Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Seyahatte Yemek Masraflarını En Aza İndirmenin Yolları

İSKANDİNAV RÜYASI 22 Mayıs, 13:15'de eklendi
Bazen yurt dışı hayallerimizi gerçekleştirmek adına kendi masraflarımızdan kısarız. Bunun için para biriktirir, ucu ucuna da yetecek olsa bu hayalin peşinden gideriz. Kur değerlerinden dolayı yurtdışı seyahatleri bizlere biraz pahalıya patlayabiliyor bu bir gerçek. Bireysel turunuzda, masraflarınızı planlamalı fazla masraf ve giderlerden kaçınmanız lazım. Tek başına gezmeyi seven macera severler için seyahatte yemek masrafları en aza indirmenin yolları burada!

Restoranlara hapsolma, dışarıya çık.

Restoran maliyetleri cebinizi yakacak türden olabiliyor. Kur farklılığı da bunda büyük bir etken. Doğanın ve kültürün içinde atmosferi doya doya yaşayarak karnınızı doyurmanız da mümkün. Hazır sandviçler alarak yemek maliyetinizi düşürebilirsiniz veya gezintiye çıkmadan önce yemeğinizi/küçük atıştırmalıklarınızı kendiniz hazırlayarak tasarruf sağlayabilirsiniz.

seyahat ucuz alışveriş süpermarketler

Süpermarket!

Pahalı yerlerden yiyecek alışverişi yapmayı bırakın! Onun yerine marketlere gidin, neredeyse gittiğiniz her yerde market bulabiliyorsunuz.

Termosu unutmayalım!

Turlarda bol bol yürüyüp, ayaklarımız kopana kadar bir yerleri keşfetmeye çalışıyoruz. Neticesinde canınız sıcak/soğuk bir şey içmek istediğinde dışarıya para vermeden yanınıza aldığınız termostan keyifle içeceğinizi yudumlayabilirsiniz.

asya ucuz yemek pazarları

Asya gıda mağazalarına göz atın

Eğer gittiğiniz ülkede/şehirde bir Asya gıda mağazası varsa şanslısınız. En ucuz yemeklerden burada!

Barları es geç!

Bir restoran, pub veya barda bulunan alkol, saçma bir şekilde pahalı olacak, bu yüzden tavsiyem sadece içkiyi atlamak olacak. Eğer yerel biranın tadına bakmak istiyorsanız, pubda veya restoranda tüketmek yerine biraz satın alın.

seyahat-gezgin-seyahat-matarsı

Suyunuzu yanınızda taşıyın.

Vücudumuzun suya ihtiyacı var. Ancak her seferinde suya para vermek cebinize zarar verecektir. O nedenle suyu sürekli doldurarak yanınızda taşımak sizi bu masraftan kurtaracaktır.

Genel olarak baktığımızda yurt dışı seyahatinde yemek masraflarını kısmanın yolu birçok şeyi yanınızda getirmekten geçiyor. Yiyeceğinizden içeceğinize her şeyi seyahat çantanızda taşımayı unutmayın! Stok yapmak bu yönde iyi olacaktır. Ancak yolculuğunuzun süresine göre bozulabilecek/parçalanabilecek gıdaları çantanızda taşımaktan kaçının. Yiyemeyeceğiniz şeyleri aç kalırım korkusuyla çantanıza doldurmanıza gerek yok. Gittiğiniz birçok yerde aperatif alışverişi için market bulabilirsiniz. Karşılaşacağınız manzaralar karşısında açlığınızı hissetmemeniz de oldukça olası.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

0
0
16 Temmuz, 13:20
Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

0
0
30 Haziran, 10:57
Kız Kıza Tatil Önerileri

Kız Kıza Tatil Önerileri

0
0
25 Şubat, 14:19
Norveç Kasabası Sogndal

Norveç Kasabası Sogndal

0
0
11 Aralık, 11:19