Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Norveç Fiyortlarına Açılan Kapı, Bergen Gezilecek Yerler

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 24 Nisan, 10:52'de eklendi

Fiyortların cenneti Norveç’in ikinci büyük şehri ve eşsiz doğası Bergen, İskandinav Rüyası’nın Kuzey Avrupa Turu ile uğrayacağınız hayal duraklarından bir tanesi. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Norveç fiyortlarına açılan kapı” olarak anılan Bergen, Norveç’in en çok ziyaret edilen turistik bölgelerinden birisidir. Orta Çağ’dan bugüne dek varlığını sürdüren bu renkli liman şehri, aynı zamanda 1299 yılına kadar Norveç’e başkentlik yapmış.

Avrupa Rüyası, Kuzey Avrupa turunun ziyaret yerlerinden birisi olan Bergen, tırmanma, trekking ve dağ yürüyüşü parkurlarıyla doğaseverlerin ilgisini çekiyor.

Bergen’de gezilecek yerler neresi?

avrupa rüyası bergen akvaryumu

1. Keşif Zamanı!

Bergen Akvaryumu’nda Kuzey Denizi canlılarını keşfedin.

Bergen Akvaryumu,turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerler arasında. Kuzey Denizi’ndeki harikulade güzellikleri görebileceğiniz akvaryumda; balıklardan deniz yosunlarına, penguenlerden deniz aslanlarına ve timsahlara kadar birçok tür mevcut.

avrupa rüyası bergen hansa rıhtımı

2. Adım Adım Geleneksele!

Hansa Rıhtımı’ndaki dingin yürüyüşler…

Tarihi 1070 yıllardaki balık ticaretine kadar uzanan rıhtum, 1350 yılında güçlü Hansa Birliği’nin limanda kontrolü ele geçirmesiyle gıda ambalajının merkezi haline gelmiş. Yaşadığı pek çok yangınla badireler atlatan Hansa Limanı geçirdiği restorasyonlarla eskiye sadık kalarak yaşatılmış.

Hansa Ticaret Limanı ziyaretinizde geleneksel İskandinav ahşap binalarına rastlayacaksanız. Yapmanız gereken şey; arkadaşlarınızla gezmek, renkli evlerin fotoğraflarını çekmek, limanda oturup kafa dinlemek…

avrupa rüyası bergen Fantoft Kilisesi

3.Bir Norveç Mimarisi: Fantoft Kilisesi

Norveç mimarisinin özgün örneği Fantoft Kilisesine uğrayın.

Fantoft Stave Kilisesi, diğer bilinen adıyla “Çukur Kilisesi” 1150’de inşa edilmiştir. 1992’de geçirdiği yangınla ağır hasar almış ve sonradan restore edilmiştir. Norveç’in ulusal mimarisinin özgün eserlerinden biri olan kiliseyi ziyaret etmeyi unutmayın!

avrupa rüyası bergen Edvard Grieg

4. Bırakın notalar size eşlik etsin!

Ünlü Norveç Bestecisi Edvard Grieg’in evini ziyaret etmeden olmaz.

Romantik akımın önde gelen isimlerinden biri olarak kabul edilen Edvard Grieg, Norveç’te ulusal kimliğin oluşturulmasında da önemli bir rol oynamıştır. 1885 yılında inşa edilen Troldhaugen Villa, Norveç’in en ünlü bestecisi Grieg ve eşinin eviydi. Troldhaugen’de bugün, Grieg’in hayatını, en iyi eserlerinden bazılarının yer aldığı sergiye ev sahipliği yapan müze olarak hizmet vermektedir.

avrupa rüyası bergen Floyen Dağı

5. Bergen’in Eşsiz Manzarasına Merhaba!

Fünikülerle  Floyen Dağı’na uzanıp, manzaraya eşlik edin.

Deniz seviyesinden 320 metre yükseklikteki Floyen Dağı’na füniküler aracılığıyla çıkabilir ve panoramik Bergen manzarasının tadını çıkabilirsiniz. 6 dakika süren yolculuğun çift yön biletleri 90 kron olupi ulaşım hizmeti saat 07.30-23.30 arasında veriliyor. Yeşilin ve fiyortların cenneti Bergen’e gelmişken bu dağı ziyaret etmeden geçmek olmaz. Dağa çıkmışken troll heykelleriyle çevirili ormanlık alanda da gezebilirsiniz.

avrupa rüyası bergen norveç fiyortları

6. Açılsın kapılar fiyortlara!

Norveç fiyortlarında eşsiz bir yolculuk yapın.

“Norveç’in fiyortlara açılan kapısı olan” Bergen’e kadar gelmişken fiyortlarda gemi yolculuğu yapmamak olmaz. Bir yandan Norveç manzarasının tadını çıkarabilir, öte yandan yakındaki kasabaları ve şehirleri ziyaret edebilirsiniz.

Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa turu ile Bergen’de konaklayarak Norveç fiyortlarında eşsiz bir gemi yolculuk yapın ve doğanın tadını çıkarın!

Bumerang - Yazarkafe
Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

0
0
27 Ağustos, 10:36
Faroe Adaları Gezi Rehberi

Faroe Adaları Gezi Rehberi

0
0
29 Nisan, 16:55
Norveç Milli Parkları

Norveç Milli Parkları

0
0
4 Nisan, 13:31