Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Kuzey Avrupa Turunda Viking Tarihine Rastlayacağınız En İyi 5 Mekan

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 19 Nisan, 16:55'de eklendi

Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa turu ile fiyortlarda gemi yolculuğu ile gezeceğiniz Viking destanları ile nam salmış Norveç‘te Vikinglerin izlerini takip edebilirsiniz. Oslo, Bergen, Kaupanger, Gudvangen, Tvindefossen, Flam şehirlerini Kuzey Avrupa turu ile gezeceksiniz. Norveç’in başkenti Oslo’dan Flam’a kadar Viking tarihinin izlerini süreceğiniz yerler arasında Vefsnfjord, Gudvangen Viking marketi, Viking gemi müzesi, Kaupang Viking köyü, Lofotr Viking müzesi  yer alıyor. İskandinav mitolojisi eşliğinde Vikinlerin izini süreceğiniz mekanları sizler için yazdık.

Vefsnfjord

Vikingler gemicilikleri ile meşhurdur. Bir Viking gemisiyle yelken açıp, kendinizi Viking gibi hissetmek için Vefsnfjord’a kesinlikle gitmelisiniz.

avrupa rüyası viking marketi

Gudvangen Viking Marketi

Viking Marketi; Viking gibi kürek nasıl çekilir, geleneksel Viking el sanatları ve Viking yemeklerinin eşsiz lezzetlerini sizlere sunuyor.

Viking Gemi Müzesi

Gokstad, Tune ve Oseberg’ten keşifler, küçük gemiler ve 9.yüzyıldan kalma iyi korunmuş ahşap viking gemileri için bu müzeyi kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

avrupa rüyası kaupang viking köyü

Kaupang Viking Köyü

Kaupang Viking Köyü yaz mevsiminde(21 Haziran-14 Ağustos) pazartesi hariç, her gün ziyaretçiye açıktır.  Salı günleri köyde aktivite günü olarak belirlenmiş. Ayrıca köyün lezzetli çorbasını da deneyebiliyorsunuz. Çarşamba günleri çocuklarınızla birlikte çeşitli eğitici/öğretici ve eğlenceli oyunlara katılabilirsiniz (okçuluk, arkeolojik kazı, hikayeler.

Lofotr Viking Müzesi

Viking ziyafetlerini tadabilmeniz için mükemmel bir yer! Hikayeler eşliğinde viking lideri ve eşiyle oturacağınız, hizmetçilerin size hizmet verdiği bir ziyafete hazır olun.

Ayrıca az aylarında düzenlenen Viking el sanatları, konserler ve çeşitli aktivitelerin bulunduğu Lofotr Viking Festivali’ne katılabilirsiniz.

Avrupa Rüyası ile Kuzey Avrupa turuna çıkıp İskandinav coğrafyasının en çok merak edilen ülkesi Norveç‘i ziyaret ederek Vikinglerin izini sürebilirsiniz.

Bumerang - Yazarkafe
Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

0
0
27 Ağustos, 10:36
Faroe Adaları Gezi Rehberi

Faroe Adaları Gezi Rehberi

0
0
29 Nisan, 16:55
Norveç Milli Parkları

Norveç Milli Parkları

0
0
4 Nisan, 13:31