Notice: Undefined index: whatsapp_paylasim in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/single.php on line 15

Kurban Bayramı’nda Seyahat Edeceklere Yurtdışı Tur Önerileri

İskandinavya’daki En Renkli 5 Şehir

Seyahatte Yemek Masraflarını En Aza İndirmenin Yolları

İskandinav Turunda Gün Doğumunu Görebileceğiniz Büyüleyici 5 Yer

Yaz Tatilinde Kuzey Avrupa’ya gitmek için 7 Neden

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 12 Haziran, 10:37'de eklendi

Notice: Undefined variable: oturum_id in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/inc/single/haber_yeni.php on line 19

Kuzeyden çok uzak olan bizler için Kuzey Avrupa cazip gelen destinasyonlardan birisini oluşturuyor. Doğanın bolluğu, kültürlü şehirleri ve dünyanın en mutlu insanlarına sahip  İskandinavya ve Baltık ülkelerine Avrupa Rüyası‘nın Kuzey Avrupa turu uzun günlerde, yaz mevsiminde daha bir güzel.

İskandinavya ve Baltık ülkelerini düşünün, muhtemelen aklınıza ilk olarak kışları ve buzlu fiyortları geliyor. Ancak yaz mevsimi bölgenin başka bir yönünü ortaya çıkarıyor. Uzun günler ve ılık hava koşulları, şehirleri ve doğal manzaraları keşfetmek için gerçekten ideal şartlar sağlıyor. İskandinav kırsalının temiz havasında ya da tüm Baltık başkentlerini gezerken, Kuzey Avrupa’nın Avrupa’nın en iyisi olduğunu düşünmeye başlayacaksınız.

Danimarka Kopenhag Amger Beach Park

Kuzey Avrupa’yı yazın tercih etmenize neden olacak 7 neden bu listede:

Derinlere dalın!

İskandinavya’da serinlemek ve ıslanmak için birçok yok seçenek var. Danimarka’nın şehri kumsallarla kaplı 6000 km’den fazla kıyı şeridine sahip Kopenhag’da yer alan sakin lagün aile dostu Amager Beach Park’a gidebilirsiniz. Finlandiya’da yüzmek ve kayak yapmak için mükemmel olan Göller Bölgesi ve kendi ada takımadalarına sahip olan geniş Saimaa Gölü’nü deneyebilirsiniz.

Norveç Scandi Safari

Safariyi bir de Scandi tarzında deneyin!

İskandinavya’nın ormanları ve ovaları şaşırtıcı bir şekilde vahşi yaşamla doludur. Finlandiya, İsveç veya Norveç‘e gidiyorsanız, Amerikan geyiği ve ren geyiği ya da çok daha korkunç yaratıkların peşinde şansınızı deneyebilirsiniz. Kurtlar veya kahverengi ayılar görmek istiyorsanız saklanarak bir gece daha kamp yapmalısınız.

avrupa rüyası finlandiya helsinki sarkanlinna restorant

Bir yaz restoranı deneyimleyin

Helsinki’nin şehir sınırları içinde 300’den fazla ada vardır, bunlardan birkaç tanesi sadece Mayıs-Eylül ayları arasında açık olan pastoral restoranlara ev sahipliği yapmaktadır. Çoğuna feribot ile erişilebilir. En yakını bir köprünün üzerinden geçerek ulaşılabileceğiniz Savu’dur. Bir başkası tarihi bir kalede bulunan Särkänlinna’dır.

Norveç Oslo Jazz Festivali

Festival ateşini hisset!

İskandinavya’da festival mevsimi yazdır. Danimarka‘nın mega rock festivali, Roskilde, Helsinki’deki Savonlinna Opera Festivali ve Oslo Caz Festivali gibi bazı festivaller dünyaca ünlü festivallerdir. Ancak daha az bilinen seçenekler de mevcut. İskandinavya’nın en büyük festivali, her yıl Ağustos ayında İsveç’te gerçekleşen Malmö Festivali’dir. Festival çoğu ücretsiz olan bir dizi konser, sokak sanatı ve diğer etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Norveç Geiranger Trollstigen

Uzun yollara çık!

Bir yol hakkında hiç heyecanlandınız mı? Heyecanlanmadıysan Norveç’in doğal Geiranger Trollstigen Ulusal Turist Rotası’nı hiç gezmedin demektir. Bu yol, 106 kilometrelik dağ zirvelerine, derin fiyortlarına ve ara sıra tüyler ürperten şeffaf damlalara birçok şeye sahip. En yüksek nokta, 1800 metrelik zirveler ve dalma şelalelerle çevrili kelimenin tam anlamıyla nefes kesen Trollstigen Geçidi’dir.

İsveç Värmdö

Yaz oyunları!

Stockholm takımadaları yaz oyunları için dünyanın en iyi yerlerinden biridir. Aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce adada; yürüyüş, yüzme ya da kayak yapmak için her zaman kendi cennetinizi bulabilirsin. Ayrıca Värmdö’deki çam ağaçları arasında bulunan Artipelag gibi müzelerin yanı sıra, antika mağazaları, indirimli satış mağazaları ve Gustavsberg gibi alışveriş yerleri de yer alıyor.

Svalbard Takım Adaları

Kutup ayısı ile bir story!

İskandinavya’nın derin kuzeyleri, kuzey ışıklarının manzarası sayesinde şaşırtıcı derecede popüler bir kış mekanıdır. Yaz aylarında, vahşi yaşamda esintisi için vahşi bir kutup ayısını tespit etme şansının peşinde daha kuzeyde Svalbard takımadalarına gidebilirsiniz. İnanılmaz manzaralar sunan buzlu duvarlardan aşağıya doğru akan şelaleler, gerçekten bu yolculuğu yapmaya değer.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Notice: Undefined variable: yorum_1 in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/comments.php on line 77

Bumerang - Yazarkafe

Notice: 3.1.0 versionundan beri WP_Query çağrıldığı parametre ile geçerliliğini yitirmiş! caller_get_posts artık kullanılmıyor, yerine ignore_sticky_posts kullanın. in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-includes/functions.php on line 4115
Finlandiya Rovaniemi Gezi Rehberi

Finlandiya Rovaniemi Gezi Rehberi

0
0
3 Mayıs, 14:50