Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Burçlara Göre Ziyaret Etmen Gereken Avrupa Şehirleri

İSKANDİNAV RÜYASI 20 Kasım, 11:48'de eklendi

Hepimizin taşıdığı bir Avrupa rüyası var. Fakat görülecek çok şey, gidecek çok yer ve dikkate alınacak çok fazla etken var. Hangi ülkelerin, hangi şehirlerin senin için olduğuna nasıl karar vereceksin?

Geleceğimizle ilgili tavsiyeler için burçları kontrol ediyoruz ve burçlarla ilgili iyi ve kötü özellikleri kabul ediyoruz; peki neden yıldızların tatilimize bir kez karar vermesine izin vermiyoruz?

Mantıklı gelmeyebilir ancak burada burcunun özelliklerine göre Avrupa’da ziyaret etmek isteyebileceğiniz yerleri yazdık. İşte Burçlara göre ziyaret etmen gereken Avrupa şehirleri!

Amsterdam – Hollanda

Burçlara Göre Ziyaret Etmen Gereken Avrupa Şehirleri

Koç (21 Mart – 19 Nisan): Amsterdam, Hollanda

Koçlar aktif, enerjik ve rekabetçidir, bu yüzden hızlı temposu ve yoğun yaşam tarzıyla bilinen bir şehir olan Amsterdam için mükemmel şekilde uygundurlar. Oradaki insanlar bisiklet sürüp her yere yürüyorlar ve keşfedilecek çok fazla mahalle var. Kendiliğinden bir şeyler yapmak isteyen her türlü çalışkan Koç, Amsterdam’a taşınmalı.

Floransa – İtalya

Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs): Floransa, İtalya

Boğalar için kendini sevgi ve güzellikle kuşatmak önemlidir. Yaşadığınız alanlarda bir sanat duygusu taşımayı ve oldukça kaliteli bir yaşam tarzı yaşamayı seviyorsunuz. İtalya’da görülmeye değer tonlarca şehir var, ancak bir süre kalacaksanız, kendinizi Floransa’da bulabilirsiniz. Mimari, zengin tarih ve kaliteli deri eşyalarla dolu bir şehir.

İngiltere – Londra

İkizler (21 Mayıs – 20 Haziran): Londra, İngiltere

Omuzlarına iyi bir kafa taşıyorsun sevgili İkizler. Zihnin herkese ve her şeye adapte olmak için hızlı. Bu yüzden yeni bir şehre taşınmak böyle bir esinti olacaktır. Londra eşyalarını toplayıp bir veya iki yılını geçirmek için mükemmel bir yer olacak, çünkü arkadaş canlısı insanlarla dolu; dil ve kültür açısından evine oldukça yakın. Tüm fotoğraf çekimleri ve alışveriş fırsatları için dünyanın bu moda başkentine bayılacaksınız. Sıkıldığında, daha da büyük bir deneyim için kolaylıkla Avrupa’daki diğer yerlere atlayabilirsin.

Fransa – Paris

Yengeç (21 Haziran – 22 Temmuz): Paris, Fransa

Bonjour, Yengeç! Biraz evcimen olabilirsin. Ancak bu, rahatlamak için yeni bir şehir bulamayacağın anlamına gelmez. Yıldızlara göre, Paris gibi sanatsal ve estetik açıdan hoş bir yerin tam karşına çıkması kaçınılmaz. Arnavut kaldırımlı sokaklarda dolaşırken ve şehrin Eyfel Kulesi’nin ötesinde sunabileceği her şeyi deneyimleyerek vakit geçirdiğinde, yaşam tarzın gerçekten çok tatlı olacak. Hayattaki birçok şey için topukların üstüne düşmek için hızlısın ve aşk şehri seni ayaklarından çekecek. Su burcu olduğun için, denize yakın bir yerde daha iyi bir seçenek gibi görünebilir, ancak kentin tam ortasından geçen nehrin güzel olduğunu göreceksin. Köprüde takıl ve biraz esinti yakala ya da bir öğleden sonra ücretsiz olduğunda bir müzeye uğrayabilirsin. 

Çekya – Prag

Aslan (23 Temmuz – 22 Ağustos): Prag, Çekya

Bu şehir senin kadar parlak olan biri için çok ideal olacak Aslan. Neredeyse her zaman sosyal bir şeyler yapmak için varoluyorsun. Spot ışığından bir gün uzaklaşmaktan nefret edersin ve yabancılarla konuşmayı seversin. Hayatı çok fazla olan bir yer, senin için mükemmel olacak. Bu şehir enerji dolu ve harika bir gece hayatı sahnesi var. Bir Aslan için, Prag anında ev gibi hissedeceğin ve kendin gibi sıcaklıkla karşılaşabileceğin bir yer. 

avrupa rüyası berlin katedrali
Berlin – Almanya

Başak (23 Ağustos – 22 Eylül): Berlin, Almanya

Hayatını oldukça düzenli tutuyorsun Başak; pratik, akıllı ve inanılmaz derecede çalışkansın. Ayrıca dengeyi ve temizliği de seviyorsun. Bu nedenle Berlin, Alman verimliliği ve kültürel tarihi ile gurur duyan bir yer. Güvenilir ve başarı odaklı Başak için mükemmel.

kopenhag-danimarka
Kopenhag – Danimarka

Terazi (23 Eylül – 22 Ekim): Kopenhag, Danimarka

Bir sonraki hayat maceran hakkında konuşalım, Terazi. Bulunduğun çevrenin sana biraz huzur vermesi senin için çok önemli. Kaotik bir yere, hatta biraz fazla hareketli bir yere taşınmak senin aradığın huzur değil. Yaşamınıza bir miktar denge getirmek için yaşam tarzının parçalarını mükemmel şekilde düzelttin, bu yüzden yıldızlar Kopenhag gibi bir yere taşınmanı öneriyor.Bu şehir kaleler, şık moda ve bisiklet ile dolu. Yeni evininin sunacağı her şeyi keşfetmek ve deneyimlemek için bir bisiklete atla ya da bir kafede dinlen ve yerel halkla kaynaşmak için bazı hikayeler paylaş. Danimarka’da yapılacak çok şey var ve orada olmaktan çok mutlu olduğunu hissedeceksin.

Hırvatistan – Dubrovnik

Akrep (23 Ekim – 21 Kasım): Dubrovnik, Hırvatistan

Demek sahne değişikliğine hazırsın, Akrep. Sen bir su burcusun, bu yüzden denizin bir yerlerinde olman mantıklı olurdu. Ama orada durma. Duygularını her düzeyde deneyimlemeyi ve ifade etmeyi seversin ve yeni arkadaşlar bulmak senin için belirleyici birşey. Dubrovnik gibi arkadaş canlısı ve yaratıcı bir şehirde biraz zaman geçirmek kesinlikle sana uygun olacak. Beyaz mermer sokakları ve duvarları ile kaplı, plaj ve tekneler sadece birkaç blok ötede, Hırvatistan ve İtalya’nın mükemmel bir birleşimi olarak Hırvatistan kültürünü bulacaksınız. Game of Thrones hayranıysan, en sevdiğin bölümlerden bazı manzaraları tanıyabilirsin. Böyle bir yerde bitmeyen bir yazın bir kesiminde yaşayacaksın.

Macaristan – Budapeşte

Yay (22 Kasım – 21 Aralık): Budapeşte, Macaristan

Sen bir maceracısın, Yay. Seyahat etmek senin için hiçbir zaman bir fırsat olmadı ve dünyadaki diğer yerlere gezmek için çok heyecanlısın. Yıldız işaretlerinden, egzotik bir yerde zaman geçirme ihtimalinin yüksek olduğu söylenebilir. Budapeşte, dünyada olmasa da, Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olarak biliniyor. Macar başkenti jeotermal kaynaklara, botanik bahçelere, parklara ve ikonik parlamento binası gibi çok sayıda mimari taşa sahip. Kendi kültürün gibi olmayan diğer kültürleri deneyimlemeyi seviyorsun ve Budapeşte gibi yerlerde sınırsız miktarda ilham bulacaksın. 

Viyana – Avusturya

Oğlak burcu (22 Aralık – 19 Ocak): Viyana, Avusturya

Hayatını kültürle çevrileyen bir hayat yaşamak istiyor Oğlak. Her zaman kaliteyi seçersin. Ne kadar kalmayı planlıyor olursan ol, yıldızlar Viyana’yı incelemeni şiddetle tavsiye ediyor.

Görsel olarak, bu şehir karmaşık mimarisi ve iyi hazırlanmış çikolatalı kek ile çarpıcı. Biraz ciddi olma eğilimindesin. Ancak, bir yaşam yükseltmesi yapmak ve yetişkinlikte başka bir adım atmak istiyorsan, yurtdışına Avusturya’ya taşınmayı düşünebilirsin.

Almanya – Frankfurt

Kova (20 Ocak – 18 Şubat): Frankfurt, Almanya

Bir Kova olarak, yeni insanlarla tanışırken kendini hiç zorluk hissetmiyorsun. Enerjik ve maceracı bir tarafa sahip olmanıza rağmen uysal bir insansınız. Tüm Avrupa şehirlerinden Frankfurt, o gün ne hissettiğin fark etmek sizin seni tatmin edecektir. Yakın arkadaşlarınla seyahat ediyor olsan veya yalnız kalıyor olsan da, uymakta zorluk çekmeyeceğine şüphe yok.

İspanya – Barselona

Balık (19 Şubat – 20 Mart): Barselona, İspanya

Katalonya’nın en büyük şehri ve İspanya’nın en büyük ikinci şehri olan Barcelona, özellikle Gaudi’nin mimarisini ve Modernist Barselona’yı vitrine çıkaran binalar, açık hava pazarları, restoranlar, mağazalar, müzeler ve kiliseler gibi turistik mekanlarla doludur. Barselona, duygusal ve sanatsal açıdan eğimli Balıklar için, özellikle muhteşem bir ağaçlarla kaplı yaya geçidi olan La Rambla’dan geçen ve her yıl düzenlenen başlıca etkinlik olan Festes de la Mercè gibi çeşitli festival ve etkinliklerin tadını çıkarırken mutlaka görülmesi gereken bir yer. 

Senin şehrin hangisi? Burcuna ve ruhuna uyan şehri şeç, Avrupa Rüyası turlarından biriyle rüya şehirleri keşfet!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

0
0
16 Temmuz, 13:20
Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

0
0
30 Haziran, 10:57
Kız Kıza Tatil Önerileri

Kız Kıza Tatil Önerileri

0
0
25 Şubat, 14:19
Norveç Kasabası Sogndal

Norveç Kasabası Sogndal

0
0
11 Aralık, 11:19