Notice: Undefined index: whatsapp_paylasim in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/single.php on line 15

Lapland’da Yapmanız Gereken 5 Harika Aktivite

Kuzey Avrupa Turunda Göreceğiniz 4 Doğa Harikası

Kurban Bayramı’nda Seyahat Edeceklere Yurtdışı Tur Önerileri

İskandinavya’daki En Renkli 5 Şehir

Kuzey’in Keyfini Çıkaracağınız Müthiş Yaz Festivalleri

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 2 Nisan, 11:23'de eklendi

Notice: Undefined variable: oturum_id in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/inc/single/haber_yeni.php on line 19
Kuzey Avrupa turuna katılamadım, beyaz ve soğuk İskandinav rüyasını yaşayamadım diye düşünme. Herkeste kışı çağrıştıran Kuzey Avrupa yazın da oldukça renkli, davetkar ve ziyaretçilerini memnun eden bir ev sahibi. Yaz demek güneş, eğlence ve boş zaman demek. Bu boş zamanı eğlence ile doldurmanın en iyi yolu festivaller ve yaz etkinlikleridir. İşte bu liste yazın gideceğin Kuzey Avrupa turunda, yazı en iyi değerlendirebileceğin etkinlikleri içeriyor.

Göteborg Kültür Festivali, İsveç

1.000’den fazla etkinlik ve performansla Gothenburg Kültür Festivali; operayı, sokak tiyatrosunu, müziği ve karnavalı Ağustos ayında bir araya getiriyor. Bir aile ziyareti için ideal olan festivalde ayrıca; sirk çadırı, sanat alanı, sinemaya ve animasyona ayrılmış bir alan olan Garden Society’de düzenlenen bir çocuk kültür festivali de yer almaktadır. Giriş ücretsizdir. 
• Ayrıntılı bilgi: goteborgskulturkalas.se

finalndiya-helsinki-festival

Helsinki Festivali, Finlandiya

Finlandiya’nın en büyük sanat festivali olan Helsinki Festivali; klasik müzikten sirklere, danstan sinemaya, ayrıca afişinin altına yer alan çok sayıda küçük festivallerle zengin bir kültür programını bir araya getiriyor. Etkinlik Ağustos-Eylül tarihlerinde gerçekleştiriliyor.
• Ayrıntılı bilgihelsinginjuhlaviikot.fi

isviçre-festival

La Bâtie, İsviçre

Eylül ayında gerçekleştirilen La Bâtie; konserlerden dans gösterilerine, tiyatrodan elektronik müziğe, şehrin sıra dışı yerlerinde ve önemli mekanlarında uluslararası sanatçıların gösterilerine kadar uzanan geniş bir kültürel programı bir araya getiriyor.
• Ayrıntılı bilgi: batie.ch

Reykjavik-Festival

Gizli Gündönümü, Reykjavik

İzlanda’daki gündönümü ve gece yarısı güneşinin batışını hissetmek isteyenler için kaçırılmaz etkinliklerden bir tanesidir. Haziran sonunda gerçekleşen etkinliği, Reykjavik’te yapacağınız küçük gezilerle kolayca birleştirilebilir, sadece gün dönümünü değil ona eşlik eden yan etkinliklerin de tadını çıkarabilirsiniz.
• Ayrıntılı bilgi: secretsolstice.is

norveç-oya-festivali

Oya, Norveç

Norveç’in en havalı festivali olan Oya, Oslo’daki Toyen Park’ın yapraklı çevresinde Ağustos ayında gerçekleştiriliyor. Hip hoptan, popa ve death metal’e kadar 60.000 kişilik çok kalabalık bir müzik yelpazesiyle festival, eşsiz bir deneyim sunuyor. 
• Ayrıntılı bilgioyafestivalen.no/en/

flow-festival-helsinki

Flow Festival, Helsinki

Flow Festivali, Finlandiya’nın Helsinki şehrinde tarihi bir santralde yer alan önde gelen bir Avrupa müzik ve sanat butik festivalidir. Müziğin ötesinde, Flow, sanatın sıcak bir şekilde kucaklaşmasını ve dünya mutfaklarından olağanüstü lezzetler sunmaktadır. Helsinki’nin merkezine sadece kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan ve Ağustos ayında gerçekleştirilen festival, bir yaz hafta sonu geçirmek ve eğlenmek için katılımcılara yeterince aktivite sunuyor. 
• Ayrıntılı bilgi: flowfestival.com/en/
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Notice: Undefined variable: yorum_1 in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/comments.php on line 77

Bumerang - Yazarkafe

Notice: 3.1.0 versionundan beri WP_Query çağrıldığı parametre ile geçerliliğini yitirmiş! caller_get_posts artık kullanılmıyor, yerine ignore_sticky_posts kullanın. in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-includes/functions.php on line 4657
Finlandiya Rovaniemi Gezi Rehberi

Finlandiya Rovaniemi Gezi Rehberi

0
0
3 Mayıs, 14:50