Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Norveç’te Balık Ürünleri Yiyebileceğiniz 5 Mekân

İSKANDİNAV RÜYASI 20 Aralık, 14:49'de eklendi

Norveç balık restoranları için bir liste hazırladık. Balık yiyebileceğiniz mekânlar hangileridir? Norveç, zengin tarihi ve eşsiz güzellikteki coğrafyası ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakmayı başaran bir Avrupa ülkesidir. Resmi adıyla Norveç Krallığı olarak bilinen bu ülke, İskandinav Yarımadası’nın batı kısmında konumlanmaktadır. Finlandiya, İsveç ve Rusya ile komşu olan Norveç, doğal güzellikleri ve ekonomik refahıyla bilinen bir ülkedir. Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden birisi olan Norveç’in mutfağında belirleyici rol oynayan faktör ise ülkenin bulunduğu coğrafyadır. Bu nedenle de Kuzey Denizi ve Atlantik Okyanusu’ndan gelen balıklar, ülke mutfağının ana malzemesini oluşturmaktadır.

Norveç Balık Restoranları

Norveç’te Balık Ürünleri Yiyebileceğiniz Mekânlar

Balık, her zaman Norveç mutfağının önemli bir parçası olmuştur. Çünkü balık, ülkede petrolden sonra en önemli geçim kaynağı durumundadır. Hal böyle olunca birbirinden lezzetli balık yemekleri hazırlayan pek çok mekâna da ev sahipliği yapmaktadır. İşte, Norveç’te balık ürünleri yiyebileceğiniz mekânlar ve daha fazlası…

Restaurant Fangst-Oslo

Oslo’da bulunan bu deniz ürünleri restoranında tüm yemekler taze malzemelerden hazırlanarak servis edilir. Aynı zamanda glütensiz yemek seçenekleri bulunan restoranda, vejetaryen yemekler bulmak da mümkündür.

TilStede Mat og Mer-Kristiansand

Norveç’in Kristiansand şehrinde yer alan bu restoranın menüsünde birbirinden lezzetli balık yemekleri mevcuttur. Yine menüsündeki leziz balık yemeklerinin yanı sıra güler yüzlü personeliyle de beğeni toplayan bu mekân, vegan ve vejetaryenlerin de uğrak noktasıdır. Çünkü menüde hem vegan hem de vejetaryenlere hitap edecek yemekler mevcuttur.

Fjord Restaurant-Oslo

Başkent Oslo’da yer alan bu Fjord Restaurant ise, modern dekorasyonu ile dikkat çeken bir deniz ürünleri restoranıdır. Öğle ve akşam yemeği için tercih edilebilecek bu mekân, aynı zamanda gluten alerjisi olanlar için glutensiz yemekler de hazırlamaktadır.

Mathallen, Vulkanfisk. Øyvind Glørstad. Foto: Lars Eivind Bones

VulkanFisk-Oslo

Norveç’te balık ürünleri yiyebileceğiniz mekânlar arasında VulkanFisk de yer almaktadır. Vulkan Fisk, her mevsim en taze deniz ürünlerini tedarik ederek lezzetli yemekler hazırlayan bir balık restoranıdır. Yine restoranda midye, ıstakoz, istiridye ve yengeç gibi diğer deniz mahsullerini tatmak da mümkündür.

Fiskeriet Youngstorget-Oslo

Küçük bir balık restoranı olan Fiskeriet Youngstorget, özellikle farklı usuller ile fümelenmiş somonları ile ünlü bir mekândır. Yine Norveç’te balık ürünleri yiyebileceğiniz mekânlar arasında yer alan Fiskeriet Youngstorget, öğle yemeği için iyi bir durak niteliğindedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

0
0
16 Temmuz, 13:20
Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

0
0
30 Haziran, 10:57
Kız Kıza Tatil Önerileri

Kız Kıza Tatil Önerileri

0
0
25 Şubat, 14:19
Norveç Kasabası Sogndal

Norveç Kasabası Sogndal

0
0
11 Aralık, 11:19