Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Kuzey Avrupa Turuna Çıkmanın Gençlere Faydaları

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 19 Aralık, 11:01'de eklendi
Kuzey Avrupa Turuna Çıkmanın Gençlere Faydaları
Kuzey Avrupa Turuna Çıkmanın Gençlere Faydaları nedir nelerdir, merak edenler için bu yazıda!
Her şey gençken güzel lafı biraz göreceli. Ancak şöyle birşey varki gelecek tecrübelerin temeli gençlik dönemlerinde atılır. Hayata dair planlarımızı, eğitimimize, kariyerimize yönelik hedeflerimize bu dönemde karar veririz. Bunların dışında önemli birşey de, gençken yapılan yurtdışı seyahatleridir. Yurtdışına seyahat etmenin getirdiği beceriler ve tecrübeler size yaşam boyu kişisel avantajlar sunmanın yanı sıra profesyonel dünyada da bir kazanım oluşturabilir.
Elinizde imkan var veya yok, ancak fırsatını bulduğunuzda bir Kuzey Avrupa turunu hemen değerlendirmelisiniz. En azından bunu yapmak için fırsat yaratmalısınız. Nasıl ve ne şekilde yapacağınız ise size kalmış.
Gençlik ateşini takip edin, yolunuza ışık tutsun. Çünkü bir genç olarak, Kuzey Avrupa turu size fazlasıyla şey katacak, ufkunuzu genişletecek.
Lise veya üniversitede, dünyanın herhangi bir yerinde eğitim alabileceğiniz ve nispeten daha uzun çalışma molalarına sahip olduğunuzdan, bu esnekliğe sahip olmanın lüksüne sahipsiniz. 
Özgürlüğünüzden ve gençliğinizden yararlanmanın en önemli zamanı.
 

Kuzey Avrupa Turuna Çıkmanın Gençlere Faydaları

Konfor Bölgenizden Çıkacaksınız.

 
Genç olarak çoğumuzun yerleşik bir konfor bölgesi var. Evde, anneniz veya babanızın yanında, muhtemelen hayatınızın iyi bir parçası olduğunu bilen bir toplulukta bu bölgelere sahibiz. Yerleşik bir hayatınız, arkadaşlarınız, etkinlikleriniz ve muhtemelen işleriniz var. Bu günlük rollerde rahat oluruz ve onları kırma fikri bize oldukça korkutucu ve rahatsız edici gelir.
Ancak şöyle bir gerçek var ki en çok öğrenme bu rahatsız edici durumlarda gerçekleşir. Günlük rutinlerimizde, insanlara ve çevrenize nasıl davranıp karşılık vereceğinizi bilirsiniz. Farklı değerler taşıyan, farklı değerlere sahip olan ve hayatı farklı bir şekilde bulabileceğiniz yeni bir yerde olmak, tüm bu yakınlığı ortadan kaldırır. Bu ilk başta korkutucu olabilir, ancak farklılıklara rağmen insanlarla bağlantı kurabileceğinizi ve yabancı ortamlarda gezinebileceğinizi anladıktan sonra daha akıllı, daha yetkin bir birey olursunuz. Rahatsızlığı kucaklayın. Çünkü bu gelişmenize yardım edecek.

Kuzey Avrupa Turuna Çıkmanın Gençlere Faydaları

Seyahat Güven Kazandırır

Yabancı bir ülkede toplu taşıma araçlarını nasıl kullanacağınızı veya bir markette basit şeyleri sormanın önündeki engelleri aştığınızda, yabancı koşullara uyum sağlama konusunda bir güven ve yetenek edinmiş olacaksınız. Dilin hiçbirine az konuştuğum bir ülkeye taşınmayı hatırlıyorum.
Engellere rağmen bir şeyler yapabildiğinizi ve engellerin daha az engelleyici ve daha hoş karşılanan zorluklar gibi göründüğünün farkına varacaksınız.

Kuzey Avrupa Turuna Çıkmanın Gençlere Faydaları

Kültürel Duyarlılığınız Geliştireceksiniz

Küreselleşen dünyada kültürel olarak hassas olmak önemli bir anahtardır. “X ülkesinden insanlar böyle” demek yeterli değildir. Kültürel duyarlılığı edinmek için belirli bir davranışı açıklayabilecek temel değerlere bakmak önemlidir. İyi bir örnek, İspanya’da özellikle güneyde, iş günlerinin ortasında 2-3 saatlik bir siesta ve öğle yemeği zamanları. Pek çok insan, bu kültürel normu, tarihsel olarak İspanyolların aile zamanına değer verdiği gerçeğiyle değil tembel insanlar olarak görüyor. Bir aile olarak birlikte yemek yapmak,  çalışma sürelerini en üst düzeye çıkarmaktan daha önemlidir.
Kültürel değerlerin ve normların bilincinde olmak sadece büyüleyici olmakla kalmaz, aynı zamanda uluslararası meseleleri ve çelişkileri anlamamıza, hatta yabancı bir iş ortağının kültürel normlarıyla ilişki kurmamıza yardımcı olabilir. Perspektifleri değiştirmek ve başka birinin nereden geldiğini görmek önemli bir beceridir.
Kültürel duyarlılık, hem iş hem de kişisel düzeyde iletişiminiz konusunda size yardımcı olacaktır.

Kuzey Avrupa Turuna Çıkmanın Gençlere Faydaları

Küreselleşmeye Uyum Sağlayabilirsiniz

İster sevin ister sevmeyin, günümüzde internet ve sosyal medya ile hızla globalleşiyoruz. Küreselleşen dünyamızda kültürel olarak hassas olmak önemlidir ve yabancı bir dili bilmekten zarar gelmez. İş dünyasında yurt dışında yaşamak size rekabet avantajı sağlayabilir. Seyahat ederken güven ve kültürel duyarlılığı kullanın, gelişmenize ve başarılı olmanıza yardımcı olur.

İkinci Bir Dilin Sularına Dalın

Başka bir dilde akıcı ve hatta yetkin olmanın güzelliğini hissetmek istemez miydiniz? Küreselleşen dünyada, seyahat başka bir dil konuşmanıza kesinlikle fayda sağlar. Atıldığınız seyahat macerası ile gittiğiniz yerin dilini hiç öğrenmemiş olmanızın farkında olma şansını asla elde edemeyeceğinizi anladığınız yepyeni bir dünyaya açılmış oluyorsunuz.
Yurt dışında yaşamak, yeni bir dil öğrenmek için en iyi yoldur, çünkü becerilerinize günlük olarak meydan okumak ve pratik yapmak zorundasınız.

Kuzey Avrupa Turuna Çıkmanın Gençlere Faydaları

Bağlantı kurun.

Uluslararası çalışma ile ilgileniyorsanız veya sadece sevdiğiniz bir ülkede kalmak için bir kanepeye sahip olmak istiyorsanız, gittiğiniz her yerde içinde yer alacağınız çevrenin değerini asla küçümsemeyin.
Yurtdışında arkadaşlık kurmak bu büyük dünyayı size biraz daha küçük gösterebilir ve gittiğiniz her yere daha fazla bağlı hissetmenize yardımcı olabilir.
Seyahatlerinizde mümkün olduğunca çok sayıda insanla tanışmalısınız. Yerliler bulunduğunuz yeri daha iyi bildiği için, yurt dışında zamanınızı daha keyifli hale gelecek. Ayrıca, bu kurduğunuz bağlantıların gelecekte ne zaman işe yarayacağını asla bilemezsiniz.
Bir Kuzey Avrupa turu ve İskandinav Rüyası, size ayakta durduğunuzu hissettirecek. Kendinize olan güveni arttırmak, cesaret kazanmak, kabuğunuzu kırmak ve vizyonunuzu geliştirmek için bu yönde hiçbir fırsatı kaçırmayın!
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

0
0
27 Ağustos, 10:36
Faroe Adaları Gezi Rehberi

Faroe Adaları Gezi Rehberi

0
0
29 Nisan, 16:55
Norveç Milli Parkları

Norveç Milli Parkları

0
0
4 Nisan, 13:31