Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Seyahatlerde Hayat Kurtaran Harita Uygulamaları

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 14 Mayıs, 13:07'de eklendi

Nerede olursak olalım harita uygulamaları hayat kurtarıyor. Özellikle yurt dışında iseniz mutlaka harita uygulamaları kullanmalısınız. Seyahatte dikkat etmeniz gereken adımları da bu yazımızdan okuyabilirsiniz.

Demiryolları için RAIL PLANNER

Interrail yapacakların veya Avrupa’da özellikle trenlerle seyahat edeceklerin mutlaka edinmesi gereken bir uygulama. Çevrimdışı da çalışan bu uygulama ile hem trenlerin hangi saatte hangi durakta olacaklarının görüntüleyebiliyor hem de hangi trenlerin hızlı tren hangilerinin normal tren olduğunu, hangilerinin rezervasyon gerektirdiğini, hangi duraktan aktarma yapılabildiğini de öğrenebiliyorsunuz.

rome2rio app

ROME2RIO

Bir kıtadan başka kıtaya, bir ülkeden başka bir ülkeye geçerken ihtiyacınız olacak her ulaşım bilgisini size sunan bir uygulama. A şehrinden B şehrine ulaşım için en akıllıca yol otobüsle mi uçakla mı yoksa deniz yoluyla mı görüntüleyebiliyorsunuz. Üstelik fiyat karşılaştırmalarıyla birlikte. Gerçekten çok güzel bir uygulama.

google-maps

GOOGLE MAPS

WiFi bulduğunuz anda gezeceğiniz şehrin Google Maps çevrimdışı (Offline) çalışan haritasını yüklediğinizde artık nereye gitseniz sizi takip eden dijital bir haritaya sahipsiniz demektir. Menüye girin, offline areas’a tıklayın. Custom Area’dan haritasını istediğiniz bölgeyi seçin ve indirin. Artık 30 gün boyunca o haritayı hiçbir ücret ödemeden kullanabiliyorsunuz. Yalnız, yeni bir kayıt için eskisini silmeniz gerekiyor.

Sygic Travel

SYGIC TRAVEL

Sygic Travel cebinizdeki GPS ve harita uygulaması. Özellikle araç kiralarken eğer bir de GPS alırsanız günlük ücret ödemeniz gerekiyor. Bunun yerine bir kerelik Sygic haritalarından satın alıp çevrimdışı yani internetinizi açmadan kullanabilirsiniz. Oldukça makul bir seçenek.

citymapper

CITY MAPPER

Şehir içi ulaşım konusunda hayat kurtarıcı bir uygulama. Şehir içi ulaşımda kullanılan tüm araçların bağlı ve senkronize olduğu çok geniş bir veri tabanına sahip olan uygulama, Google, Foursquare, Uber gibi birçok diğer uygulamayla da işbirliği yapıyor. Hem sunduğu yönlendirmelerle sizi A noktasından B noktasına ulaştırıyor hem de mekânlardan ulaşım aracınıza kadar olan süreçlere destek oluyor. Araçlarla yolculuk sürenizi veya ne kadar yürüyeceğinizi, rota üzerinde otobüs veya metro hangi alternatiflerin olduğunu ve bunların ücretlerini öğrenebiliyorsunuz. Hem android hem de ios destekli versiyonları var. Bundan iyi ne olabilir bilemiyorum. Rehber gibi sizi gezdiriyor.

aroundme

AROUNDME

Bu uygulama ihtiyaç duyduğunuzda ne var ne yok size bulabiliyor. Bir nevi semtin eskisi bir insanımız gibi. Örneğin yurt dışında acil bir durum oldu ve en yakın eczaneyi bulmanız gerekiyor, AroundMe, konumunuza göre, size en yakın eczaneyi görüntülüyor ve sizi oraya yönlendiriyor. Sadece eczane de değil, banka, bar, petrol istasyonu, hastane, otel, sinema, restoran, süpermarket, tiyatro ve taksi gibi ihtiyacınız olacak tüm yerleri listeleyen bir uygulama.

Seyahate çıkmadan önce evimizi, iş yerimizi güvenli bir şekilde önemleri alarak uzaklara gitmek daha iyi olacaktır. İzmir kamera sistemleri ile evinizde, iş yerinizde güvenliğinizi üst seviyeye çıkarabilirsiniz. İzmir alarm sistemleri, güvenlik sistemleri, kamera sistemleri için Doruk Elektronik Kamera Alarm ve Güvenlik Sistemleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

0
0
27 Ağustos, 10:36
Faroe Adaları Gezi Rehberi

Faroe Adaları Gezi Rehberi

0
0
29 Nisan, 16:55
Norveç Milli Parkları

Norveç Milli Parkları

0
0
4 Nisan, 13:31