Notice: Undefined index: share in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/single.php on line 9

Notice: Undefined index: whatsapp_paylasim in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/single.php on line 15

Lapland’da Yapmanız Gereken 5 Harika Aktivite

Kuzey Avrupa Turunda Göreceğiniz 4 Doğa Harikası

Kurban Bayramı’nda Seyahat Edeceklere Yurtdışı Tur Önerileri

İskandinavya’daki En Renkli 5 Şehir

Baltık Ülkelerinin İncisi Tallinn Gezilecek Yerler

ÜLKE VE ŞEHİR REHBERİ 30 Nisan, 10:18'de eklendi

Notice: Undefined variable: oturum_id in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/inc/single/haber_yeni.php on line 19

Modern ile tarihi atmosferi bir arada bulunduran Estonya’nın başkenti Tallinn, 1000 yıllık şehir mimarisi ile kapılarını ziyaretçilere aralıyor. Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa turunun merak edilen şehirlerinden olan Talliin’e yolculuğumuzda Orta Çağ’ın tarihi kalıntılarını beraber keşfetmeye var mısınız?

Talliin’de gezilecek yerler neresidir? Şehrin tarihi kokusunu nasıl solumalıyız? diye merak edenler için kısa bir tur atalım!

1. Tarihin kapıları aralanıyor!

Viru Kapısı’ndan Talliin’in tarihine..
Renkli kafelere ve restoranlara açılan Viru kapısı, Talliin’in eski şehir bölgesinin alt kısmında yer alıyor. Tarihi 1300’lü yıllara uzanan kapıdan geçerek dünyaca ünlü butikçilerden hediyelik eşya satın alabilirsiniz.

2. Müzeleri gezmeden olmaz!

Lennusadam Deniz Uçağı Müzesi’ni ziyaret edin.
Estonya’ya kadar gelmişken Çar donanmasının ve deniz uçaklarının sergilendiği Lennusadam Deniz Uçağı müzesini ziyaret etmeden geçmeyin. 1916 tarihine uzanan Çar donanmasını , deniz uçaklarını, denizaltılarını bu büyüleyici ortamda keşfedebilirsiniz.

3. Cennet ayaklarının altında!

Toompea Tepesi’nde şehrin silüetine hayran kalmak.
Eski zamanlarda soylu ve zengin kesimin yaşadığı Toompea Tepesi, şehrin muazzam siluetini görebileceğiniz eşsiz manzaraya sahip. Kale duvarlarının çevrelediği tepeden Baltık Denizi’ne kadar uzanan şehrin keyfini sürebilir, tezgahlarda satılan badem şekerlerinden alabilirsiniz.

avrupa rüyası tallinn Kadriorg Sarayı

4. Barok mimarisine selam!

Özgün bir örnek Kadriorg Sarayı’nı ziyaret edin.
Kadriorg Sarayı, adını tarih kitaplarından sıkça duyduğumuz Çar Deli Petro’nun çabalarıyla 1710 yılı tamamlanmış, barok mimarisinin izlerini taşıyan benzersiz bir yapıdır. Günümüzde Tallinn’de resim galerisi olarak faaliyet gösteren sarayın müze kısmında 16. ve 17. yüzyıla ait eserler sergileniyor.

5. Tarihin izleri sokaklarda!

Von Krahl’ın sokaklarında yürüyüşe çıkın.
Estonya’nın başkenti Tallinn’de Eski Kent bölgesinin Von Krahl sokaklarında 18. yüzyıla dayanan atmosferde eşssiz bir gezintiye çıkın. Dik merdivenlerin, Arnavut kaldırımlarının ayağınızın altına serildiği, ahşap kirişlerle bezenmiş tarihi taş binalarıyla bu tarihi sokaklar bir gece yürüyüşünde size eşlik edecek.

avrupa rüyası tallinn tv kulesi

6. Hezarfen misali tepeden bakmak!

TV Kulesi’nden Tallinn’e kuşbakışı.
Estonya’daki Sovyet etkisinin önemli eserlerinden olan Teletorn’a (TV Kulesi) çıkarak yeşilden maviye uzanan ve şehrin tarihiyle buluşan manzarayı seyredebilirsiniz. TBurada Baltık Denizi’nden Finlandiya’ya kadar uzanan benzersiz bir manzara sizi bekliyor.

7. Ziyaretler henüz bitmedi!

Burç Geçitlerini ve Kök Kulesini ziyaret edin.
Tallinn’in dikkat çeken tarihi yapılarından bir diğeri Kiek in de Kök Kulesi ve Burç Geçitleri’dir. 1475 yılında inşa edilmiş yapı, topçu kulesinin dış kısmında yer alıyor. 38 metre uzunluğundaki kuleye şehir içerisinde faaliyet gösteren 3 ve 4 numaralı tramvay hattı ile ulaşabilirsiniz.

Avrupa Rüyası‘nın Kuzey Avrupa turu ile Baltık ülkelerini göreceğiniz İskandinav Rüyası’nın rotasında yer alan Estonya‘yı keşfetmeye hazır mısın!

Yorumlar

3 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: Avrupa Rüyası'nın Kuzey Avrupa Turu ile 12 Ülke 20 Şehir Gezmek - Kuzey Avrupa TuruKuzey Avrupa Turu on 9 Mayıs 2018
  2. Geri bildirim: Estonya Gezi Rehberi - Kuzey Avrupa TuruKuzey Avrupa Turu on 25 Mayıs 2018
  3. Geri bildirim: Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa Turu Hakkında Merak Ettikleriniz - Kuzey Avrupa TuruKuzey Avrupa Turu on 2 Haziran 2018


Notice: Undefined variable: yorum_1 in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-content/themes/imagazine/comments.php on line 77

Bumerang - Yazarkafe

Notice: 3.1.0 versionundan beri WP_Query çağrıldığı parametre ile geçerliliğini yitirmiş! caller_get_posts artık kullanılmıyor, yerine ignore_sticky_posts kullanın. in /home/wwwkuzeyavrupatu/public_html/wp-includes/functions.php on line 4657
Finlandiya Rovaniemi Gezi Rehberi

Finlandiya Rovaniemi Gezi Rehberi

0
0
3 Mayıs, 14:50