Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Chopin’in Müziği Eşliğinde Varşova Gezi Rehberi

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 19 Nisan, 16:38'de eklendi

Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa turu ziyaret edeceğiniz dünyanın en büyük şehri olarak bilinen Varşova, Polonya’nın Vistül Nehri üzerinde yer alan başkenti. İkinci Dünya Savaşı’nda yok edilen ve daha sonra da 1989’da Berlin Duvarı yıkılıncaya dek Sovyet işgali altına giren Varşova’nın tarihi anıt ve mahallelerinin birçoğu günümüzde restore edildi. Müzeleri, galerileri, sarayları ve gelişen bir gastronomi turizminin yanı sıra hareketli gece hayatıyla da ünlü şehir, Polonya’nın diğer şehirlerinden oldukça farklı bir atmosfere sahip. Gotik yapılardan, komünist beton yığınlara, modern cam ve çelikten tarihi meydanlara dek Varşova, farklı mimariye sahip geniş bir alana yayılıyor.

Chopin’in müziğinden Yahudi gettosunun trajedisine doğru uzanan yolda Varşova, kargaşalı ve fırtınalı bir tarihe sahip. İkinci Dünya Savaşı’nın sonunda sanal tahribat da dahil olmak üzere, hayli acı çekerek hayatta kaldı. Mükemmel müzelerin yanı sıra, mahallelerin ve simge yapıların büyüleyici koleksiyonunu sergileyen bir kent haline geldi.

avrupa rüyası varşova

Rengarenk Sokakların ve Hareketli Eğlence Hayatının Merkezi Varşova

Polonya’daki en iyi kafe ve restoranlara, rengarenk ve hareketli bir gece hayatına sahip. Varşova’da, dünyanın dört bir yanından lezzetler sunan mekanlarda ekonomik bir gastronomi turuna çıkabilirsiniz. Canlı barlar ve kulüpler arasından seçim yapabilirsiniz. Bu cesur şehir, nasıl eğleneceğini de çok iyi biliyor.

Kafe masalarının ve çiçek tezgahlarının kaldırımlara taştığı başkentin kalbi olan Sródmiescie tarihi bir tura çıkabilirsiniz. Geleneksel Polonya sanatı için Ulusal Müze, Eski Kraliyet Rotası’nın bir parçası olan Aleje Ujazdowskie ve Varşova’nın en güzel meydanlarından biri olan Aziz Aleksander’in yuvarlak kilisesi Plac Trzech Krzyzy’i mutlak görün. Taş köprüleri ve oyun oynayan kırmızı sincapları seyretmek için çok sayıda bank ile kaplı yemyeşil Park Ujazdowski’de yorgunluğunuzu atın.

avrupa rüyası polonya varşova

Hayal edebileceğiniz her şeyi Polonya’nın başkentinde bulmanız mümkün. İlginç tarih, çok sayıda etkinlik, heyecan verici gece hayatı, Michelin yıldızlı restoranlar ve çok sayıda yeşil alan… Büyüleyici Tarihi Kent Merkezi’ni görüp Kraliyet Yolu’nda bir gezintiye çıkın, kentin interaktif müzelerinde şehrin tarihi hakkında bilgi edinin, Vistula’da güzel bir akşam geçirin ve Łazienki Royal Park’ta bir Chopin konserini dinleyerek rahatlayın… Hiç şüphe yok ki, İskandinav Rüyası ile ziyaret edebileceğiniz Varşova, Avrupa’nın mutlaka görülmesi gereken turistik adreslerinden biri!

Bumerang - Yazarkafe
Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

0
0
27 Ağustos, 10:36
Faroe Adaları Gezi Rehberi

Faroe Adaları Gezi Rehberi

0
0
29 Nisan, 16:55
Norveç Milli Parkları

Norveç Milli Parkları

0
0
4 Nisan, 13:31