Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Kuzey Avrupa’da Kış Festivalleri

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 17 Nisan, 12:35'de eklendi

Kışın katılacağın Kuzey Avrupa turunu Kış Festivalleri ile renklendirmek ister misin? Büyüleyici kış manzaralarına ve iliğe işleyen eşsiz soğuğa sahip Kuzey Avrupa’da kışın yapılacaklar listesi oldukça fazla. Kuzey Avrupa turunuzu kış aylarına denk getirdiyseniz göz kamaştırıcı başkentlerin, tarihi yerlerin yanı sıra gezecek yerlerin yer aldığı ajandanızda kış festivallerine de yer ayırın!

Amsterdam Işık Festivali, Hollanda

Karanlık kış aylarında Amsterdam, Amsterdam Işık Festivali adı verilen muhteşem bir açık hava sergisiyle hayat buluyor. 53 günlük etkinlik, şehir merkezi boyunca ve pitoresk kanalları boyunca eserlerini sergilemek için en iyi ulusal ve uluslararası ışık sanatçılarını bir araya getiriyor.

Momentum Kayak Festivali

Momentum Kayak Festivali, Verbier, İsviçre

Momentum Kayak Festivali, İsviçre’nin ünlü Verbier kayak beldesinde gerçekleştirilmektedir. Şirket yöneticileri için en iyi Alp etkinliklerinden biri olan Momentum Ski Festival, City Ski Şampiyonaları, Alp İş Forumu ve çeşitli kayak eğlencelerini içeriyor. Şubatın ilk haftası gerçekleştirilen etkinlik kapsamında katılımcılar, heyecan verici bir komedi programı, canlı müzik ve kulüp gecelerine katılıyor.

amsterdam ışık festivali

Yeni Yıl Dalışı, Hollanda

Eğer 1 Ocak’ta Hollanda’da olursanız Yılbaşı Dalışını kaçırmayın. 1960 yılına dayanan dalış geleneği, ülke çapında 60’tan fazla yerde gerçekleştiriliyor. Ancak en büyük dalış, 10.000’den fazla cesur Hollandalı yüzücünün birlikte olduğu Scheveningen Sahili’nde görülebilir.

Norrköping Festival

Where’s The Music, Norrköping, İsveç

İsveç’in Norrköping merkezinde bulunan çeşitli kulüp ve mekanlarda gerçekleştirilen “Where’s The Music”, bir müzik festivali kısmen de müzikli bir konferanstır. Üç gün süren etkinlik, İsveçli müzisyenlerden, yeni genç sanatçılara kadar her şeyi bir araya getiriyor. Etkinlik Şubat ayının ilk haftası gerçekleştiriliyor.

Vinterjazz Festivali

Vinterjazz, Danimarka

Danimarka’nın Kış Caz Festivali Vinterjazz her yıl Şubat ayında gerçekleşir. Danimarkalı ve uluslararası müzisyenlerin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte konserlerle dolu üç hafta sizi bekliyor. Ülke çapındaki festival, Kopenhag’dan Aarhus’a ve Esbjerg’e kadar ülkenin 100 farklı yerinde 450’den fazla performans sergiliyor. Vinterjazz Şubat ayı boyunca düzenleniyor.

Snow Bike Festival

Snow Bike Festivali, Gstaad, İsviçre

Ocağın üçüncü haftasında gerçekleştirilen, İsviçre Alpleri’nde lüks bir kayak merkezi olan Gstaad’da yer alan Snow Bike Festival, ziyaretçilere ve heyecan meraklılarına heyecan verici bir sürüş, yarış ve parti karışımıyla keyifli vakit geçirmelerini vaat ediyor.

Kuzey Avrupa’da Kış Festivalleri, kış mevsimini, soğuk havayı ve beyaz örtüyü doyasıya yaşamanız için birebir. Bu festivallere de vakit ayırmayı unutmayın!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

0
0
27 Ağustos, 10:36
Faroe Adaları Gezi Rehberi

Faroe Adaları Gezi Rehberi

0
0
29 Nisan, 16:55
Norveç Milli Parkları

Norveç Milli Parkları

0
0
4 Nisan, 13:31