Notice: Undefined index: whatsapp_paylasim in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/single.php on line 15

Kurban Bayramı’nda Seyahat Edeceklere Yurtdışı Tur Önerileri

İskandinavya’daki En Renkli 5 Şehir

Seyahatte Yemek Masraflarını En Aza İndirmenin Yolları

İskandinav Turunda Gün Doğumunu Görebileceğiniz Büyüleyici 5 Yer

Manzara Tutkunları için Bergen’de Yapılacak En İyi 3 Şey

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 10 Temmuz, 10:49'de eklendi

Notice: Undefined variable: oturum_id in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/inc/single/haber_yeni.php on line 19

Fiyortların cenneti Norveç’in ikinci büyük şehri ve eşsiz doğası ile Bergen, Kuzey Avrupa turunuz hayal duraklarından bir tanesi. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Norveç fiyortlarına açılan kapı” olarak anılan şehir, Norveç’in en çok ziyaret edilen turistik bölgelerinden birisidir. Orta Çağ’dan bugüne dek varlığını sürdüren bu renkli liman kenti, aynı zamanda 1299 yılına kadar Norveç’e başkentlik yapmıştır.

Tırmanma, trekking ve dağ yürüyüşü parkurlarıyla doğa severlerin ilgisini çeken Bergen’de manzara tutkunları için yapılacak en iyi 3 şey burada:

norveç bergen Ulriken314 Teleferiği

Ulriken314 Teleferiği

Ulriken Teleferiği, sizi Bergen’in yedi dağının en yüksek noktasına götüren Bergen ve çevrenin muhteşem manzarasının tadını çıkarma fırsatını sunan harika bir noktadır. Şehir sokaklarının 643 metre yukarısında muhteşem denizin, adaların, fiyortların ve dağların muhteşem manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca Ulriken Dağı’nın zirvesinde Zipline’ı deneyebilirsiniz.

norveç bergen floyen dağı

Fløyen Dağı

Norveç’teki şehir dağlarından biri olan Fløyen, Bergen’in popüler turistik mekanlarından biridir. Dağın tepesinin adı Fløyfjellet’tir. Deniz seviyesinden 399 m. yukarıdan şehrin eşsiz manzarasını izleyebilirsiniz. Buradaki yarımadanın görünümü, fløyfjellet’i turistler arasında popüler bir cazibe haline getirmektedir. Yolcuları merkezden Fløibanen füniküleri aracılığıyla yaklaşık 8 dakikada 320 metre yüksekliğe bu zirveye ulaşabilirler. Füniküler tüm yıl boyunca turistler ve vatandaşlar tarafından kullanılabilir.

Ayrıca Fløyen Dağı’ndan aşağı doğru uzanan yollar ziyaretçiler için eşsiz bir yürüyüş sunmaktadır.

norveç bergen Fløibanen

Fløibanen Füniküleri

Fløibanen füniküleri, Norveç’in en ünlü cazibe merkezlerinden biridir. Bergen’in kalbinde, Fisketorget balık pazarı ve Bryggen rıhtımından 150 m uzaklıkta, yolcu gemilerinin demirlemiş olduğu istasyona sadece 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Fløyen’e kadar olan yolculuk yaklaşık 5–8 dakika sürmektedir. Kendi içinde bir deneyim sunan yolculuk, finalde sizi şehrin muhteşem manzarası ile karşılamaktadır. Keyif durakları olarak Fløistuen Shop&Café’yi, mevsimlik olarak açık olan Fløien Folkerestaurant’u ve Bergen’deki en iyi çocuk oyun alanını tercih edebilirsiniz. Füniküler, tüm yıl boyunca sabahtan akşama kadar her gün çalışır.

Avrupa Rüyası ile Kuzey Avrupa turu macerasına hazır mısınız!

Güzel dağlar, fiyortları ve sahil şeridi ile çevrili samimi şehir Bergen’de harika manzaranın tadını çıkarın. Dağları, deniz manzarası ya da şehir merkezinin görüntüsünü bu üç spot noktasından harika fotoğraflarla ölümsüzleştirebilirsiniz.

Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: Kuzey Avrupa'da Unesco Onaylı 5 Tarihi Miras - Kuzey Avrupa TuruKuzey Avrupa Turu on 30 Temmuz 2018


Notice: Undefined variable: yorum_1 in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/comments.php on line 77

Bumerang - Yazarkafe

Notice: 3.1.0 versionundan beri WP_Query çağrıldığı parametre ile geçerliliğini yitirmiş! caller_get_posts artık kullanılmıyor, yerine ignore_sticky_posts kullanın. in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-includes/functions.php on line 4115
Finlandiya Rovaniemi Gezi Rehberi

Finlandiya Rovaniemi Gezi Rehberi

0
0
3 Mayıs, 14:50