Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Sevgiliyle Yaz Mevsiminde Görülmesi Gereken Kuzey Şehirleri

İSKANDİNAV RÜYASI 18 Temmuz, 10:35'de eklendi

Son zamanlarda spotlar Kuzey Avrupa turu ve İskandinav Rüyası üzerinde. Kuzeyden çok uzak olan bizler için Kuzey Avrupa çoğunlukla bir cazibe merkezidir. Cömert doğası, kültürlü şehirleri ve dünyanın en mutlu insanlarına sahip  İskandinavya ve Baltık ülkelerine gerçekleştireceğiniz Kuzey Avrupa turu, uzun günlerde, yaz mevsiminde başka bir güzel.

Kuzey Avrupayı, İskandinavya’yı düşündüğünüzde muhtemelen aklınıza ilk olarak kış, soğuk ve buzlu fiyortlar geliyor. Ancak yaz mevsimi bölgenin başka bir yönünü ortaya çıkarıyor. Uzun günler ve ılık hava koşulları, şehirleri ve doğal manzaraları keşfetmek için gerçekten ideal şartlar sağlıyor. Yaz mevsiminde İskandinav kırsalının temiz havasını solurken sevgilinizle birlikte gideceğiniz Kuzey Avrupa turunda görülmesi gereken Kuzey şehirleri bu listede!

avrupa rüyası danimarka kopenhag

Kopenhag, Danimarka

Danimarka’nın başkenti Kopenhag, Kuzey Avrupa’nın en iyi niteliklerini birleştirmiş önemli bir şehirdir. Kültür ve sanatın merkezi olması nedeniyle birçok sanatçı, galeri ve müzeler sizi karşılıyor. Bunun yanı sıra sokaklarda da sanatla karşılaşabiliyorsunuz. Yaz mevsiminde Kopenhag’da iseniz, kültürel şehir gezinizden sonra serin sulara girip, plajda güneşlenmek isteyebilirsiniz. Bunun için kumsallarla kaplı 6000 km’den fazla kıyı şeridine sahip Kopenhag’da seçenek çok. Uzun Kopenhag yaz günlerini ve parlak akşamları geçirmek için en iyi yerlerden biri Amager Beach Park’tır.

norveç lofoten adaları

Lofoten, Nordland, Norveç

Kuzey Norveç‘teki takımadalar inanılmaz güzel ve eşsizdir. Kuzey Kutup Dairesi’nde bulunmasına rağmen, buradaki iklim şaşırtıcı derecede yumuşak ve ılıktır. Aynı zamanda gezegendeki en büyük derin mercan kayalığı da dahil olmak üzere zengin bir deniz yaşamına sahiptir. Pitoresk bir manzaraya sahip olmanın dışında, Lofoten ziyaretçilerine çeşitli aktiviteler sunmaktadır. Yaz tatilinde gittiğiniz Kuzey Avrypa turunuzda sevgilinizle birlikte tırmanmadan, yürüyüşe, bisiklete binmeye ve hatta sörf yapmaya bir sürü aktiviteye katılabilirsiniz.

filandiya helsinki

Helsinki, Finlandiya

Finlandiya’nın başkenti ve ülkenin en büyük şehri Helsinki, yılın herhangi bir döneminde ziyaret etmek için mükemmel bir yerdir. Şehrin çoğu Baltık Denizi’ne bakan bir yarımadada yer almaktadır. Helsinki yürüyerek ya da bisikletle rahatlıkla gezebileceğiniz bir şehirdir. Helsinkiye gittiğinizde, Fin tarihinin en önemli adamı olan Mareşal Mannerheim’in heykelini görebileceğiniz Mannerheimintie (Mannerheim Caddesi) ‘ni ziyaret etmeden geçmeyin. Ayrıca Helsinki’de Kiasma Müzesi’ni, Parlamento binasını ve çok daha fazlasını görebilirsiniz. Linnanmäki Eğlence Parkı, şehri gezdikten sonra biraz eğlenmek ve rahatlamak için harika bir yerdir.

Norveç Bergen

Bergen, Norveç

Birçok kişiye göre, Bergen Norveç’in en güzel şehridir. Ülkenin ikinci en büyük yeri de görkemli fiyortlara açılan bir geçittir. Yaz dönemi için sevgilinizle birlikte Bergen’den dramatik fiyortlara gemiyle fiyort turu yapabilirsiniz. “Yedi dağ arasındaki şehir” olarak adlandırılan Bergen, bugün bir Avrupa Kültür Kenti’dir ve denizcilik ve petrol endüstrileri, su ürünleri yetiştiriciliği ve yüksek öğrenim için önemli bir merkezdir.

isveç stockholm

Stockholm, İsveç

İsveç’in başkenti Stockholm, zengin tarihi geçmişini modern cazibesiyle birleştiren bir şehir. Bu güzel şehirde bir değil iki UNESCO Dünya Mirası Alanı; Kraliyet Sarayı Drottningholm (kraliyetlerin ikametgahı) ve büyülü Skogskyrkogården (Woodland Mezarlığı), her yıl milyonlarca turisti çekmektedir. Arnavut kaldırımlı sokaklar, şehrin kanallarındaki pitoresk köprüler, muhteşem mimari ve çok daha fazlası burayı ziyaret etmek için sebeptir. Müzelerin, butiklerin ve elbette geleneksel yemeklerin olduğu Old Town’ı unutma.

Yaz demek, güneş demek, sıcak bir esinti ve mavi bir gökyüzü demek. Kuzey Avrupa’yı sadece kış tatilleri için değil, yaz dönemi ziyaretleriniz için de artık düşünmenin vakti geldi. Yaz mevsiminde sevgilinizle birlikte katılacağınız Kuzey Avrupa turu ve İskandinav Rüyası, size eşsiz bir deneyim ve unutulmaz anlar yaşatacak!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

0
0
16 Temmuz, 13:20
Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

0
0
30 Haziran, 10:57
Kız Kıza Tatil Önerileri

Kız Kıza Tatil Önerileri

0
0
25 Şubat, 14:19
Norveç Kasabası Sogndal

Norveç Kasabası Sogndal

0
0
11 Aralık, 11:19