Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Norveç Fiyortlarında Gemi Yolculuğu Yapmak için 5 Neden

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 3 Ağustos, 10:31'de eklendi

Yüksek dağların, engin denizin, dik vadilerin cenneti Norveç, sahip olduğu muhteşem doğası ile seyahatseverlerin tercih ettiği bir Kuzey Avrupa ülkesi. İskandinav turunda tanışma fırsatı bulacağınız şehir, biliyorsunuz ki Norveç fiyortları ile oldukça ünlü. Bergen’den açılan benzersiz fiyortlarının kapısı Norveç’in batı kıyısı boyunca uzanıyor ve size eşsiz bir deniz deneyimi sunuyor. Kuzey Avrupa turu esnasında gemi yolculuğu ile deneyimleyebileceğiniz fiyortlarda mavilere dalmak için neden çok.

Geirangerfjorden Şelalesi

Norveç fiyortlarında gemi yolculuğu yapmak için 5 neden ise burada:

Brudesløret Şelalesi, Geirangerfjorden

Gemi yolculuğu ile fiyortları keşfederken Geiranger Fiyordu’nda, şanslı dağları ve gürleyen şelaleleriyle yıldız cazibesini bulacaksınız. De syv søstrene (Yedi Kızkardeş), Friaren (Suitor) ve Brudesløret (Gelin Peçe)’in dansı sizi büyüleyecek.

Pulpitrock Norveç

Pulpit Kayalıkları

Norveç, fiyortları ile binlerce turist çekmekte. Lysef fiyordunda ise bizleri muhteşem bir manzarayla buluşturan Pulpit Rocks yer alıyor. Tek parçadan oluşan 25 metrekarelik kayalık alan denizden 600 metre yüksekte. Yalnız bu güzel manzaraya ulaşmak için Preikestolen’den başlayan 2 saatlik bir yürüyüşü göze almanız gerekiyor.

Trollstigen Manzara Terası

Trollstigen Manzara Noktası

1936’da inşa edilen Geiranger-Trollstigen Turist Güzergahı, ziyaretçilere dramatik fiyort manzarası sunuyor. Cesaretinizi test edebileceğiniz 65 mil yükseklikteki bu yer kışın kapalı oluyor. Trollstigen’in Stigrøra, Gudbrandsjuvet, Ørnesvingen ve Flydalsjuvet gibi yeni yapılmış seyir noktalarının yanı sıra, 6 tane manzara sunan seyir yeri bulunmakta.

Norveç Fjørå Dağ Bisikleti

Fjørå’da Dağ Bisikleti

Yerel çiftçiler tarafından geleneksel olarak kullanılan Fjørå köyü yakınlarında bulunan Sunnmøre fiyortları, etrafındaki sarp yollar ile dünyayı dolaşmak isteyen dağ bisikletçileri için cazip bir alternatiftir.

Norveç Kayaking

Kayaking, Aurlandsfjorden

Eğer fiyortların ihtişamını kendi adımlarınızla takdir etmek için ideal bir yol varsa, o da bir kayıkta, kristal berraklığındaki sulardan süzülerek keşfetmektir. Pek çok ziyaretçi, batı Norveç’teki Aurlandsfjord ve Nærøyfjord’daki kanoları çevredeki dağlarla gezintilerle birleştirerek fiyortları deneyimlemektedir. Fiyortların sakin iç suları yeni başlayanlar için idealdir, daha deneyimli olanlar için ise Lofoten Adaları’nı keşfetmek için bir kürek çekme noktası olarak Reine önerilebilir.

Muhteşem doğasının yanı sıra Norveç, gerçekten görülmeye değer birçok güzel şehir bulunmakta. Örneğin,  güzel şehir siluetleri sunan Bergen ve muhteşem kuzey ışıklarına ev sahipliği yapan Tromsø var. Kuzey Avrupa turuna çıkmışken bunları da kaçırmayın!

Yorumlar

2 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: Norveç Sogndal Kasabası Gezi Rehberi - Kuzey Avrupa TuruKuzey Avrupa Turu on 17 Mayıs 2019
  2. Geri bildirim: İskandinav Turunda Gün Doğumunu Görebileceğiniz Büyüleyici 5 Yer - Kuzey Avrupa TuruKuzey Avrupa Turu on 22 Mayıs 2019

Bumerang - Yazarkafe
Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

0
0
27 Ağustos, 10:36
Faroe Adaları Gezi Rehberi

Faroe Adaları Gezi Rehberi

0
0
29 Nisan, 16:55
Norveç Milli Parkları

Norveç Milli Parkları

0
0
4 Nisan, 13:31