Notice: Undefined index: whatsapp_paylasim in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/single.php on line 15

Kurban Bayramı’nda Seyahat Edeceklere Yurtdışı Tur Önerileri

İskandinavya’daki En Renkli 5 Şehir

Seyahatte Yemek Masraflarını En Aza İndirmenin Yolları

İskandinav Turunda Gün Doğumunu Görebileceğiniz Büyüleyici 5 Yer

Norveç’in Şelalesiyle Ünlü Tvindefossen

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 15 Mayıs, 09:53'de eklendi

Notice: Undefined variable: oturum_id in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/inc/single/haber_yeni.php on line 19

Son yıllarda gezginler için büyük bir cazibe merkezi haline gelen Tvindefossen, her yıl 200.000’den fazla kişinin ziyaret ettiği bir yer. Göz alıcı güzelliğinin yanı sıra şelaleden bir avuç su içen kişinin uzun bir aşk ve cinsel yaşamı olacağına dair rivayetler de mevcut.

152 metre yükseklikten dökülen Tvindefossen şelalesi, Norveç’in Flåm‘a giden yol üzerinde yer alan Voss’a 12 km mesafede bulunuyor. Batı Norveç’in en önemli doğal turistik yerlerinden biri olan Tvindefossen, bir uçurumun tepesindeki küçük bir dere olan Kroelvi’den doğuyor.

Tvinnefossen’de kamp ve yürüyüşün yanı sıra, çocukların dahil ilgisini çekecek tırmanacak kayalar ve çıplak ayakla gezinebileceğiniz küçük akarsular bulunuyor. Oldukça etkileyici ve fotojenik bir şelale olan Tvindefossen’i ziyaret etmek için en iyi zaman sabahın erken saatlerinde güneşin dağların üzerinde yükselirken güneşin ilk ışık ışınlarının şelaleye ulaştığı andır.

Sağlam bir uçurumun üzerinde 379 fit yüksekliğe sahip güçlü bir şelale yaratan Kroelvi’den doğan Tvinnefossen, inanılmaz bir doğal görüntü sergiliyor. Merdiven basamaklarını betimleyen bir şekilde dökülen şelale, kışın ve ilkbahar aylarında güçlü çığıldamalara dönüşüyor ve kendi melodisini vadinin dört bir yanına dağıtıyor. Yaz sonu ve sonbaharın ilk aylarında ise dingin bir melodi ile vadiyi sakinliğe kavuşturuyor.

avrupa rüyası tvindefossen

Tvindefossen’de Doğa Molası

Bergenden doğuya giden ana otoyolun üzerinde yer alan Tvindefossen, Norveç’in en popüler ve ünlü şelalelerinden biri. Kuzey Avrupa turuİskandinav Rüyası’nın Norveç rotası sırasında ziyaret edebileceğiniz Tvindefossen, aynı zamanda Avrupa’nın da en önemli doğal güzellikleri arasında yer alıyor. Şelalenin sahip olduğu su, birçok küçük şelaleyi oluşturan taş basamakların üzerinden akıyor. 

Dünyanın en bozulmamış turizm merkezlerinden biri olan Norveç’te Tvindefossen şelalesi ziyaretçilerin ilgisini fazlasıyle çeken bir yer. Ressamların tabloları gibi dikkat çekici olan şelale, karşısında durduğunuzda gözlerinizi alamayacağınız ihtişama sahip. Suyun akışı ile oluşan ve doğayla birleşen ahenk, ruhunuzun derinliklerinde sizi huzura kavuşturacak. Gözlerinizi kapatıp derin bir nefes aldığınızda, kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz. Dilerseniz kısa bir meditasyonla doğaya eşlik edebilirsiniz.

Norveç ziyaretinizde es geçmemeniz gereken doğa harikası Tvindefossen dışındaki diğer görülmeye değer şelaleler arasında; The Seven Sisters, Kjosfossen, Voringfossen, Linndalsfossen, Sotefossen, Henfallet, Vettisfossen, Manafossen, Mardalsfossen ve Langfoss sayılabilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Notice: Undefined variable: yorum_1 in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/comments.php on line 77

Bumerang - Yazarkafe

Notice: 3.1.0 versionundan beri WP_Query çağrıldığı parametre ile geçerliliğini yitirmiş! caller_get_posts artık kullanılmıyor, yerine ignore_sticky_posts kullanın. in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-includes/functions.php on line 4115
Finlandiya Rovaniemi Gezi Rehberi

Finlandiya Rovaniemi Gezi Rehberi

0
0
3 Mayıs, 14:50