Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

İskandinav Turunda Gün Doğumunu Görebileceğiniz Büyüleyici 5 Yer

İSKANDİNAV RÜYASI 17 Mayıs, 13:07'de eklendi

Nefes kesici bir güzelliğe sahip olan Kuzey Avrupa,  tarihi ve mimari yapılardan, İskandinav mitlerine ve Vikinglere kadar birçok şeyi keşfedebileceğiniz eşsiz bir yer. Beraberinde benzersiz doğa harikaları ile sizleri büyüleyecek olan İskandinav turunda  gün doğumu ve batımını görebileceğiniz büyüleyici 5 yer bu yazıda!

Fiyortlar

Yüksek dağların, engin denizin ve dik vadilerin cenneti Norveç, sahip olduğu muhteşe​​m doğası ile gezginlerin tercih ettiği bir İskandinav ülkesi. Kuzey Avrupa turunda tanışma fırsatı bulacağınız şehir, Norveç fiyortları ile oldukça ünlü. Bergen’den açılan benzersiz fiyortlarının kapısı Norveç’in batı kıyısı boyunca uzanıyor ve size eşsiz bir deniz deneyimi sunuyor. Bu kadar eşsiz manzaraya sahip olan Norveç’te gündoğumu ve günbatımını deneyimlemek istemez misin? Onun dışında istersen;  güzel şehir siluetleri sunan Bergen ve muhteşem kuzey ışıklarına ev sahipliği yapan Tromsø’yu da ziyaret edebilirsin.

norveç fiyortları gemi yolculuğu

Gemi Yolculuğu

Kuzey Avrupa turunda Norveç’i elbette ziyaret edeceksiniz. Eğer fiyort yolculuğu gibi bir düşünceniz varsa, en güzel seçenek gemi yolculuğu olacaktır. Gemi yolculuğu ile deneyimleyebileceğiniz fiyortlarda mavilere dalmak için neden çok. Mavinin kızıllaştığı bir görüntüyü de elde etmek cabası. Gemi yolculuğu ile fiyortları keşfederken Geiranger Fiyordu’nda, şanslı dağları ve gürleyen şelaleleri, De syv søstrene (Yedi Kızkardeş), Friaren (Suitor) ve Brudesløret (Gelin Peçe)’in dansı sizi büyüleyecek. Yine güneşin hareketlerini izlemek için Trollstigen’in Stigrøra, Gudbrandsjuvet, Ørnesvingen ve Flydalsjuvet gibi seyir noktalarını da tercih edebilirsiniz.

norveç bergen

Bergen

Fiyortların cenneti Norveç’in ikinci büyük şehri Bergen, Kuzey Avrupa turunun hayal duraklarından bir tanesi. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan “Norveç fiyortlarına açılan kapı” olarak anılan şehir, Norveç’in en çok ziyaret edilen turistik bölgelerinden birisi. Orta Çağ’dan bugüne dek varlığını sürdüren bu renkli liman kenti, gündoğumu ve günbatımında eşsiz manzaralar sunuyor.

isveç stockholm

Stockholm

İskandinav atmosferine hayran olanlar için Stockholm; kışı, renkli evleri, dost canlısı insanları ve soğuk havayı dibine kadar deneyimleyebileceğiniz bir yer. Günbatımı için de size Stockholm’de harika bir yer önerim var; Monteliusvägen Yolu. Mälaren Gölü’nün ışıldayan suları, Stockholm’un Ortaçağdan kalma Eski Kenti’nin kuleleri ve şehrin en güzel, ağaçlıklı bulvarları olan Norr Mälarstrand’ın manzaralarını seyredebileceğiniz bu doğal yol, özellikle de kuzeyde, İsveç’in başkentinde belki de en iyi manzarayı sunuyor.

polonya-gdansk

Gdansk

Polonya’nın en önemli liman şehri olan ve Baltık Denizi’ni selamlayan Gdansk, Pomeranya Voyvodalığı’nın da merkezidir. Tarihte bir kaç kez el değiştirmiş olan şehir, bir dönem Polonya, bir dönem Prusya hakimiyetinde kalmıştır. Değişimli ev sahipliği de şehrin mimari yapısını oluşturmuş ve farklılıklar yaratmıştır. Gdansk, Varşova ve Krakow ile birlikte Polonya’da en çok ziyaret edilen şehirlerden. Gdansk yeniden yapılanmış ve bugünkü göz dolduran güzelliğiyle gündoğumu ve günbatımında harika bir deneyimi size sunuyor.

Avrupa Rüyası ile bu renkli şehirlerin tadını çıkartın! Kuzey Avrupa turu ile gündoğumu ve günbatımını en güzel şehirlerde deneyimlemedim diye pişmanlık duymadan dönün.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

0
0
16 Temmuz, 13:20
Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

0
0
30 Haziran, 10:57
Kız Kıza Tatil Önerileri

Kız Kıza Tatil Önerileri

0
0
25 Şubat, 14:19
Norveç Kasabası Sogndal

Norveç Kasabası Sogndal

0
0
11 Aralık, 11:19