Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Kuzey Avrupa’da Göreceğiniz İskandinav Ülkeleri

İSKANDİNAV RÜYASI 19 Şubat, 16:30'de eklendi

Avrupa’nın kuzeyinde yer alan İskandinav bölgesi, adeta dünyanın beyaz incisi. Kuzey Avrupa turunda göreceğimiz ülkeler arasında Danimarka, Estonya, Finlandiya, Letonya, Litvanya, Norveç ve İsveç yer alıyor.

Kuzey Avrupa turunda eşsiz manzaralara, doğa harikalarına, tarihi ve mimari yapılara, İskandinav mitlerine ve Vikinglere rastlayrak izlerini süreceğiz.

kuzey avrupa turu isveç stockholm

Kuzey Avrupa Turunda Nereleri Gezeceğim?

Tur içerisinde gezeceğimiz ülkelerden birisi olan İsveç, Avrupa Birliği ülkeleri arasında en büyük üçüncü ülkedir. Ülkenin başkenti ve en büyük şehri 2 milyon nüfusu ile Stockholm’dür. Stockholm’den sonra önemli olan ve görülemye değer İsveç şehirleri Malmö ve Göteborg’dur. İsveç Oresund Köprüsü ile Danimarka’ya bağlıdır.

Kuzey Avrupa’nın bir başka incisi olan Danimarka güvenilir Avrupa ülkelerinden birisidir. Başkenti Kopenhag’tır ve Danimarka adalarının en büyüğü olan Sjælland’ın üzerinde kurulmuştur. İskandinavya’nın en küçük ülkelerinden olan Danimarka zengin  ve geniş bir kültürel mirasa sahiptir. Ayrıca dünyanın en popüler oyuncak markalarından biri olan Lego’nun doğduğu yerdir. Legoland temalı Billund parkı Lego satın alınabilecek dünyadaki en iyi yerlerden bir tanesidir.

Avrupa ortalamasının üstünde yaşam standardına ve ekonomik gelişmişliğe sahip bir İskandinav ülkesi olan Norveç Kuzey Avrupa turlarında önemli destinasyonlardan birisi. Kıyıları binlerce fiyordla çizilmiş eşsiz doğa manzaralarına sahip Norveç’in başkenti Oslo’dur. Dünyaca ünlü fiyordları, kuzey ışıklarını üzerinde taşıyan görkemli dağları ve tablo gibi modern şehirleri ile Norveç dünyanın en güzel ülkelerinden birisidir.

Tur içerisinde yer alan Baltık ülkeleri Estonya, Letonya ve Litvanya kendine özgü kültürel ve tarihi mirasıyla ve sahip olduğu doğasıyla dikkat çekiyor. Alman ve Rus etkisiyle şekillenen kültüre sahip Baltık ülkelerinde keşfedecek şey oldukça fazla.

Norveç - Norveç Fiyortları

Norveç – Norveç Fiyortları

Norveç Fiyortları ve Flam Kasabası

Gemi, otobüs ve uçak ulaşımlarını birleştiren unutulmaz bir kuzey turu olan İskandinav Rüyası, yüksek maliyeti yüzünden ertelediğiniz Kuzey Avrupa hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyor. Norveç fiyortlarından, İskandinavya’nın muhteşem kuzey manzaralarına tek seferde İskandinavya’yı keşfetmek artık uzak değil.

THY’nın İstanbul – Vilnius uçuşuyla başlayan Kuzey Avrupa yolculuğunda masalsı Kuzey Avrupa şehirlerini gezdikten sonra, büyüleyici fiyortlarda gemi yolculuğuna; Norveç fiyortlarını, Stavanger’i ve Flam kasabasını gezmeye devam ediyor yine şehirlere dönüyoruz. Şehirleri gezdikten sonra Vilnius’dan uçakla İstanbul’a dönerek sonlandırıyoruz.

15 gün boyunca hangi ülkeleri ve şehirleri geziyoruz?

12 Gün 9 Ülke 15 Şehir İskandinav Rüyası | Kuzey Avrupa Turu

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

0
0
16 Temmuz, 13:20
Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

0
0
30 Haziran, 10:57
Kız Kıza Tatil Önerileri

Kız Kıza Tatil Önerileri

0
0
25 Şubat, 14:19
Norveç Kasabası Sogndal

Norveç Kasabası Sogndal

0
0
11 Aralık, 11:19