Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Dünyanın En Eski Eğlence Parkı Tivoli Bahçeleri

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 22 Haziran, 10:41'de eklendi

15 Ağustos 1843’te dünyaya gözlerini açan Tivoli Bahçeleri, tam bir zevk ve eğlence merkezidir. Avrupa Rüyası‘nın Kuzey Avrupa turunda gezeceğiniz, Danimarka’nın Kopenhag şehrinde bulunan bahçe dünyanın en eski ikinci eğlence parkıdır. İskandinavya’nın en çok ziyaret edilen tema parkı olan Tivoli, Avrupa’daki Disneyland Park (Disneyland Paris), Europa-Park, Walt Disney Studios Park (Disneyland Paris) ve Efteling’den sonra beşinci en çok ziyaret edilen tema parkıdır.

Tivoli’nin sayısız eğlence mekanının her biri farklı bir karaktere sahiptir. Belki de en iyi bilinen 1874 yılında kraliyet tiyatrosu tasarlayan Kopenhag mimarı Vilhelm Dahlerup tarafından yapılan açık hava Pantomime Tiyatrosu. Tivoli’nin geniş konser salonu, uluslararası senfoni orkestraları ve bale topluluklarının yanı sıra popüler müzisyenlerin performanslarına da sahiptir. Çok sayıda açık hava performansları ücretsiz olsa da, genellikle iç mekan performansları için bir giriş ücreti vardır. Mekan detaylar, hatlar ve fiyatlar için web sitesini kontrol edebilirsiniz.

Ana sezonu yazın dışında Tivoli, Kasım ayı ortasından Noel ayının başına kadar ve kış sezonunda şubat ayında Cadılar Bayramı’nda yaklaşık üç hafta boyunca hizmet veriyor.

Tivoli Bahçeleri’nin sırrı, herkes için bir şeylerin olmasıdır. Egzotik mimari manzarası, tarihi binalar ve yemyeşil bahçeleri ile oldukça güzeldir. Geceleri binlerce renkli ışıkla benzersiz bir peri masalı atmosferi yaratır.

danimarka kopenhag tivoli bahçeleri

Büyülü ve Nostaljik Gezinti

Eğlence araçlarına biniş, Tivoli’nin mimarisi ve bahçeleriyle eşleşecek şekilde tasarlanmıştır. Bazı gezintiler harika nostaljik. Bazıları heyecan arayanların beklentilerini karşılayacak türden.  Mesela 2014’te Avrupa’nın En İyi Ride’si seçilen Vertigo, sizi 100 km / s hızda tersine çevirecek.

Tivoli’nin en eski ve en popüler yolculuğu olan 1914’ten bu yana ahşap Roller Coaster olmuştur. 2017 yılında Tivoli yeni bir dijital boyuta sahip olmaya başladı. Demon’da sanal gerçeklik deneyimini ziyaretçileri yaşadı. Rollercoaster yolcuları ateş püsküren ejderhalarla ve patlayan havai fişeklerle Çin evreninde bir yolculuğa çıkarıldı.

avrupa rüyası tivoli bahçeleri

Tivoli Bahçeleri’nde Yemek

Gıda söz konusu olduğunda, Tivoli eşit derecede çeşitlilik sunacaktır. Pek çok insan bahçeye piknik gereçleri getirecektir, ancak Tivoli’nin geniş restoranlarından birini de dilerseniz seçebilirsiniz. Geleneksel Danimarkalı mutfağından Fransız bistrolarına veya Asya yemeklerine kadar her şeyi bulacağınız bir çeşitliliğe sahip.

Tivoli’de Müzik

Tivoli’deki müzik programı, yaşınız veya türünüzün tercihleri ​​ne olursa olsun her yıl sunmak için heyecan verici etkinliklere sahiptir. Friday Rock ve Summer Classical gibi önemli etkinliklerin yanı sıra, her gün Tivoli’de canlı müzik var.

avrupa rüyası tivoli bahçeleri cadılar bayramı

Cadılar Bayramı, Noel ve Yeni Yıl

Tüm gezinti ve restoranların açık olduğu Hallowen, Noel ve Yeni Yıl dönemleri Tivolli’de daha bir güzeldir. Her sonbahar Tivoli Bahçeleri cadılar, kabak ve fenerlerle dolu büyülü bir Cadılar Bayramı evrenine dönüşür. Kasım ayından Ocak ayına kadar, Tivoli Noel ve Yeni Yıl için elbiseler ve Kopenhag’daki en büyülü Noel evrenini ve pazarına ev sahipliği yapar.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

0
0
27 Ağustos, 10:36
Faroe Adaları Gezi Rehberi

Faroe Adaları Gezi Rehberi

0
0
29 Nisan, 16:55
Norveç Milli Parkları

Norveç Milli Parkları

0
0
4 Nisan, 13:31