Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Gudvangen’de Görülmesi Gereken Yerler

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 16 Mayıs, 10:03'de eklendi

Gudvangen, UNESCO Dünya Mirası listesinin bir parçası olan, her yaş ve tercih için çok sayıda cazibe merkezlerine, çok karakterli ve keşfedilmeyi bekleyen sayısız maceraya sahip eski bir Viking köyüdür. Gudvangen Fjordtell, Sogn og Fjordane’nin güzel ilçesidir; birçok turistik yeri bulunan ve aktivite ve keşfetmek için mükemmel bir başlangıç noktasıdır. Seyahatseverler, nefes kesen vadiler ve fiyortlar ile feribot gezileri ve tarihi yerler arasında kendini kaybedecek! Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa turu rotalarından birisi olan köy, kendinizi şımartma imkanını size sunuyor.

Gudvangen Fjordtell fiyort tarafından güzel mi güzel Gudvangen vadisinde yer almaktadır. Bölge, Viking mirasından esinlenen yerel ustalar tarafından tasarlanmış ve üretilmiştir.

avrupa rüyası fiyort turu gudvangen

Gudvangen’de keşfedilecek yerler

Vikingleri deneyimle!

Viking Vadisi, her yaz geleneksel Viking pazarının düzenlendiği, kalıcı bir Viking Köyü inşa edilen bir yerdir. Viking köyü unutulmaz deneyimler, öğrenme ve eğlenceli aktiviteler için eşsiz bir yerdir. Geçmişi yeniden şekillendiren, ,viking ruhunu iliklerinize kadar hissettiren insanlarla etkileşime girebileceğiniz, tarihi unsurlara sahip bir yer.

Sihirli Beyaz Mağaralarla Aurora Etkisi!

Gudvangen’de yapılacak en popüler şeylerden biri, sizi Aurorayı yaşatan, renkler ve seslerle aydınlatan gölgelerle dolu heyecan verici bir mağara labirentine götüren Sihirli Beyaz Mağaralarda yapacağınız benzersiz turdur. Ayrıca yeşil bir göle sahip büyük bir dağ odası, taş barı ve yemek alanı da keşfedeceksiniz. Normal gidiş-dönüş 30-45 dakika kadar sürmektedir ve mağaraları ziyaret etmek veya kiralamak için bir grup en az 20 kişilik olmalıdır. Mağarada geçen tur, isteyenlere kask ve ceketlerin verildiği bir karşılama salonunda başlar. Kısmen akan su ve küçük göllerle doğal beyaz dağ duvarları, doğru ışık kullanımıyla yaratılan yansımalar ve efektlerle görsel bir şölen sunar.

avrupa rüyası norveç fiyortları

Turistik feribotlarla fiyortlarda yolculuk edin

UNESCO dünya mirası listesinde Norveç’te iki fiyorttan biri olan inanılmaz Nærøyfjord’u tecrübe etmek için eşsiz fırsat sizi bekliyor. Gudvangen ve Flåm arasındaki feribot gezisi sırasında deneyimlenecek çok şey var: Gudvangen’den 5 km uzaklıkta Bakka denilen küçük bir yer bulunuyor. Bu yerde küçük bir kilise ve arka planda Bakkanosi Dağı ile birkaç çiftlik göze çarpıyor. Fiyortun diğer tarafında Viking mezarlarının bulunduğu Holmo’yu görebilirsiniz. Fiyortta ayrıca Norveç’teki en küçük postanenin yer aldığı Styvi’yi de ziyaret ediyoruz. Styvi’de ayrıca görülmeye değer bir çiftlik müzesi de bulacaksınız.

Gudvangen’de Kano

UNESCO Dünya Mirası Alanı’ndaki ünlü Nærøyfjord’un en göz alıcı kısımlarından olan Gudvangen’de, sadece tekneler veya kanolarla erişilebilen bir yer var. Norveç fiyortlarının en güzel ve dramatik manzarayı deneyimlemek isterseniz bir kano turu yapmak isteyebilirsiniz.

avrupa rüyası gudvangen viking köyü

Zirveye ulaş!

Gudvangen, birkaç dağ yürüyüşü için iyi bir başlangıç noktasıdır. Bazı yerlerde dağ kenarına kadar birçok yere tüm yollardan ulaşabilir ve yaklaşık 1000 metre yüksekliğindeki fiyorttan aşağıya doğru inebilirsiniz. Üst kısımda aşağıdaki fiyort için muhteşem bir manzara var, gözlemlemek isterseniz zirveye ulaşmak için 2 saat kadar bir yolunuz olacak. Ayrıca fiyort boyunca ve nehrin yukarısındaki yollarda yürüyebilir, doğanın derinliklerini ciğerlerinize doldurabilirsiniz.

Benzersiz bir tren yolculuğuna çıkın!

Flåm Demiryolu, Myrdal ve Flåm arasında muhteşem bir tren yolculuğu sunar. Flåm Demiryolu’nun, hükümet tarafından 1908 yılında yapılması planlanmıştı, ancak inşaat, 2. Dünya Savaşı nedeniyle 1941’den önce tamamlanmadı. Muhteşem demiryolu güzergahı, 20km’lik tren yolu üzerinde 863,6 metre yükseklik farkıyla mühendislik sanatının inanılmaz bir başyapıtıdır. 2005 yılında Flåm Demiryolu, Norveç’te en çok ziyaret edilen 5 turistik yerden bir tanesini oluşturuyordu. Dipnot; istasyona 100m uzaklıktaki Flam Demiryolu Müzesi’ni de dilerseniz ziyaret edebilirsiniz.

Vikinglerin tarihine uzanan, eskiyi, alabildiğine doğayı ve maviyi kucaklayabileceğiniz Gudvangen’e Avrupa Rüyası ile gidebilir. Katılacağınız Kuzey Avrupa turu İskandinav Rüyası’yla anılarınıza eşsiz bir doğayı ve manzarayı dahil edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

0
0
27 Ağustos, 10:36
Faroe Adaları Gezi Rehberi

Faroe Adaları Gezi Rehberi

0
0
29 Nisan, 16:55
Norveç Milli Parkları

Norveç Milli Parkları

0
0
4 Nisan, 13:31