Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Kuzey Avrupa Turunda Hediyelik Eşya Alacaklara Tavsiyeler

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 19 Nisan, 16:34'de eklendi

Kuzey Avrupa turu ile çıkacağınız yolculukta Norveç, İsveç, Danimarka ve Finlandiya gibi İskandinav ülkelerini göreceksiniz. Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa turu ile çıktığınız yolculuğun ardından anılarınızı yaşatmak adına fotoğrafın yanı sıra en iyi şey hatıra ve hediyelik eşyalar olacaktır. Eliniz boş dönmemek ve anılarınızı aktarabilmek için Kuzey Avrupa turu yapanların en uğrak noktası Norveç’ten hediyelik eşya alacaklara tavsiyelerimizi bakabilirsiniz.

Geleneksel Kostümler (Bunad)

Norveçliler geleneksel kıyafetleri bunadları çok severler. Resmi devlet tatillerinde, aile kutlamalarında, doğum günlerinde bu kıyafetleri giyerler. Hatta sosyal medya fotoğraflarında bu kıyafetlerle fotoğraflarını bile görebilirsiniz. Oslo’daki Heimen Husfliden 1912’den beri aynı teknik el yapımı ile bu geleneksel kıyafetleri müşterilerine sunuyor. Erkekler, kadınlar ve çocuklar için geleneksel kıyafetleri bu dükkandan temin edebilirsiniz.

avrupa rüyası viking kasesi

Viking İçki Kasesi 

Elbette, alışveriş yapan kişiler, herhangi bir hediyelik eşya dükkanında Viking temalı hatıraları bulabilirler. Tarihsel olarak yanlış olduklarından kasklarında boynuzları olanlardan uzak durun. 🙂 Kaseler, genellikle her iki uçta oyulmuş ejderhalarla birlikte gemiler şeklinde şekillendirilirler. Alesund’daki Galleri Artifex, bazı muhteşem örneklere rastlayabilirsiniz.

Linje Aquavit 

Aquavit kelime anlamı olarak “ateş suyu” demektir. Akvavit şeklinde de yazılır. Norveç’te üretilen en ünlü aromalı ruhtur.  Patates ya da farklı bir ot lezzetine sahip tahıldan ve minimum% 37.5 ABV’den yapılmış olan Linje Aquavit ruhu yepyeni bir seviyeye taşıyor. Avustralya üzerinden dünya çapında dolaşan bu olgun ve yumuşak likör, her şişede yolculuğunun ayrıntılarını taşır. İçecek hafif bir karayolu lezzetine ve biraz tatlı tada sahiptir. Renk sarıdan açık kahverengiye kadar değişir. Daha koyu bir renk, daha uzun bir süre için bekletilmiş demektir. Özellikle Noel zamanı aile ya da arkadaşlar için mükemmel bir hediye!

Oslo’da, alkol seviyesi % 4,75’in üzerinde olan alkollü içecekleri satın almak için tek yer devletin işlettiği Vinmonopolet‘tir ve maalesef daha pahalı olabilir. Bunu satın almak için en iyi yer, Oslo Havaalanı Duty Free mağazası olacaktır.

Otantik Norveç Kazakları

Otantik bir Norveçli kazak, sizin için özel olan birine harika bir hediye seçeneği olabilir. Bu konforlu ve sıcak kazaklar çeşitli stil ve boyutlarda üretiliyor. Parlak, canlı renkler ve geleneksel Norveç desenleri ile karakterize edilen kazaklarda, en sık kullanılan baskılar edelweiss çiçekleri, kar taneleri ve kalplerdir.

Bu dost tenli kazaklar en kaliteli yünden yapılmakta ve Norveç’in ruhunu ortaya çıkarmaktadır. Noel için de klasik bir hediye olarak kabul ediliyorlar. Oslo’da Dale of Norway mağazasında bu kazaklardan bulabilirsiniz.

avrupa rüyası likörlü çikolata

Likörlü Çikolatalar

Likörlü şeker (“lakris”de denir) Norveç için büyük bir şeydir. Norveçliler çikolatalarının kalitesiyle gurur duymaktadırlar. Gurme bir Norveçli için bu ikisinin kombinasyonu incelik olarak kabul edilir. Marketlerde birkaç lakris çikolata bul ve Mathallen mağazasını ziyaret et ve bu tatlı birliğin usta versiyonunu sende tat.

Rosemaling Tasarım

Rosemoled bir eşya resime düşkünler için harika bir hediye olacaktır. Ahşap üzerine bu dekoratif boyama yöntemi, Norveç’te çok popüler! En çok kullanılan desenler arasında çiçekler, kaydırma çalışmaları, astar ve geometrik öğeler bulunur. Peyzaj ve mimari tasarımlar da yaygındır. En çok bilinen rosemaling desenleri; Telemark, Rogaland ve Hallingdal’dır. Dekoratif boyamanın bu şekli el işçiliği ile yapılır, bu nedenle iki nesne aynı olmaz. Tasarımlar genellikle C ve S vuruşları ile oluşturulur, incelik ve canlı renkler ile karakterize edilir. Oslo’daki Norway Design’da bu ürünlerden bulmanız mümkün.

Freia Çikolataları

Norveç’ten nefis tatlı bir şey arıyorsanız, o zaman kesinlikle sevgili Freia çikolata denemelisiniz.Genellikle “Norveç’in küçük bir parçası” olarak anılan bu lezzetli, yüksek kaliteli Norveç çikolatası, 100 yılı aşkın bir süredir tüketicileri mıknatıslıyor. Bu markanın en popüler çeşitleri arasında Freia Melkesjokolade, Freia Kokesjokolade, Kvikk Lunsj ve Firkløver bulunmaktadır. Aileniz ve arkadaşlarınız böyle lezzetli bir muameleye asla hayır diyemeyecek! Oslo’daki kendi mağazasından(Freia Chocolate Shop) bu lezzet dünyasına ulaşabilirsiniz.

Avrupa Rüyası ile Kuzey Avrupa turuna çıkıp İskandinav coğrafyasının en çok merak edilen ülkesi Norveç‘i ziyaret ederek Vikinglerin izini sürebilirsiniz.

Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa Turu Hakkında Merak Ettikleriniz - Kuzey Avrupa TuruKuzey Avrupa Turu on 20 Aralık 2018

Bumerang - Yazarkafe
Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

0
0
27 Ağustos, 10:36
Faroe Adaları Gezi Rehberi

Faroe Adaları Gezi Rehberi

0
0
29 Nisan, 16:55
Norveç Milli Parkları

Norveç Milli Parkları

0
0
4 Nisan, 13:31