Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

5 Adımda Kuzey Avrupa’yı Gezmenin Kolay Yolu

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 12 Aralık, 10:30'de eklendi

5 Adımda Kuzey Avrupa’yı Gezmenin Kolay Yolu

Şüphesiz İskandinavya dünyanın en güzel bölgelerinden biridir. Ayrıca ziyaret edilecek en pahalı yerlerinden. Neyseki pahalılığı nedeniyle ertelediğiniz Kuzey Avrupa turunuzu Avrupa Rüyası ile makul şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Norveç fiyortlarından, İskandinavya’nın muhteşem kuzey manzaralarına tek seferde Kuzey Avrupa’yı İskandinav Rüyası ile keşfetmek mümkün.

Soğuk ve engin bir deniz olan İskandinavya kuşkusuz eşsiz manzarasıyla seyahatinize eşlik edecek. Fiyortlar, sanatın ve tasarımın konuştuğu yapılar, masalsı mimariler, Viking hazineleri, beyaz ve ışıltılı rüyalar… Hepsi ve daha fazlası İskandinavya’nın sunduğu nimetlerden.

Böylesine engin bir denizi, Kuzey Avrupa’yı gezmenin kolay yolu nedir gelin birlikte bakalım:

5 Adımda Kuzey Avrupa'yı Gezmenin Kolay Yolu

1- Profesyonel Rehber Seyahati

Seyahat etmek hepimiz için bir hobi, yeni bir kültür keşfetmek, farklı bir coğrafyayı tanımak, yeni lezzetler tatmak, havayı solumak, anılar yaratmak ve yeni insanlar tanımak gibi anlamlar taşır. Belki de en büyük tutkularımızdan birisidir. Hangi tura katılırsanız katılın, turlarda en önemli faktörlerden bir tanesi profesyonel bir rehberdir. Turlarda edindiğiniz şehir haritaları, kitapçıklar bir rehberin yardımından daha fazla sizlere yardımcı olmuyor malesef. Hiç tanımadığınız bir coğrafyada, o kültürü tanımak için yerinde ve doğru bilgileri ancak rehberler size aktarabilir. Rehbersiz turlarda şehir ve bölge ile alakalı önemli simgeleri kaçırabilir ve büyük bir pişmanlık duyabilirsiniz. Ancak katılacağınız turda profesyonel bir rehber yer alıyorsa, turun layıkıyla ve memnuniyetle tamamlanmasında büyük rol oynayacaktır. İskandinavya gibi bir coğrafyada profesyonel rehber, gezinizi gönül rahatlığıyla tamamlamanızda yardımcı olacaktır.

5 Adımda Kuzey Avrupa'yı Gezmenin Kolay Yolu

2-Fiyortlar

İskandinavya’ya gittiyseniz yapmanız gereken ve size Kuzey’in büyük bir bölümünü sunacak olan fiyortları kesinlikle es geçmemelisiniz. Bergen’den açılan fiyort kapıları sizi Kuzey’in eşsiz manzaraları boyunca sürükleyecek. Aynaların yumuşak suya yansıyan yükselen dağları hayal edin, kesinlikle buna değecek bir ziyaret. Ayrıca fiyortlarda çeşitli aktivitelere de katılarak adrenalininizi yükseltebilirsiniz.

5 Adımda Kuzey Avrupa'yı Gezmenin Kolay Yolu

3- Lapland, Norveç ve İsveç

Odun ateşli saunalar, titreyen ormanlar, ren geyiği etleri ve vişne suyu buğulama bardaklarıyla İskandinavya’nın en egzotik hallerini tek bir destansı manzaraya çevirmeyi başaran Lapland; size Kuzey Avrupa turu boyunca unutulmaz bir deneyim sunacak.. Zorlu hava koşulları olmasına karşın uzun bir hafta sonu ile kuzeydeki yaşam adına iyi bir deneyim elde edersiniz. Kuzey ışıkları izleyin, buzda balık tutmayı deneyin ya da Icehotel’de bir gece geçirerek rahatlayın.

5 Adımda Kuzey Avrupa'yı Gezmenin Kolay Yolu

4-Göteborg ve Batı Kıyısı, İsveç

Birkaç yıl içinde İsveç‘in ikinci büyük şehri haline gelen Göteborg, Avrupa’nın en havalı şehir molası destinasyonlarından biri olarak kendini yeniden keşfetmiştir. Halen kalbinde yoğun bir limana sahip büyük bir sanayi merkezi olan şehrin, odak noktası giderek artan bir şekilde turizm üzerinde yoğunlaşmaya başlamıştır. Kuzey Avrupa turunda neden Göteburg’a gitmelisin? Süper taze deniz ürünleri, yöresel bira ve sakin barlar ve sadece açık denizde bulunan, serin ve berrak sularda yüzebileceğiniz araçsız adalar burayı ziyaretiniz için makul nedenlerden.

5 Adımda Kuzey Avrupa'yı Gezmenin Kolay Yolu

5- Kopenhag, Danimarka

Sanat, tasarım, moda ve yiyecek söz konusu olduğunda, başka hiçbir İskandinav şehri Kopenhag ile rekabet edemez. Ünlü Küçük Denizkızı heykeli, galeriler, yemek arabaları ve tasarım dükkanları için Kuzey Avrupa turunda buraya zaman ayırmalısın.

Kuzey Avrupa’yı gezmenin kolay yolu diyerek şehirler üzerinden gittik. Burada şehirlere değinmemizin nedeni Kuzey Avrupa için kısıtlı bir zamanınız varsa eğer, İskandinav ruhunu tam anlamıyla hissetmenizi ve Kuzey Avrupa’nın havasını solumanızı sağlayacak yerler olmasıydı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

0
0
27 Ağustos, 10:36
Faroe Adaları Gezi Rehberi

Faroe Adaları Gezi Rehberi

0
0
29 Nisan, 16:55
Norveç Milli Parkları

Norveç Milli Parkları

0
0
4 Nisan, 13:31