Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Norveç’in Flam Köyü’nde Yapılacak En İyi 4 Şey

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 31 Mayıs, 11:03'de eklendi

Norveç‘in fiyortlarının ucunda yer alan Flam Köyü, sihirli Sognefjord‘un iç kısmında yer almaktadır. Flam’den, UNESCO Dünya Mirası Listesine Naeroyfjord’a, küçük fiyort köyü olan Gudvangen’e uzanan fiyort turları ile de benzersiz deneyim elde edebilirsiniz. Aynı zamanda ünlü Flam Demiryolu‘nun başlangıç ve son istasyonudur. Flam köyünün merkezinde 2 güzel otel bulunmaktadır; Klasik Fretheim oteli ve kendi bira imalathanesi bulunan küçük Flaamsbrygga oteli. Her iki otel de yerel ürünlere odaklanan mükemmel restoranlara sahiptir.

Muhteşem dağ zirveleri, Flam nehri ve küçük çiftlik evleri ile çevrili Flam vadisi, yürüyüş ve bisiklet gezileri için mükemmel bir alandır. Flam’den güzel fiyort yolculuklarının ve kano gezileri gibi macera dolu aktivitelerin keyfini de çıkarabilirsiniz.

Yeşili doğasında umduğunuzdan fazlasıyla sunan Flam, Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa turunun destinasyonlarından bir tanesini oluşturuyor. Bu eşsiz bölgede elbette yapılacak birkaç şey var:

avrupa rüyası norveç flam fiyortlarda kano turu

Kano ile doğaya yolculuk yapın!

UNESCO Dünya Mirası Alanı’ndaki ünlü Nærøyfjord’un en göz alıcı kısımlarından olan Gudvangen’de, sadece tekneler veya kanolarla erişilebilen bir yer var. Norveç fiyortlarının en güzel ve dramatik manzarayı deneyimleyemek isterseniz bir kano turu yapmak isteyebilirsiniz.

avrupa rüyası norveç flam treni

Benzersiz bir tren yolculuğuna çıkın!

Flåm Demiryolu, Myrdal ve Flåm arasında muhteşem bir tren yolculuğu sunar. Flåm Demiryolu‘nun, hükümet tarafından 1908 yılında yapılması planlanmıştı, ancak inşaat, 2. Dünya Savaşı nedeniyle 1941’den önce tamamlanmadı. Muhteşem demiryolu güzergahı, 20km’lik tren yolu üzerinde 863,6 metre yükseklik farkıyla mühendislik sanatının inanılmaz bir başyapıtıdır. 2005 yılında Flåm Demiryolu, Norveç’te en çok ziyaret edilen 5 turistik yerden bir tanesini oluşturuyordu. Dipnot; istasyona 100m uzaklıktaki Flam Demiryolu Müzesi’ni de dilerseniz ziyaret edebilirsiniz.

avrupa rüyası norveç flam Nærøyfjord

Fiyortlarda yolculuğa çıkın!

UNESCO dünya mirası listesinde Norveç’te iki fiyorttan biri olan inanılmaz Nærøyfjord‘u tecrübe etmek için eşsiz fırsat sizi bekliyor. Gudvangen ve Flåm arasındaki feribot gezisi sırasında deneyimlenecek çok şey var: Gudvangen’den 5 km uzaklıkta Bakka denilen küçük bir yer bulunuyor. Bu yerde küçük bir kilise ve arka planda Bakkanosi Dağı ile birkaç çiftlik göze çarpıyor. Fiyortun diğer tarafında Viking mezarlarının bulunduğu Holmo’yu görebilirsiniz. Fiyortta ayrıca Norveç’teki en küçük postanenin yer aldığı Styvi’yi de ziyaret ediyoruz. Styvi’de ayrıca görülmeye değer bir çiftlik müzesi de bulacaksınız.

avrupa rüyası norveç fiyort safari

Fjordsafari deneyin!

Fjordsafari, UNESCO cenneti Aurlandfjord ve Nærøyfjord’u deneyimlemek için harika bir yoldur. Yolculukta yerel tarih hakkında daha fazla bilgi edinmek ve muhteşem vahşi yaşamı tecrübe etmek için turistik mekanlara uğrayabilirsiniz. Ayrıca yerel keçi peynirini tadabilirsiniz.

Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa Turu Hakkında Merak Ettikleriniz - Kuzey Avrupa TuruKuzey Avrupa Turu on 2 Haziran 2018

Bumerang - Yazarkafe
Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

0
0
27 Ağustos, 10:36
Faroe Adaları Gezi Rehberi

Faroe Adaları Gezi Rehberi

0
0
29 Nisan, 16:55
Norveç Milli Parkları

Norveç Milli Parkları

0
0
4 Nisan, 13:31