Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

İskandinavya Büyüleyici Doğa Harikası Yerler

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 15 Haziran, 14:25'de eklendi

İskandinavya; Kuzey Avrupa’da İsveç, Norveç, Danimarka ve Finlandiya’nın bir bölümünü kapsayan bir yarımadadır. Dünya üzerindeki en temiz ve en bakir kara parçalarını barındıran İskandinav Yarımadası, eşsiz manzaraları ile turistleri kendisine çekmeyi başaran pek çok doğal güzelliğe sahiptir. Kış aylarında oldukça soğuk bir coğrafyaya dönüştüğü için turistler bu doğal güzellikleri görmek için genellikle yaz aylarını tercih etmektedir. Peki, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilen İskandinavya doğa harikası yerler hangileridir?

Kuzeyin Cazibesi İskandinavya’nın Doğa Harikası Yerleri

İskandinav ülkelerine tamamen yerleşmek ulaşılması güç bir hayal gibi görünse de,  bu büyüleyici topraklar mutlaka ziyaret edilmeli. İşte, sizin için seçtiğimiz İskandinav ülkelerinde mutlaka görmeniz gereken 7 doğa harikası yer…

norveç lofoten adaları

Lofoten Adaları– Norveç

Kutup dairesinin kuzeyindeki Nordland bölgesinde yer alan adalar, yaklaşık olarak 1425 kilometrelik bir alanı kaplamaktadır. Norveç’in en popüler doğal güzelliklerinden olan eşsiz güzellikteki Lotofen Adaları, pek çoğumuzun fotoğraflarda görüp gerçekten var olduğuna inanamadığımız yerlerden birisidir. Yeşilin ve mavinin birbirine karıştığı bu doğa harikası yer, Gulf Stream akıntısı sebebiyle oldukça yumuşak bir havaya sahiptir.

Flam-Norveç

Flam, Norveç’in başkenti Oslo’ya yaklaşık 370 km. uzaklıkta konumlanmıştır. Norveç’in en derin fiyortlarından birisi olan Sognefjord kıyısında bulunan bu İskandinav köyü, 225 metre yükseklikten dökülen Kjosfossen Şelalesi ve coşkuyla akan Latefoss Şelalesi ile muazzam bir görüntü sergilemektedir.

Geiranger

Geiranger-Norveç

İskandinavya’nın doğa harikası yerleri arasında yer alan Geiranger, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bir kasabadır. Herkesin ömründe en az bir kez görmesi gereken bu köy, aynı zamanda Norveç’in batısındaki en büyük fiyortlara sahiptir.

stockholm

Stockholm Takımadaları – İsveç

İsveç’in doğal güzellikleri denilince akla ilk gelenlerden birisi Stockholm Takımadaları’dır. Bölgede faaliyet gösteren eski buharlı tekneler ile ulaşılabilen bu adaların sadece 1000 tanesinde yerleşim bulunmaktadır.

dalarna isveç

Dalarna-İsveç

İsveç’te muhteşem kayak merkezlerine ve Siljan Gölü’ne sahip bu şehir, İskandinavya’nın ziyaret edilmeye değer doğal güzelliklerinden birisidir.

isveç gotland gezi rehberi

Gotland Adası-İsveç

Gotland Adası, İsveç’te en çok ziyaret edilen yaz destinasyonlarından birisidir. Ülkenin pek çok adasından daha büyük olan Gotland Adası’nda gece hayatı ve kırsal çekiciliği bir arada bulabilirsiniz.

Danimarka Boğaz Şelalesi

Danimarka Boğaz Şelalesi, İskandinavya doğa harikası yerler arasında mutlaka görülmesi gerekenlerden birisidir. Dünyanın en büyük şelalesi olan Angel Şelalesi’nin üç katı büyüklüğünde olan bu şelale yeryüzüne değil, okyanusun kilometrelerce altına dökülmektedir.

İskandinav Yarımadası’nda görülmeye değer doğal güzellikler bunlar ile sınırlı değildir. Siz de kuzeyin cazibesi İskandinavya’nın yukarıda bahsedilen doğal güzelliklerini ve daha fazlasını deneyimlemek için turlara katılabilir, farklı doğal güzelliklere tanık olabilirsiniz.

Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa turu ile İskandinavya coğrafyasının eşsiz güzelliklerini yakından keşfedebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

0
0
27 Ağustos, 10:36
Faroe Adaları Gezi Rehberi

Faroe Adaları Gezi Rehberi

0
0
29 Nisan, 16:55
Norveç Milli Parkları

Norveç Milli Parkları

0
0
4 Nisan, 13:31