Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Seyahatlerde İşinize Yarayacak Atıştırmalık Önerileri

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 2 Nisan, 11:16'de eklendi
Yurt dışı seyahatlerinde her zaman restoranda yiyecek paraya sahip olmadığımız zamanlar maalesef oldukça fazla. Üç öğünü de dışarıda yemek kur farkı nedeniyle bize biraz pahalıya patlıyor. “Belki sabah bir markette duracağım”, “Tren istasyonunda öğle yemeği alacağım” veya “Trende yiyecek alabiliyorum” gibi fikirlerle yola çıkarsanız aç kalmanız olası. Her zaman merkeze yakın veya yolunuzun üzerinde market bulmanız mümkün olmayabilir. O nedenle en iyisi yanınızda atıştırmalıklar bulundurmanız. Seyahatlerde çok işinize yarayacak atıştırmalık önerileri ve çanta ipuçları bu listede.

Doğru çanta seçimi!

Atıştırmalıklardan önce yapmanız gereken ilk şey doğru bir çanta seçmek. Bir yerlere koşuştururken, son trene yetişmeye çalışırken omzunuzda kopmuş bir çanta istemezsiniz. O nedenle en azından 2lt suyu taşıyabilecek sağlam bir çanta tercih edin.
Bir de çantanız nispeten biraz küçük olsun. Uçak yolculuklarınızda bagaj sorunundan dolayı, otobüs yolculuğunda da ayaklarınızı sıkıştırmaması için çok büyük çantaları tercih etmeyin.
ziploc-poset

Yanınıza ziploc poşet alın.

Çoğu gıda ambalajı kendinden sızdırmaz değildir. Muhtemelen çantanızın geri kalanını ezilmiş kuruyemişler ile dekore etmek istemezsiniz. Yedek bir Ziploc poşeti her zaman kullanışlıdır. Yarım kalan yiyeceklerinizi ziplocla paketleyip, lastik bantlarla ya da yedek saç tokaları ile ağzını bağlayabilirsiniz.

Protein, protein, protein!

Yapacağınız bir iki saatlik yolculuklarda yüksek şekerli gıdalar tüketmek yerine, yüksek protein içerikli barlar tüketmek iyi olacaktır. En azından enerjinizi yerinde tutacaktır. 
Yerel aperatifleri deneyin. Evden çıkmadan önce yapmanız gereken şeylerden birisi çantanızı yerel aperatiflerle doldurmak olacaktır. Durduğunuz her noktada, bulabildiğiniz ilk markete uğrayıp stoklarınızı güncellemeyi unutmayın!
otel-ikramlar

Her şey cebe

Yerel aperatiflerin dışında, hayattaki en iyi şeylerden biri ücretsiz erişebileceğiniz aperatifler. Otel odanda çay poşetleri var mı? Lobide bir meyve tabağı? Muhtemelen ücretsiz bir paket Haribo? Bunların hepsi senin ve hepsi kıymetli bir hazine.

Bozulabilir/kırılabilir şeylerden kaçının.

Yolculuğunuzun süresine bağlı olarak çantanızdaki bir meyveyi uzun süre orada unutabilirsiniz. Hoş olmayan bir şeyden veya kendinizi yanlışlıkla zehirlemekten kaçının. Gerçekten soğutulması gereken bir şey taşımayın. Kaçınılması gereken başka bir şey var mı? Mesela bir bardak. Kırıldığında hem ağır hem de tehlikeli. Ayrıca, narin kurabiyeler bir su şişesinin altına düşerlerse ömrü uzun olmayacaktır. Aslında, ister kapsayıcı ister hassas bir tatlı olsun, atıştırmalıkların ötesine geçebilecek veya ezilebilecek bir şeyin atıştırmalık çantanızda olmasına izin vermeyin.

Suyu unutma!

Eğer musluk suyu içilebilirse veya şişelenmiş bir su stoğu varsa, tekrar kullanılabilir su şişenizi yanınızdan ayırmayın.
El dezenfektanları ve peçeteleri getirin.
Yolda çok fazla şeye dokunursunuz ve otobüs durağı tuvaletlerinde her zaman sabun olmaz. Eğer çantanızda el dezenfektanı yoksa, muhakkak edinin. Peçeteler de dökülmeler veya genel yapışkanlık durumunda faydalı olabilir.

Aşırı stoklamakdan kaçın.

Aperatifler yenmek içindir. Kurutulmuş gıdalar, beş saatlik minibüs yolculuğunuz sırasında  ilk seferki kadar lezzetli olmayacak. Tabii ki, acıkmamak için yeterince aperatif almak istersiniz, ancak ihtiyacınız olduğunda her zaman daha fazla satın alabileceğinizi unutmayın.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

0
0
27 Ağustos, 10:36
Faroe Adaları Gezi Rehberi

Faroe Adaları Gezi Rehberi

0
0
29 Nisan, 16:55
Norveç Milli Parkları

Norveç Milli Parkları

0
0
4 Nisan, 13:31