Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Kuzey Avrupa’yı Adım Adım Gezmek için 7 Neden

İSKANDİNAV RÜYASI 4 Temmuz, 16:40'de eklendi

İskandinavya, Norveç, İsveç ve Danimarka’dan oluşan, Finlandiya ile yakın bir komşu olan İskandinavya nefes kesici güzellikte bir alandır. Sakin fiyortları yansıtan dramatik tepeler, kuzey ışıkları karla kaplı ormanların, canlı şehirlerin ve canlandırıcı açık hava aktivitelerinin üzerinde dans eden Kuzey’in beyaz incisi.

Dünyanın bu kısmında görülecek ve yapacak çok şey var. Kuzey Avrupa turu ile alakalı hala tereddütleriniz varsa ve henüz ikna olmamış iseniz; Kuzey Avrupa’yı adım adım gezmeniz için 7 neden bu listede:

norveç alesund

Trend Şehirler

İskandinavya’nın başkentleri tarih, metropol atmosferi, gelenek ve tüm ziyaretçilere açık fikirli bir karşılama sunmaktadır. Stockholm, Kopenhag, Gothenburg, Helsinki, Oslo ve Bergen – İskandinavya’nın şehirleri dünya standartlarında restoranlar, moda butikleri, büyüleyici müzeler, yaratıcı kamusal alanlar ve canlı sanat sahneleri ile doludur. Oslo‘da eski ve yeni mimari ile canlı gece hayatının eklektik bir karışımını bulacaksınız. Bergen, Norveç’in en iyi restoranlarından bazılarına sahiptir. Zahmetsizce serin olan Stockholm şehri, kültürü ve geleneği mükemmel bir şekilde bir araya getiriyor. İsveç’in ikinci büyük şehri olan Gothenburg, film ve müzik festivallerinin yanı sıra uğultulu kafe kültürü ve gece hayatıyla ünlüdür. Küçük bir şehir olan Kopenhag, Viking balıkçı köyünden Avrupa’nın en gelişmiş şehirlerinden biri haline geldi.

norveç fiyortları

Fiyortlar ve Ormanlar

Norveç’i keşfetmenin mükemmel yolu, Norveç fiyortları boyunca yelken açmaktır. Buz Çağı’nda milyonlarca yıl önce kurulan fiyortlar kıyı boyunca uzanıyor. En büyüklerinden bazıları Sognefjord, Hardangerfjord ve Nærøyfjord. Kış aylarında, çevredeki dağ zirveleri karla kaplıdır; sıcak aylarda ise vadiler parlak yeşildir.

avrupa rüyası kuzey ışıkları

Kuzey Işıkları

Muhteşem aurora borealis’i görme şansına sahip olmak, birçok ziyaretçinin listesinde. Işıkların görünür olup olmadığı, büyük ölçüde yılın ve hava koşullarının zamanına bağlı olsa da, şans da önemli bir rol oynar. Şansınızı arttırmak için, ekim ve mart ayları arasında en karanlık ve en soğuk zamanlarında Norveç’i ziyaret etmeyi deneyebilirsiniz. Bulutsuz geceler en iyi ve mümkün olduğunca ışık kirliliğinden uzaktır. Lofoten Adaları ve Norveç Laponyası mükemmel izleme alanlarıdır.

iskandinav mutfağı

İskandinav Mutfağı

İskandinavya’da sadece İsveç köftesi ve çikolata (her ikisi de lezzetli olmasına rağmen) dan daha fazlasına sahip. İskandinavya, Yeni Kuzey Mutfağı’nın doğduğu yerdir. Hareket, Kopenhag’da 2004 yılında bir grup şef tarafından başlatılarak; taze, yerel ve mevsimlik ürünleri vurgular. En iyi restoranların çoğu, geleneksel yemeklerin yenilikçi özelliklerini içeren heyecan verici menüler ile ziyaretçilerini karşılıyor.

kuzey avrupa kış sporları

Kış Sporları

Kışın İskandinavya’ya gidecekseniz, açık hava etkinlikleri için çeşitli tercihlerde bulunabilirsiniz. Kayak yapın ya da kar ayakkabılarınızla dolaşın, İsveç’teki boreal ormanlarını keşfedin. Bir kar motosikletiyle tırmanın ve Fin Lapland’da buz ovalarında yarışmaya gidebilirsiniz. Kuzey ışıklarını bulmak için bir husky veya ren geyiği kızağındaki vahşi adaları keşfedebilirsiniz. Buz balıkçılığını da deneyebilirsiniz.

kuzey avrupa turu finlandiya sauna

Sauna

İskandinavya’da zaman geçiriyorsanız, özellikle de seyahatiniz sizi Finlandiya’ya götürüyorsa, mutlaka bir sauna deneyimi yaşamalısınız. Çıplak gitmeyi veya bir havlu giymeyi seçerseniz, bedeni ve zihni temizlemek için tasarlanmış birçok seçenek mevcut. Yerel saunanızda karşılaşabileceğinizden daha fazlası Fin saunasında.

Kuzey avrupa turu Göteborg

Etkileyici Tasarım

20.yüzyılın başlarında ortaya çıkan İskandinav tasarım hareketi, minimalizm ve işlevselliğiyle öne çıkmaktadır. Mobilya ve ev ürünlerinden giyim ve mimariye kadar her alanda yenilikçi tasarımı fark edeceksiniz. İsveç’teki Laponya’daki Treehotel’deki fantastik odalardan, Göteborg’daki parlak Cogwheel’e kadar uzanan mimari harikalar diyarı sizi bekliyor!

Avrupa Rüyası‘nın Kuzey Avrupa turu İskandinav mitolojisi eşliğinde Viking diyarı şehirleri gezebilirsiniz!

Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: Kuzey Avrupa'da Karşılaşacağınız Para Birimleri - Kuzey Avrupa TuruKuzey Avrupa Turu on 30 Ocak 2019

Bumerang - Yazarkafe
Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

0
0
16 Temmuz, 13:20
Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

0
0
30 Haziran, 10:57
Kız Kıza Tatil Önerileri

Kız Kıza Tatil Önerileri

0
0
25 Şubat, 14:19
Norveç Kasabası Sogndal

Norveç Kasabası Sogndal

0
0
11 Aralık, 11:19