Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Romantik Balayı İçin En Güzel 5 Baltık Ülkesi & Şehri

İSKANDİNAV RÜYASI 30 Kasım, 12:44'de eklendi

Yakında evleniyorsun ve sonrası için harika bir gezi hayal ediyorsun. Baltık şehirlerinde romantik balayı tatili mi arıyorsunuz? İşte senin için Polonya, Litvanya, Letonya, Estonya… gibi balayında gidilebilecek en güzel Baltık ülkelerinden en güzel şehirleri seçtik.

Trakai, Vilnius, Tallinn, Riga veya Gdansk’da geçireceğin unutulmaz bir balayında kendini şımart. En iyi fiyata ve ek hizmet ücreti olmayan Kuzey Avrupa turu ile dilediğin balayı tatilini yapabilir; Kuzey Avrupa’nın ve Baltık’ın en güzel şehirlerini bir seferde gezme şansını kaçırma. Riga’da bir gün batımı gezisi ya da Gdansk’ta renkli evlerin yer aldığı yollarda yapacağınız yürüyüşlerinizde romantik düşlere dalın. 

trakai-kalesi-gölü-litvanya
Litvanya – Trakai Kalesi ve Gölü

Romantik Balayı Tatili İçin Gidilebilecek En Güzel 5 Baltık Şehri

Trakai

Litvanya’nın başkenti Vilnius’un 28 km batısında yer alan Trakai, oldukça tarihi ve turistik bir şehir, aynı zamanda doğal bir güzelliğe sahip. Tarih ve doğa gezintisini bir arada isteyen balayı çiftleri için Trakai’de gidilecek ilk noktalardan birisi Karay Türklerinin yaşadığı Trakai Kalesi. Göllerin ortasında duran kale, adeta filmlerden fırlamış gibi. Gölde dilerseniz yüzebilir, kanoya veya deniz bisikletine binebilirsiniz. Veya göl kenarında eşinizle, güzel oğa eşliğinde bir piknik yapabilirsiniz. Trakai’de gezebileceğiniz diğer yerler arasında; St.Mary Kilisesi, doğasıyla büyüleneceğiniz Trakai Tarihi Ulusal Parkı, parkın bir parçası olan Galve Gölü sayılabilir. 

avrupa-ruyasi-kuzey-avrupa-turu-litvanya-vilnius-gezilecek-yerler
Litvanya – Vilnius

Vilnius

Ortaçağ mimarisinin izlerini taşıyan yapılarla dikkat çeken Litvanya’nın başkenti Vilnius, Avrupa’nın en eski kentlerinden birisidir.  Şehir, tarihe meraklı balayı çiftler için ideal bir destinasyon. Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa turunun duraklarından birisi olan şehirde benzersiz bir yolculuk yaşamaya hazır olun. Gezip göreceğiniz yerler arasında; Vilnius’un 5 kapısından biri olan ve ayakta kalan tek kapısı Şafak Kapısı; Büyük Dük Sarayı; kentte görebileceğiniz en güzel barok yapılardan bir tanesi olan Aziz Peter ve Aziz Paul Kilisesi; Katedral Meydanı ile Seimas Sarayı’nı birbirine bağlayan, Vilnius kentinin mimari açıdan en güzel caddelerinden Gediminas Caddesi; Vilnius’un simgelerinden Aziz Anne Kilisesi; ‘sanatçı cumhuriyeti’ olarak bilinen Vilnius’un içinde bağımsız ve özerk bir yer Uzupi sayılabilir.

tallinn-estonya
Estonya – Tallinn

Tallinn

Modernite ile tarihi atmosferi bir arada bulunduran Estonya’nın başkenti Tallinn, 1000 yıllık şehir mimarisi ile tam bir cazibe merkezi. Balayında tercih edebileceğiniz Talliin yolculuğunda Orta Çağ’ın tarihi kalıntılarını eşinle keşfetmeye var mısın? Talliin’de gezilecek yerler arasında; renkli kafelere ve restoranlara açılan Viru kapısı, Çar donanmasının ve deniz uçaklarının sergilendiği Lennusadam Deniz Uçağı Müzesi, şehrin muazzam siluetini görebileceğiniz eşsiz manzaraya sahip eski zamanlarda soylu ve zengin kesimin yaşadığı Toompea Tepesi, Barok mimarisine sahip Kadriorg Sarayı, Eski Kent bölgesinin Von Krahl sokakları, Sovyet etkisinin önemli eserlerinden olan Teletorn ve Kiek in de Kök Kulesi ve Burç Geçitleri sayılabilir.

letonya başkent riga
Letonya – Riga

Riga

Letonya‘nın en büyük şehri ve başkenti olan Riga, Baltık Denizi’nin en kozmopolit kentlerinden birisi. Daugava nehrinin sağında bulunan Riga’nın Ortaçağ ve Rönesans izleri taşıyan Old Town bölgesi, şehre tarihi bir atmosfer katmakta. Ayrıca şehirdeki Art Nouveau binaları, UNESCO’nu  Dünya Miras listesinde yer alıyor. Riga’da yaz kısa, kış uzun sürdüğü için ziyaret etmek için en uygun mevsim yazdır. Balayında tercih edebileceğiniz Riga’da gezip göreceğiniz yerler arasında; Özgürlük Heykeli kısa ismiyle Milda, şehrin birçok noktasından görülebilen Aziz Peter Kilisesi, Orta Çağ’ın en büyük kiliselerinden biri olan Dome Katedrali, Letonyalıların mimari bir anıt olarak gördükleri Bourse Sanat Müzesi ve Riga Kalesi sayılabilir.

avrupa-ruyasi-kuzey-avrupa-turu-polonya-gdansk-golden-gate-gezilecek-yerler
Polonya – Gdansk

Gdansk

Polonya’nın en önemli liman şehri olan ve Baltık Denizi’ni selamlayan Gdansk, Pomeranya Voyvodalığı’nın da merkezidir. Tarihte bir kaç kez el değiştirmiş olan şehir, bir dönem Polonya, bir dönem Prusya hakimiyetinde kalmıştır. Değişimli ev sahipliği de şehrin mimari yapısını oluşturmuş ve farklılıklar yaratmıştır. Gdansk, Varşova ve Krakow ile birlikte Polonya’da en çok ziyaret edilen şehirlerden.

Gdansk’ta gezilecek yerler arasında; Barok tarzda inşa edilmiş şehir kapılarının bulunduğu Kraliyet Yolu, Gdansk ziyaretinizde Kraliyet Yoluna geçerken karşılaşacağımız ilk kapı Brama Wyzinna, eski şehrin sınırlarını çizen kapılardan biri olan Golden Gate, Avrupa’nın en büyük tuğladan kilisesi olarak tarihe geçen St. Mary, II.Dünya Savaşı’nın başladığı alan Westerplatte yer alıyor.

Balayında ziyaret etmek isteyeceğiniz en güzel Baltık şehirleri de Kuzey Avrupa turunun destinasyonları içerisinde yer alıyor. Baltık ülkeleri Estonya, Letonya ve Litvanya kendine özgü kültürel ve tarihi mirasıyla ve sahip olduğu doğasıyla dikkat çekiyor. Alman ve Rus etkisiyle şekillenen kültüre sahip Baltık ülkelerinde keşfedecek şey oldukça fazla. Balayı için bir kere daha düşünmek de fayda var!

Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa turu ile romantik bir balayı tatili yapabilirsiniz. İskandinav ve Baltık şehirlerini gezip eşsiz bir seyahat geçirmek için İskandinav Rüyası’na katılabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

0
0
16 Temmuz, 13:20
Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

0
0
30 Haziran, 10:57
Kız Kıza Tatil Önerileri

Kız Kıza Tatil Önerileri

0
0
25 Şubat, 14:19
Norveç Kasabası Sogndal

Norveç Kasabası Sogndal

0
0
11 Aralık, 11:19