Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Kuzey Avrupa’da Kış Mevsimini Sevmek için 4 Neden

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 24 Ocak, 10:43'de eklendi

Herkesin bir mevsimi vardır kendini ona ait hissettiği. Her ne kadar favori bir mevsimimiz olsa da Kuzey Avrupa’da kış manzarasına, beyaz örtüsüne ve saflığına hayranlığımız değişmez. Bir tur planınız var ve bunu kışı dolu dolu yaşamak için istiyorsunuz. Bunun için en iyi seçenek elbetteki Kuzey Avrupa turu, çünkü kuzeyde kışı sevmek için neden çok. Kuzey ışıkları, ren geyikleri, huskyler, gece güneşi ve fiyortlar sadece bu nedenlerden bazıları.

Kartpostallarda gördüğümüz ve bizi büyüleyen kar manzaralarını yakalama, kış tatilinizi geçirme ve benzersiz aktivitelere katılma düşüncen varsa; Kuzey Avrupa’da kış mevsimini sevmek için 4 neden ne bir göz atmakta fayda var

Norveç fiyortlarında yolculuk
Büyüleyici Norveç fiyortlarında yolculuğa çıkabilirsiniz.

Fiyortlar

Fiyortlar dediğimizde aklımıza gelen ilk yer elbette Norveç. Norveç’i keşfetmenin en mükemmel yolu, Norveç fiyortları boyunca yelken açmaktır. Buz Çağı’nda milyonlarca yıl önce oluşan fiyortlar kıyı boyunca ziyaretçilerini selamlıyor. En büyük fiyortlardan bazıları Sognefjord, Hardangerfjord ve Nærøyfjord. Kış aylarında, fiyort çevresindeki dağ zirveleri karla kaplıdır. Bunu deneyimlemek oldukça büyüleyici olmaz mı?

kuzey-ışıkları-laponya
Laponya bölgesinde Kuzey Işıklarının dansını izleyebilirsiniz.

​​Kuzey Işıkları

Benzersiz bir ışık şöleni olan aurora borealis’i görme şansına sahip olmak, birçoğumuzun istediği birşey. Işıkların görünür olup olmadığı, büyük ölçüde yılın ve hava koşullarının zamanına bağlı olsa da, şans da önemli bir rol oynar. Lofoten Adaları ve Norveç Laponyası mükemmel izleme alanlarındandır. Kışın, gün ışığı olmadığında, Kuzey Işıklarını izlemek için mükemmel bir zamandır.

Husky Köpekleri ile Kızak safarisine çıkabilirsiniz.

​​Husky ve Ren Geyikleri

Kuzeyin doğasının tadını çıkarırken husky veya ren geyiklerinin çektiği kızaklarla keşife çıkmak istemez misin?  Laponya’da bir kış gezisi, kesinlikle en büyük husky safarileri, en iyi ren geyiği kızakları ve en heyecan verici kar arabası pistleri ile size eşsiz bir hizmet sunacaktır. Hem husky hem de ren geyiği gezileri, Laponya’da ortak etkinliklerdir ve nüfuslu bölgelerde organize edilmektedir. Lapland’daki bu safariler ayrıca size özel yerel kültürün tadına bakma şansı sunacak ve heyecan verici bir deneyim yaşatacak.

Lapland – Rovaniemi Arctic Circle Kutup Dairesini görebilirsiniz.

​​Lapland | Kutup Dairesi

Birçok kış açık hava aktivitesini Lapland’de keşfetmek mümkün. En kuzeydeki bölge Kuzey Kutup Dairesi’ne yakın olan Lapland kış aylarında; kuzey ışıkları, husky ve ren geyiği safarisi için ve tabiki de kışın tadını doya doya çıkarmak için ideal bir yer. Ayrıca Lapland, Noel ve Noel Baba kültürünün yaşadığı ve ruhun hissedildiği önemli yerlerden birisi. Lapland hakkında ayrıntılı bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kış tatilleri ve kışı tam anlamıyla deneyimlemek için ideal olan kuzeye, bir Kuzey Avrupa turu ile gidebilir. Gönlünden geçtiği şekilde, istediğin gibi kışı deneyimleyebilirsin.

Avrupa Rüyası Kuzey Işıkları turu ile Rovanime’yi ziyaret edebilirsiniz. Ren geyikleri çiftliğini ziyaret edebilir; husky köpekleri ile kızak safari, snowmobile deneyimi, Kuzey Işıkları avı macerasında yerinde yaşayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

0
0
27 Ağustos, 10:36
Faroe Adaları Gezi Rehberi

Faroe Adaları Gezi Rehberi

0
0
29 Nisan, 16:55
Norveç Milli Parkları

Norveç Milli Parkları

0
0
4 Nisan, 13:31