Notice: Undefined index: whatsapp_paylasim in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/single.php on line 15

Kurban Bayramı’nda Seyahat Edeceklere Yurtdışı Tur Önerileri

İskandinavya’daki En Renkli 5 Şehir

Seyahatte Yemek Masraflarını En Aza İndirmenin Yolları

İskandinav Turunda Gün Doğumunu Görebileceğiniz Büyüleyici 5 Yer

Kuzey Avrupa Turu Boyunca Göreceğiniz İskandinav Şehirleri

İSKANDİNAV RÜYASI 13 Mart, 11:11'de eklendi

Notice: Undefined variable: oturum_id in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/inc/single/haber_yeni.php on line 19

Nefes kesici bir güzelliğe sahip olan Kuzey Avrupa,  tarihi ve mimari yapılardan, İskandinav mitlerine ve Vikinglere kadar birçok şeyi keşfedebileceğiniz eşsiz bir yer. Beraberinde benzersiz doğa harikaları ile sizleri büyüleyecek olan Kuzey Avrupa turunda göreceğimiz ülkeler arasında Danimarka, Estonya, Finlandiya, Letonya, Litvanya, Norveç ve İsveç yer alıyor.

Katılacağınız otobüsle başlayan Kuzey Avrupa yolculuğunda masalsı Kuzey Avrupa şehirlerini gezdikten sonra, büyüleyici fiyortlarda gemi yolculuğuna; Tvindefossen ve Flam bölgelerini gezmeye devam ediyor yine şehirlere dönüyoruz. 

12 gün boyunca hangi ülkeleri ve şehirleri geziyoruz?

12 ülke 15 şehirle İskandinav Rüyası;

Polonya (Gdansk, Szczein, Torun, Augustow),

İsveç (Stokholm),

Danimarka (Kopenhag),

Finlandiya (Helsinki),

Estyonya (Tallinn),

Norveç ( Oslo, Bergen, Flam Kasabası, Twindefossen, Norveç Fiyortları),

Letonya (Riga),

Litvanya (Vilnius, Trakai Gölü ve Kalesi),

Almanya (Rostock, Anklam) kapsıyor.

stockholm-isveç

Kuzey Avrupa Turunda Göreceğiniz 7 Şehir

Stockholm, İsveç

Tur içerisinde gezeceğimiz ülkelerden birisi olan İsveç Avrupa Birliği ülkeleri arasında en büyük üçüncü ülkedir. Ülkenin başkenti ve en büyük şehri 2 milyon nüfusu ile Stockholm’dür. Stockholm’den sonra önemli olan ve görülemye değer İsveç şehirleri Malmö ve Göteborg’dur. İsveç Oresund Köprüsü ile Danimarka’ya bağlıdır.

kopenhag-danimarka

Kopenhag, Danimarka

Kuzey Avrupa’nın bir başka incisi olan Danimarka güvenilir Avrupa ülkelerinden birisidir. Başkenti Kopenhag’tır ve Danimarka adalarının en büyüğü olan Sjælland’ın üzerinde kurulmuştur. İskandinavya’nın en küçük ülkelerinden olan Danimarka zengin  ve geniş bir kültürel mirasa sahiptir. Ayrıca dünyanın en popüler oyuncak markalarından biri olan Lego’nun doğduğu yerdir. Legoland temalı Billund parkı Lego satın alınabilecek dünyadaki en iyi yerlerden bir tanesidir.

Oslo, Norveç

Avrupa ortalamasının üstünde yaşam standardına ve ekonomik gelişmişliğe sahip bir İskandinav ülkesi olan Norveç Kuzey Avrupa turlarında önemli destinasyonlardan birisidir. Kıyıları binlerce fiyordla çizilmiş eşsiz doğa manzaralarına sahip Norveç’in başkenti Oslo’dur. Dünyaca ünlü fiyordları, kuzey ışıklarını üzerinde taşıyan görkemli dağları ve tablo gibi modern şehirleri ile Norveç dünyanın en güzel ülkelerinden birisidir.

tallinn-estonya

Baltık Şehirleri

Estonya, Letonya ve Litvanya Baltık Denizi’ne kıyısı olan, tarihi ve coğrafi birliktelikleri olan bağımsız cumhuriyetler Baltık ülkeleridir. Baltık şehirleri de Kuzey Avrupa turunun destinasyonları içerisinde yer alıyor. Baltık ülkeleri Estonya, Letonya ve Litvanya kendine özgü kültürel ve tarihi mirasıyla ve sahip olduğu doğasıyla dikkat çekiyor.

Modern ile tarihi atmosferi bir arada bulunduran Estonya’nın başkenti Tallinn, 1000 yıllık

şehir mimarisi ile kapılarını ziyaretçilere aralıyor.  Avrupa’nın en eski kentlerinden Litvanya’nın başkenti Vilnius, Ortaçağ mimarisinin izlerini taşıyan yapılarla dikkat çekiyor. Letonya’nın en büyük şehri ve başkenti olan Riga, Baltık Denizi’nin en kozmopolit kentlerinden birisi. Ayrıca şehirdeki Art Nouveau binaları, UNESCO’nu Dünya Miras listesinde yer alıyor. Kuzey Doğu Avrupa’nın en büyük liman kentlerinden birisi.

Alman ve Rus etkisiyle şekillenen kültüre sahip Baltık ülkelerinde keşfedecek şey oldukça fazla.

helsinki-finlandiya

Helsinki, Finlandiya

Helsinki, kayak için mükemmel olan 200 km’lik parkurlara sahip ormanlarla çevrilidir. Tepeler kızak için harikadır. Bu arada kasabadaki paten pistleri de tercih edilebilir. Baltık Denizi’nin donmuş buzunda yürümek diğer popüler aktivitelere göre, oldukça sıra dışı bir aktivitedir. Ve tabii ki, buz gibi soğuk suya dalma özelliği taşıyan en meşhur Finish Sauna da deneyimlenebilir.

bergen-norveç

Bergen, Norveç

UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan “Norveç fiyortlarına açılan kapı” olarak anılan Bergen, Norveç’in en çok ziyaret edilen turistik bölgelerinden birisidir. Orta Çağ’dan bugüne dek varlığını sürdüren bu renkli liman şehri, aynı zamanda 1299 yılına kadar Norveç’e başkentlik yapmış. Avrupa Rüyası, Kuzey Avrupa turunun ziyaret yerlerinden birisi olan Bergen, tırmanma, trekking ve dağ yürüyüşü parkurlarıyla doğa severlerin ilgisini çekiyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Notice: Undefined variable: yorum_1 in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/comments.php on line 77

Bumerang - Yazarkafe

Notice: 3.1.0 versionundan beri WP_Query çağrıldığı parametre ile geçerliliğini yitirmiş! caller_get_posts artık kullanılmıyor, yerine ignore_sticky_posts kullanın. in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-includes/functions.php on line 4115