Notice: Undefined index: whatsapp_paylasim in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/single.php on line 15

Kurban Bayramı’nda Seyahat Edeceklere Yurtdışı Tur Önerileri

İskandinavya’daki En Renkli 5 Şehir

Seyahatte Yemek Masraflarını En Aza İndirmenin Yolları

İskandinav Turunda Gün Doğumunu Görebileceğiniz Büyüleyici 5 Yer

Bayram Tatilinde Nereye Gitsek Sorusuna Kuzey Avrupa’dan 5 Harika Öneri

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 10 Nisan, 11:07'de eklendi

Notice: Undefined variable: oturum_id in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/inc/single/haber_yeni.php on line 19

Kuzey Avrupa, yemyeşil toprakların, nefes kesen su yollarının, dağ zirvelerinin ve sahil şeritlerini süsleyen renkli kasabaların bulunduğu eşsiz bölgedir. İskandinavya olarak adlandırılan bölge, insan tarafından bilinen en güzel manzaralardan bazılarını sunmaktadır. Dalma şelaleleri, bozulmamış eko sistemleri, geniş ormanları, takımadalar ve engebeli uçurumları ile “Viking Ülkesinde” keşfedilecek çok şey var. Bayram tatilinde nereye gitsek diye sorular kafanızda dolanıyorsa, Kuzey Avrupa’dan 5 harika öneri bu listede.

Kopenhag, Danimarka

Danimarka’nın başkenti olan Kopenhag, İskandinavya’nın en iyi niteliklerini birleştirmiş önemli bir şehirdir. Kültürün merkezi olan kentte, birçok sanatçı bulunuyor ve bu nedenle birçok galeri ve müzeyle karşılaşıyoruz. Bunun yanı sıra sanat eserleri sadece sokaklarda bile görülebiliyor.

Neden Kopenhag’a gitmeli?

Kopenhag, birçok botanik bahçesinden parka, en heyecan verici gece kulüplerine kadar birçok ilgi çekici yer sunmaktadır.

Stockholm, İsveç

İskandinav atmosferine hayran olanlar için Stockholm; kışı, renkli evleri, dost canlısı insanları ve soğuk havayı dibine kadar deneyimleyebileceğiniz bir yer. Kusursuz İsveç kalitesi ile ünlü malları bulabileceğiniz, müzeleri, restoranları, kafeleri, barları ve butikleri ile tam bir cazibe merkezi.

Neden İsveç’e gitmeli?

Birbirinden farklı kültürel etkinliklere, yemek yerlerine ve mağazalara gitmek için birçok Stockholm’de fırsat bulabilirsiniz. Stokholm rahat bir kasaba olsa da, modern ve çağdaş bir şehir.

helsinki-finlandiya

Helsinki, Finlandiya

Helsinki, kayak için mükemmel olan 200 km’lik parkurlara sahip ormanlarla çevrilidir. Tepeler kızak için harikadır. Bu arada kasabadaki paten pistleri de tercih edilebilir. Baltık Denizi’nin donmuş buzunda yürümek diğer popüler aktivitelere göre, oldukça sıra dışı bir aktivitedir. Ve tabii ki, buz gibi soğuk suya dalma özelliği taşıyan en meşhur Finish Sauna da deneyimlenebilir.

Neden Helsinki’ye gitmeli?

Çok sayıda açık hava etkinliği, restoranlarda lezzetli yemeklerle Helsinki, harika bir kış mekanıdır.

lapland-kuzey-isiklari

Lapland, Finlandiya

En kuzeydeki bölge Kuzey Kutup Dairesi’ne yakın olan Lapland’de kış aylarında ziyaretçiler Aurora Bölgesi’ndeki Kuzey Işıklarına hayran olmak için tercih edilmesi gereken bir yer. Ayrıca Lapland, Noel ve Noel Baba kültürünün yaşadığı ve ruhun hissedildiği önemli yerlerden birisi.

Neden Lapland’a gitmeli?

Birçok kış açık hava aktivitesini Lapland’de keşfetmek mümkün. Kuzey ışıkları izleyin, Noel Baba ile tanışın, Husky ve ren geyiği safarisine çıkın.. Seçenekler oldukça fazla!

lofoten-adaları

Lofoten, Nordland, Norveç

Kuzey Norveç’teki takımadalar inanılmaz güzel ve eşsizdir. Kuzey Kutup Dairesi’nde bulunmasına rağmen, buradaki iklim şaşırtıcı derecede yumuşak ve ılıktır. Aynı zamanda gezegendeki en büyük derin mercan kayalığı da dahil olmak üzere zengin bir deniz yaşamına sahiptir.

Neden Lofoten’e gitmeli?

Pitoresk bir manzaraya sahip olmanın dışında, Lofoten ziyaretçilerine çeşitli aktiviteler sunmaktadır. Ziyaretçiler tırmanmadan, yürüyüşe, bisiklete binmeye ve hatta sörf yapmaya bir sürü aktiviteye katılabilirler. Unstad en popüler sörf noktasıdır. Yaz aylarında, 24 saat boyunca gün ışığı, kaya dağcıları ve dağcılar için en iyi deneyimi sunmaktadır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Notice: Undefined variable: yorum_1 in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/comments.php on line 77

Bumerang - Yazarkafe

Notice: 3.1.0 versionundan beri WP_Query çağrıldığı parametre ile geçerliliğini yitirmiş! caller_get_posts artık kullanılmıyor, yerine ignore_sticky_posts kullanın. in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-includes/functions.php on line 4115
Finlandiya Rovaniemi Gezi Rehberi

Finlandiya Rovaniemi Gezi Rehberi

0
0
3 Mayıs, 14:50