Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Bayram Tatilinde Kuzey Avrupa’ya Gideceklere 5 Harika Öneri

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 7 Ağustos, 10:16'de eklendi
Kuzey Avrupa turu ile deneyimleyeceğiniz sonsuz günler, daimi gecelerin merkezi İskandinavya… Norveç, İsveç, Finlandiya, Danimarka, Baltık ülkeleri.. Benzersiz doğanın, dramatik fiyort manzaralarının, kuzeyi kuzey yapan öğelerin birleştiği bir İskandinav Rüyası hepimizin arzusu değil mi? Görkemli kuzey ışıkları ve eşsiz festivaller de bunun bonusu. Bayramda nereye gitsek diye kara kara düşünmeyin. İskandinavya sizi bekliyor!
norveç fiyortları

Norveç Fiyortları | Geirangerfjord

Dünyanın en büyük doğal güzelliklerinden birisi olan ve UNESCO miras listesinde yer alan Geirangerfjord; yüksek uçurum, uçsuz bucaksız şelaleler ve derin mavi suların görkemli bir birleşimi. Aklınınzda kalıcı izler bırakacak olan bu yer, her yıl 600.000 ziyaretçi ağırlıyor. Geiranger’ın ana limanı çevresinde pek sakin olmasa da, katılacağınız gemi ile fiyort yolculuğu size aradığınız huzuru sağlayacaktır.
estonya tallinn gezi rehberi

Estonya | Tallinn

Büyük güçlerin etkisinden kendisini arındırmış olan Tallinn Avrupa’nın önemli cazibe merkezlerinden birisi. Eski kiliseler, ortaçağ sokakları ve soylu tüccarların evleri, fotojenik ve harika manzaralar Tallinn seyahatlerini eşsiz kılan sadece birkaç şey. Tallinn Avrupa’nın en eksiksiz duvarlı şehirlerinden biri olan UNESCO’ya ait Eski Kent, şehrin önemli ziyaret ve turist çekim merkezlerinden birisi.
isveç gotland gezi rehberi
 

İsveç | Gotland

Gotland, İsveç’in güneydoğu kıyısında yer alan Baltık Denizi’ndeki en büyük adadır.  Adada yapılmış arkeolojik buluntular, adadaki insan yaşamının tarihinin yaklaşık 8000 yıl öncesine dayanan Hristiyan geleneğinden önce geldiğini ortaya çıkarmıştır. Gotland’ın başkenti Visby, sağlam şehir duvarlarıyla, özgünlüğünde muhteşem bir Ortaçağ harikasıdır.
isveç stockholm gezi rehberi 

İsveç | Stockholm

Modern, dinamik ve sürekli değişen bir şehir Stockholm. Şehrin yerlilerine göre “suyun üzerindeki güzellik” de diyebiliriz. 14 adaya yayılmış olmasına rağmen Stockholm şaşırtıcı derecede gezinmesi kolay bir şehirdir. Köprüler adaların çoğunu birbirine bağlar; feribot ve metro ile de geri kalanı bağlantı sağlanır. Toplu taşıma, şehrin ve çevrenin hayal edebileceğiniz her köşesine sorunsuz bir şekilde taşır. Stockholm’ün eski şehri Gamla Stan ziyaretinizde ilk görmeniz gereken, Avrupa’nın en dikkat çekici tarihi merkezlerinden biri. Gamla Stan suyla çevrilidir ve daha fazla keşife atılmak için ideal bir konumdadır. Heybetli saray ve katedrallerle Gamla Stan’ın hafızanıza kazınacağı kuşkusuz. 
filandiya helsinki gezi rehberi 

Finlandiya | Helsinki

Finlandiya modern, fonksiyonel ve şık tasarımıyla ünlüdür. Finlandiya’nın başkenti Helsinki, mükemmel Tasarım Müzesi’ne ev sahipliği yapan, ana caddelerinden, yeniden tasarlanan endüstriyel alanlara kadar, cam, aydınlatma, tekstil ve yenilikçi ev eşyaları ile dolu butikler, atölyeler ve galerilerle doludur. Kültür dolu bir şehir merkezi olmasına rağmen Helsinki, şehrin her kesiminden kolayca ulaşılabilecek doğal alanlara da sahiptir. Buradan tekne turları ile takım adalara gidebilir, plajlar boyunca yer alan geniş parklarda dolaşabilir, ormanda yürüyüşe çıkabilirsiniz.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bumerang - Yazarkafe
Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

0
0
27 Ağustos, 10:36
Faroe Adaları Gezi Rehberi

Faroe Adaları Gezi Rehberi

0
0
29 Nisan, 16:55
Norveç Milli Parkları

Norveç Milli Parkları

0
0
4 Nisan, 13:31