Notice: Undefined index: whatsapp_paylasim in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/single.php on line 15

Lapland’da Yapmanız Gereken 5 Harika Aktivite

Kuzey Avrupa Turunda Göreceğiniz 4 Doğa Harikası

Kurban Bayramı’nda Seyahat Edeceklere Yurtdışı Tur Önerileri

İskandinavya’daki En Renkli 5 Şehir

Nordkapp Norveç’in En Kuzeyi

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 24 Ekim, 09:12'de eklendi

Notice: Undefined variable: oturum_id in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/inc/single/haber_yeni.php on line 19

Nordkapp Norveç'in En Kuzeyi

Norveç‘in Finnmark ilinde yer alan Kuzey burnu, Nordkapp planladığınız Kuzey Avrupa turunuzdakeşfetmek isteyeceğiniz, kışın kutup maceralarını yazın ise bitmeyen güneş ışığını deneyimlemek için harika bir yer.

Atlantik Okyanusu’nun Arktik Okyanusu buluştuğu uzak kuzeyde bir yer düşünün.

İşte orası Nordkapp; Kuzey Burnu.

Burada sizinle Kuzey Kutbu arasındaki tek kuru arazi Svalbard Takımadaları’dır. Buraya Nordkapp platosuna ayak basan ilk turist 1664’te ziyaret eden İtalyan Francesco Negri’dir. Bugün her yıl yaklaşık 200 bin turistin ziyaret ettiği Nordkapp’a ulaşmak oldukça kolay. Ayrıca ziyaretçi merkezi olan North Cape Hall, yıl boyunca çeşitli sergilere ev sahipliği yapıyor. Buradaki St Johannes Kapell dünyanın en kuzeydeki ekümenik (tüm kiliselerin kabul ettiği, evrensel) şapelidir ve düğünler için popüler bir mekandır.

Kuzey Cape Platosu‘nun oldukça etkileyici bir manzarasını yakalamak için Kirkeporten‘in doğal kemerine bir yürüyüş gerçekleştirebilirsiniz. Kuzey Cape Platosu’nun sahil uçurumunu görebilmek için daha zorlu bir yol olan Knivskjellodden’e de yürüyebilirsiniz.

Nordkapp Norveç'in En Kuzeyi

Sade, çorak manzaradaki renkli, kompakt balıkçı köylerini de es geçmeyin. Bu balıkçı köylerinin içerisinde Skarsvåg, dünyanın en kuzeydeki balıkçı köyüdür. Kamøyvær, Güneş’in sanat galerisine ev sahipliği yapar. Gjesvær, Gjesværstappan takımadalarının güzel manzarasına sahip bir yerdir.

Oslo’dan North Cape‘e nasıl gidilir diyecek olursanız, birçok seçenek mevcut:  Direk Oslo’dan araçla gidebilirsiniz. Oslo‘dan Alta / Hammersted’e uçabilirsiniz. Kuzey Burnu’na giden gemiye binebilirsiniz. Tren ya da otobüse binebilirsiniz. Her türlü ulaşım imkanı ayağınızın altında.

Nordkapp Norveç'in En KuzeyiKuzey İskandinavya’nın en popüler seyahat yeri olan Norveç’te bulunan North Cape’i ziyaret etmeniz için nedenler oldukça fazla. Kuzey Burnu; nefes kesici manzaralara, sıra dışı iklim koşullarına, dramatik uçurumun kendisine sahiptir. Avrupa’nın kuzey ucunda durabileceğiniz gerçeği ile sizi buluşturur; sunduklarıyla doğal bir deneyimin ta kendisidir.

Benim gibi kışı seven biriyseniz muhakkak kışın burayı ziyaret etmelisiniz. Kış mevsimini doyasıya yaşamak için eşsiz bir yer. Beyazları kar arabası üzerinde gezin, ağaçsız manzaraları keşfedin. Buz balıkçılığına gidin, bir ATV sürün ya da kar ayakkabısını deneyin. Hayali kuzey ışığını da kaçırmayın!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Notice: Undefined variable: yorum_1 in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/comments.php on line 77

Bumerang - Yazarkafe

Notice: 3.1.0 versionundan beri WP_Query çağrıldığı parametre ile geçerliliğini yitirmiş! caller_get_posts artık kullanılmıyor, yerine ignore_sticky_posts kullanın. in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-includes/functions.php on line 4657
Finlandiya Rovaniemi Gezi Rehberi

Finlandiya Rovaniemi Gezi Rehberi

0
0
3 Mayıs, 14:50