Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Norveç Fiyortları Yolculuğuna Çıkmak için 5 Neden

İSKANDİNAV RÜYASI 24 Nisan, 10:59'de eklendi

Norveç Fiyortları, buzul çağlarında derin vadiler ile dar girişlerin okyanus suyu ile dolması sonucu oluşan doğal mucizelerdir. Dünya üzerinde Grönland ve Alaska gibi kuzey ülkelerinde sıklıkla rastlanan bu kıyı tipinin en güzel örnekleri ise Norveç fiyortları olarak karşımıza çıkar. Norveç kıyı şeridini süsleyen fiyortları görmek için her yıl yüzlerce yolcu gemisi Norveç limanlarına bu doğa mucizesi oluşumları deneyimlemek isteyen turistleri getirmektedir. Eğer Kuzey Avrupa turuna çıkmak istiyorsanız fiyortları görmek için nedeniniz oldukça fazladır. İşte Norveç fiyortları yolculuğuna çıkmak için nedenler ve daha fazlası…

norveç hansa rıhtımı
Bergen – Norveç – Hansa Rıhtımı

Bergen’in Rengârenk Ahşap Evlerini Fotoğraflayabilirsiniz

Bergen şehri, rengârenk evleri ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almayı hak eden şirin bir kasabadır. Aynı zamanda Norveç fiyortlarının giriş kapısı olarak da nitelendirilen bu kasaba, ülkenin ikinci büyük şehridir. Günümüzde Bergen’de yaşayan insan sayısından çok turist bu şehri görmek için gelmektedir. Yani Norveç fiyortlarında yolculuğa çıkmak için nedenler arasında bu küçük liman şehri ilk başlarda yer alıyor diyebiliriz.

kuzey avrupa turu norveç pulpit rock
Pulpit Kayalıkları

Pulpit Kayalıkları’nın Muhteşem Manzarasına Tanık Olabilirsiniz

Norveç fiyortlarına yolculuğa çıkmak için en önemli nedenlerden birisi de Pulpit Kayalıkları’dır. Her yıl binlerce turisti kendisine çeken Norveç fiyortları arasında yer alan Lysef fiyordundaki Pulpit Rocks muhteşem bir manzaraya sahiptir. 25 metrekarelik bu kayalık alan denizden 600 metre yüksektedir. Kayalığa ulaşmak için Preikestolen’den başlayarak yaklaşık olarak 2 saat yürümek gerekiyor. Ancak kayalığın muhteşem manzarasına ulaştığınızda çektiğiniz zahmete değdiğini göreceksiniz. Fotoğraf tutkunları için Norveç tepeleri yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Stavanger'de Gezilecek Yerler
Norveç – Stavanger

Saklı Cennet “Stavanger” de Eşsiz Bir Doğa Deneyimi Yaşayabilirsiniz

Norveç fiyortlarında yolculuğa çıkmak için nedenler arasında bu şirin liman kenti de yer alıyor. Stavanger görülmeye değer kılan ise Viking dönemine kadar uzanan bir tarihe sahip olmasıdır. Norveç fiyortlarına yapacağınız yolculuk sırasında Stavanger’in mimarisine ve festivallerine hayran kalacağınızdan emin olabilirsiniz.

Norveç Sognefjord
Norveç – Sognefjord

Sognefjord’da Heyecan Verici Maceralara Atılabilirsiniz

Sognefjord, Norveç’in en büyük fiyordudur. Burası büyük eğlence ve macera dolu bir yerdir. Ziyaretçileri ise, dünyanın en dik tren yolculuğu olarak bilinen Flamsbana treni ile karla kaplı dağlar ve şelaleler gibi heyecanın dorukta yaşandığı maceralara atılabiliyorlar.

Geirangerfjorden Şelalesi
Norveç – Geirangerfjord

Geirangerfjord’un Derin Mavi Sularında Tekne Gezintisi Yapabilirsiniz

Norveç fiyortları arasında en çok ziyaretçi ağırlayan noktalardan birisi de Geirangerfjord’dur. Eğer siz de Norveç fiyortlarına yolculuğa çıkmayı düşünüyorsanız Geirangerfjord’u ziyaret edebilir ve doğrudan fiyordun içine dolan ünlü Şelale “Seven Sisters”ı görmek için tekne gezintisi yapabilirsiniz.

Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa turu ile Norveç fiyortları, İskanadinav ve Baltık ülkelerini gezebilirsiniz. Detaylı bilgi için Kuzey Avrupa turu yazımıza bakabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

0
0
16 Temmuz, 13:20
Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

0
0
30 Haziran, 10:57
Kız Kıza Tatil Önerileri

Kız Kıza Tatil Önerileri

0
0
25 Şubat, 14:19
Norveç Kasabası Sogndal

Norveç Kasabası Sogndal

0
0
11 Aralık, 11:19