Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

İskandinav Turunda Yemek Masraflarını En Aza İndirmenin Yolları

İSKANDİNAV RÜYASI 25 Haziran, 10:58'de eklendi

Kuzey Avrupa turu hayalleri yüksek maliyetli olması nedeniyle ertelenen hayallerden birisi oluyor maalesef. Avrupa Rüyası’nın İskandinav turu ile artık bu hayalinizi ertelemenize gerek yok. Arzuladığınız sonsuz kuzeye umduğunuzdan fazlasıyla ve memnuniyet garantisi ile ulaşabilirsiniz. Eğer ki bireysel bir tur arzu ediyorsanız, masraflarınızı planlamalı fazla masraf ve giderlerden kaçınmanız gerekiyor. Tek başına gezmeyi seven macera severler için Kuzey Avrupa’da yemek masrafları en aza nasıl indirilir gelin birlikte bakalım.

norveç restoranlar

Kuzeyin atmosferini restoranda değil, dışarıda yakalayın!

Restoran maliyetleri cebinizi yakacak türden olabiliyor. Kur farklılığı da bunda büyük bir etken. Doğanın ve kültürün içinde atmosferi doya doya yaşayarak karnınızı doyurmanız da mümkün. Hazır sandviçler alarak yemek maliyetinizi düşürebilirsiniz veya gezintiye çıkmadan önce yemeğinizi/küçük atıştırmalıklarınızı kendiniz hazırlayarak da tasarruf sağlayabilirsiniz.

norveç restoranlar

Yiyecek ve atıştırmalıklarınızı sadece süpermarketlerden alın!

Sık sık turistler bir benzin istasyonunda bir şişe su ve çikolata barı için gereksiz ek masraf yapıyorlar ve marketlerden daha pahalıya satın alıyorlar. Onun yerine marketlere gidin, neredeyse her yerde market bulabiliyorsunuz.

norveç su kullanımı

Tekrar kullanılabilir bir su şişesi getirin

Kuzeyi deneyimlerken bir çok doğal su kaynaklarıyla karşılaşacaksınız. Genel olarak sularda da içmek için bir sıkıntı bulunmadığına göre neden şişelenmiş suya para vermek zorundasınız?

Bir termosunuz muhakkak olsun

Doğasına hayran kalacağınız Kuzey Avrupa’da elbet bir doğa yürüyüşü söz konusu olacak. Biraz serin bir yürüyüş olacağı için her zaman sıcak tutması için sıcak çay veya kahve yanınıza alabilirsiniz.

konserve yiyecekler

Kendi susuz yiyeceklerinizi getirin

Bu, daha çok uzun kamp gezilerinde tercih edeceğiniz bir seçenek. Kampınızda susuz/kurutulmuş yiyecekler isteyecekseniz, kesinlikle evden getirin. Çünkü Kuzey Avrupa’da bunlar pahalı! Tüm susuz yiyecekler eşit derecede lezzetli olmadığından sevdiğiniz yiyeceği yanınıza aldığınızdan emin olun.

Barları geç!

Bir restoran, pub veya barda bulunan alkol, saçma bir şekilde pahalı olacak, bu yüzden tavsiyem sadece içkiyi atlamak olacak. Eğer yerel biranın tadına bakmak istiyorsanız, pubda veya restoranda tüketmek yerine biraz satın alın.

Asya gıda mağazalarına göz atın

Eğer gittiğiniz Kuzey Avrupa ülkesinde bir Asya gıda mağazası varsa şanslısınız. En ucuz yemeklerden burada!

Restoran meraklıları için seçenek

Öğle yemeği menüleri genellikle daha ucuz olacağından, akşam yemeği yerine öğle yemeği için güzel bir restoran yemek yemeyi tercih edebilirsiniz. Eğer Oslo‘da olursanız, Oslo fiyortundan yelken açan ahşap teknede sizi fazlasıyla tatmin edecek 3 saat açık büfe var.

norveç yemekleri

Atla veya Savur

Birkaç şeyden para kısmaya çalışırken bazı durumlarda da gerçekten savurmamız gereken zamanlar gelecektir. Kuzey Avrupa’da denenmesi gereken her ülkeye özgü birşey muhakkak oluyor.Örneğin Norveç çikolatası, gofreti para kısmakta zorlanacağınız şeylerden. Bir diğeri Norveç’e özgü olan ancak İskandinavya’da birçok yerde karşılaşacağınız yerel içki aquavit.

Genel olarak baktığımızda Kuzey Avrupa turunda yemek masraflarını kısmanın yolu birçok şeyi yanınızda getirmekten geçiyor. Yiyeceğinizden içeceğinize herşey seyahat çantanızda!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

0
0
16 Temmuz, 13:20
Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

0
0
30 Haziran, 10:57
Kız Kıza Tatil Önerileri

Kız Kıza Tatil Önerileri

0
0
25 Şubat, 14:19
Norveç Kasabası Sogndal

Norveç Kasabası Sogndal

0
0
11 Aralık, 11:19