Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Viking Diyarı Kopenhag’da Gezilecek Yerler

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 26 Nisan, 10:31'de eklendi

Kopenhag, Danimarka’nın Zealand adasında bulunan başkentidir. İsveç, Norveç ve Finlandiya gibi Kuzeyin refah şehirleri arasında bu ada şehri, muhteşem doğası ve köklü tarihi birikimiyle sizleri karşılıyor! Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa turunun durak noktalarından birisi olan Kopenhag’da gezilecek yerler neresi, gelin birlikte bakalım:

1.İlk Durağımız Tarihi Yolculuk!

Danimarka Ulusal Müzesi’nde tarih yolculuğuna çıkın.

Danimarka Ulusal Müzesi’nde Klasik, Doğu ve Danimarkalı antik eserler ve ayrıca Viking Çağı’ndan eserler sergiliyor. Müzede kraliyet ailesi tarafından da bir dönem kullanılan tasarım ve mimarlık harikası mobilyaları görebilir, tarihi ilk yüzyıla kadar uzanan Huldremose Woman’ın iyi korunmuş kalıntılarını keşfedebilirsiniz.

avrupa rüyası kopenhag Rundetaarn

2. Kopenhag’a Tepeden Bakmak!

Rundetaarn’a tırmanıp Kopenhag’ı seyre dalın.

Avrupa’nın halen çalışan en eski gözlemevi olan  Rundetaarn (Yuvarlak Kule) 17.yüzyılda inşa edilmiş. Kulenin içerisindeki sarmak yol boyunca kulenin tepesine tırmanacak ve tepeye ulaştığınızda Kopenhag cennetiyle karşılaşacaksınız. İsveç’te Malmö ile Kopenhag’ı birbirine bağlayan Øresund Köprüsü’nü de görebileceksiniz. Ayrıca keşfetmeye doymayanlar kulenin içinde bulunan, üniversitenin tüm kitap koleksiyonunun saklandığı kütüphaneyi de ziyaret edebilirler.

avrupa rüyası kopenhag deniz kızı

3.Efsaneniz İzlerini Takip Et!

Efsanelere konu olan Deniz Kızı heykelini görmesen olmaz.

Danimarkalı yazar Hans Christian Andersen tarafından yazılan Küçük Deniz Kızı Masalı’ndaki deniz kızı, Calsberg ailesi tarafından 1913’te heykel olarak yaptırılılıyor. Kopenhag’ı ziyaretlerinin uğrak noktalarından biri olan heykeli Nyhan Kanalı’ndaki tekne turuna katılarak görebilirsiniz.

avrupa rüyası kopenhag kanal turu

4. Kanalda bir tekne turuna var mısınız?

Nyhan Kanalı’nda tekne turu yapın.

Danimarka’ya gelip Kopenhag’a uğradığınızda Nyhan Kanalı’nda tekne turu yapmadan kesinlikle dönmeyin. Kanal boyunca sıralanmış rengarenk evlerin arasında rüya gibi bir kanal turu yapabilirsiniz.

avrupa rüyası kopenhag tivoli

5. Tivoli’de Eğlence Keşfi!

Dünyanın en eski eğlence parkı Tivoli.

Kopenhang’ın kuzeyinde 10 km uzaklıktaki Tivoli Bahçeleri, Danimarka’nın simgesi ve dünyanın en eski eğlence parkıdır. 1932’den beridir faaliyet gösteren ahşap lunapark treni Rutschebanen, macera severlere aradıkları heyecanı sunuyor.

avrupa rüyası kopenhag alışveriş

6. Alışveriş Zamanı!

Stroget Sokağında alışveriş yapın.

Kopenhag’ın en renkli ve hareketli caddesi olan Stroget’te yapacağınız gezintide canlı sokak şovları ve gösterilere tanık olacaksınız. Hediyelik eşya almak isteyenler için sokakta birçok ilgi çekici mağaza bulunuyor. 3 km uzunluğundaki sokak, trafiğe kapalıdır. Ayrıca sokakta Danimarka’nın ünlü LEGO firmasının mağazası da bulunuyor, ziyaret edebilirsiniz.

avrupa rüyası danimarka kopenhag

7. Asilzadelere Reverans!

Danimarka Kraliyet Ailesinin Evini ziyaret edin.

1700’lü yıllarda inşa edilmiş  Amalienborg Sarayı, Danimarka Kraliyet Ailesinin evidir. Rococco mimarisinin en büyük eserlerinden biri olarak kabul edilen saraya giderek her gün öğleden sonra Kraliyet Muhafızlarının değişim törenini izleyebilir daha sonrasında da Danimarka kraliyet hayatından yakından bakmak için Amalienborg Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Kopenhag, Kuzey Avrupa ve İskandinavya’nın kültürel çeşitliliği ve doğal güzelliyle dikkatleri üzerine çeken Danimarka kenti.. Kuzey Avrupa Turu İskandinav Rüyası ile ziyaret edebileceğiniz başkentte, İskandinav kültürü ve zenginin mimarinin izini doyasıya sürebilirsiniz.

Bumerang - Yazarkafe
Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

0
0
27 Ağustos, 10:36
Faroe Adaları Gezi Rehberi

Faroe Adaları Gezi Rehberi

0
0
29 Nisan, 16:55
Norveç Milli Parkları

Norveç Milli Parkları

0
0
4 Nisan, 13:31