mükemmel bir zamandır. Gece açık ve karanlık olduğunda, kuzey ışıklarını görmek için tetikte ol!

Sömestr Tatilinde Lapland'e Gitmek için 5 Neden

Safari

Lappish doğanın tadını çıkarırken huskies veya reindeers tarafından bir kızak üzerinde çekilmek istemez misin? Santa topraklarına yapılacak bir kış gezisi, kesinlikle en büyük husky safarileri, en iyi ren geyiği kızakları ve en heyecan verici kar arabası pistleri ile size eşsiz bir hizmet sunacaktır. Hem husky hem de ren geyiği gezileri, Laponya’da ortak etkinliklerdir ve nüfuslu bölgelerde organize edilmektedir. Lapland’daki bu safariler ayrıca size özel yerel kültürün tadına bakma şansı sunacak ve heyecan verici bir deneyim yaşatacak.

Sömestr Tatilinde Lapland'e Gitmek için 5 Neden

Noel Baba Kasabası

Laponya’ya geldiyseniz Santa Claus Village’ı ziyaret etmeden burayı terk etmemelisiniz. Nihayetinde burası Santa’nın tek resmi evi, bu kültürün bir parçası ve kendi başına eşsiz bir deneyim. Rovaniemi’nin 8 km kuzeyinde bulunan Kuzey Kutup Dairesi’nde yer alan kasabaya, 30 dakikalık bir otobüs yolculuğu ile ulaşılabilir. Kasabada göze çarpanlar arasında; Noel ile ilgili öğelerle, Noel Baba Postanesi ve ziyaretçilerin Santa ile tanışabileceği yer olan resmi Noel Baba Ofisi yer alıyor.

Sömestr Tatilinde Lapland'e Gitmek için 5 Neden

Sauna

Finlandiya’ya gelip fin saunasını denemeden kesinlikle gitmemelisiniz. Hemen hemen her otel güzel bir fin saunası deneyimi sağlar, bu sayede birçok seçeneğiniz olur.

Buz Oteli

Özellikle geldiğiniz buz otelleri yoksa, bir buz otelini kesinlikle ziyaret edin. Buzdan yapılmış bir otel, Finlandiya’daki Laponya’ya ve Dünya’daki birkaç Kuzey noktasına özgü bir şeydir. Kışı tam deneyimleyebileceğiniz buzlu ve serin bir otel hayal edin. Arctic Snow Hotel, Rovaniemi’nin hemen dışında, Kuzey Işıklarını seyredebileceğiniz igloları bile olan eşsiz buz otellerden bir tanesi.

Ek olarak, gündüzlerin oldukça uzun olduğu Kutup bölgesinde yer alan Lapland’da ufuğu terk etmeyen gece yarısı güneşini de deneyimlemeniz şiddetle tavsiye edilir.

Lapland hayalet kuzey ışıkları, kuzey ormanlarının eriyen güzelliği, gece yarısı güneşi, taşıdığı Noel ruhu ve seyahatinize eşlik eden sonsuz günleriyle kış severler ve sömestr tatilini değerlendirmek isteyenler için tam bir cazibe merkezi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

0
0
27 Ağustos, 10:36
Faroe Adaları Gezi Rehberi

Faroe Adaları Gezi Rehberi

0
0
29 Nisan, 16:55
Norveç Milli Parkları

Norveç Milli Parkları

0
0
4 Nisan, 13:31