Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Avrupa Rüyası ile İskandinav Kültürünü Keşfedin!

İSKANDİNAV RÜYASI 15 Nisan, 12:31'de eklendi

Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa turu rotası, sizlere Norveç fiyortları, İskandinav ve Baltık ülkelerini tek seferde gezme imkanı sunuyor. Her sabah başka İskandinav şehrini gezecek, Viking kültürünü yakından gözleyeceksiniz.

Kuzey Avrupa’nın masal gibi şehirlerini gördükten sonra gemi yolculuğuyla fiyortları gezerek devam ediyoruz. Eidfjord, Flam kasabası, Tvindefossen ve Bergen’i geziyoruz. Kuzey ve Baltık Denizlerinde gemi yolculuklarımızda mavinin enginliğinde kaybolduktan sonra Kuzey Avrupa şehirlerini gezmeye devam ediyoruz.

Kuzey ve Baltık Denizi’nde konforlu büyük yolcu gemileri ile gemi yolculuğu fırsatı sunan Avrupa Rüyası, izlediği rota bakımından diğer turlara göre rotasında özgün tek firmadır. Turlarda Avrupa Rüyası profesyonel rehberleri sizlere eşlik ediyor. Profesyonel rehber sayesinde şehrin görülmesi gereken önemli yerlerini, lezzetleri, müzeleri hem gezerek hem de tarihi detaylarıyla dinleyerek keşfetmiş oluyorsunuz.

helsinki-finlandiya

Kuzey Avrupa Turunun Fiyatı Nedir?

12 gün boyunca 9 ülke 15 şehir göreceğiniz her gece konaklamalı rüya gibi Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa turu ücreti ise 1695€’dur.

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş-dönüş Türk Hava Yolları uçak bileti
 • Tallinn-Helsinki, Helsinki-Stockholm arası lüks gemi yolculuğu
 • 11 gece konaklama
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Tüm ekstra turlar
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Konaklama kahvaltıları (10 gün)
 • Şehir vergileri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Bagaj Hakkı

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze Ören Yerleri ücretleri
 • Schengen vize ücreti: 150 Euro (Yeşil pasaportu veya vizesi olmayanlar için)
 • Bireysel harcamalar ve yeme-içme masrafları
 • Seyahat Güvence Paketi

12 gün boyunca 9 ülke 15 şehir ile dolu dolu Kuzey Avrupa…

danimarka-kopenhag

Hangi ülkeleri, hangi şehirleri geziyoruz?

 • Polonya – Varşova, Krakow
 • İsveç – Stokholm, Malmö
 • Danimarka – Kopenhag
 • Finlandiya – Helsinki
 • Estyonya – Tallinn
 • Norveç – Oslo, Bergen, Flam, Tvindefossen, Eidfjord, Norveç fiyortları
 • Letonya – Riga
 • Litvanya – Vilnius, Trakai
 • Slovakya – Banska Byrstica

İskandinav Kültürü ve Mitoloji

İskandinav mitolojisi, İskandinav topluluklarının Hristiyanlık öncesi dinleri, inanışları ve efsanelerinden oluşan gizemli ve cezbedici bir dünya sunuyor. Danimarka, İsveç, Norveç ve İzlanda gibi İskandinav ülkelerinde yaşayan halklar, kuşaktan kuşağa zengin bir mitos öykü ve masallar aktarıla gelmişlerdir.

İskandinav mitolojisi günümüz dünyasında mitoslarda geçen tanrılar ve simgeler yönüyle oldukça bilinir. Buna en güzel örneklerden bir tanesini beyaz perdeden ve edebiyattan verebiliriz: ’Yüzüklerin Efendisi’ kitap ve film serisi temeline bu mitosları ele almaktadır. İskandinav mitolojisinde dikkat çeken bir diğer simge Vikinglerdir. 8. ve 11.yüzyılda Vikingler dünyada büyük ses getiren bir topluluk olmuştur. İskandinav mitolojisinin izlerini Kuzey’in manzaralarını, Noveç fiyortlarını takip ederek Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa turu ile keşfetmek mümkün.

Kuzey Avrupa bölgesi, günümüzde Danimarka, İzlanda, İrlanda, Grönland, Estonya, Finlandiya, Letonya, Litvanya, Norveç, İsveç ve Birleşik Krallık ülkelerini kapsıyor. İskandinav Rüyası ile birlikte Kuzey Avrupa’yı görme ve bu cazibeli kültürün kapılarını aralama hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İskandinav Rüyası’nın rotası 9 ülke ve 15 şehri kapsıyor. Dolu dolu 12 gün vaat ediyor.

İskandinav Mutfağı

Vikinglerin, buzulların ve en parlak yiyeceklerin diyarı olan Kuzey Avrupa mutfağı İzlanda, Norveç, İsveç ve Finlandiya’dan oluşmaktadır. Hayatta bir kere yaşayabileceğiniz macera için en güzel yerlerden burası. Keşfetmenin sınırı yok.

Tarihi dokuyu, mimariyi ve doğayı keşfederken beraberinde kültürün bir parçası olan mutfak da keşfedilir. Her ülkenin kendine özgü mutfağı vardır, Kuzey Avrupa ülkelerinin de öyle. Denize yakın ülkeler olduğu için birbirine benzer yemeklere sahip olsalar da hepsinin lezzeti farklı.

Kuzey Avrupa’da karşımıza çıkacak yemeklerden biri bir tür deniz papağanı olan Puffin’den yapılan yemektir. Puffin İzlanda’nın sembolik hayvanlarından birisidir ve yiyecek olarak oldukça çok tüketilir. İzlanda’nın kuzusu pek bir meşhurdur. Fümelenmiş kuzu eti sevilen bir lezzettir. Birçok Kuzey Avrupa ülkesinin ekonomisinin kalbinde balıkçılık yatmaktadır o nedenle ana besinlerden birisi balıktır. Balıkla yapılan yemekler Kuzey Avrupa’nın kalbidir. Onun dışında deniz mahsulleri içeren çorbalar da mutfağın vazgeçilmezlerindendir. Norveç’te özellikle bayramlarda ren geyiği etinden yapılan ve çok popüler bir yemek Reindeer de yine popüler yiyeceklerden birisidir.

isviçre-festival

Müzik ve Sanat

Dani­marka, Norveç ve İsveç temelde İskandinav sanatını oluşturan üç ülkedir. Üç ülkede sanatın gelişmesi bütün Ortaçağ boyunca türdeş bir biçimde olmuştur. Her ne kadar eş zamanlı ve benzer olsa da ulusal özellikler ve farklı yabancı etkiler nedeniyle sanatın yükselişi bu ülkeler arasında farklılık göstermiştir. Mimari açıdan dikkat çeken yapılara sahip bölge bunun yanı sıra heykelcilik ve resim sanatında da öne çıkmaktadır.

İskandinav kültüründen doğan ve dünyaya yayılan bir diğer dal müziktir. Indie, elektronik ve rock müziklerin meşhur sanatçılarının yetiştiği yerlerden birisidir İskandinavya. Yetişen bu değerlerden Danimarka’dan The Asteroids Galaxy Tour, Efterklang ve Oh Land; Finlandiya’dan Dallas Superstars, Desert Planet, TJH87 ve RinneRadio; İsveç’ten Dunderpatrullen, First Aid Kit, The Knife ve Miike Snow; Norveç’ten Kontaktor, Kakkmaddafakka ve Röyksopp karşımıza çıkıyor.

Alışveriş

İskandinav ülkelerinde kış modasına yönelik kıyafetler hediyelik ve alışverişlerde ilk tercih oluyor. Norveç’ten alacağınız kazaklar aldığınız parçalar içerisinde en değerlilerinden birisi olabilir. Şehrin alışveriş yapılan her noktasında bulabileceğiniz kehribar taşı ve onunla yapılmış olan eşyalar da hediyelik olarak tercihlerin arasında. Bunlar dışında kültüre ait mitolojik öğeler, Viking objeleri, paket atıştırmalıklar hediyelik olarak tercih edilebilir.

Kuzeyin coğrafyasına uzanmak ve yakından bu kültürün havasını solumak için hayallerinin peşinden git! Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa turu ile deniz yolculuklarından şehir seyahatlerine kuzeyin engin mavisinin ve yemyeşil doğasının tadını çıkar!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

0
0
16 Temmuz, 13:20
Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

0
0
30 Haziran, 10:57
Kız Kıza Tatil Önerileri

Kız Kıza Tatil Önerileri

0
0
25 Şubat, 14:19
Norveç Kasabası Sogndal

Norveç Kasabası Sogndal

0
0
11 Aralık, 11:19