Yurtdışı Seyahatinde Tadabileceğiniz Avrupa Lezzetleri

Bisiklet Dostu Avrupa Şehirleri

Enerjik Seyahatler için Kahvaltı Tavsiyeleri

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa Turu Hakkında Merak Ettikleriniz

İSKANDİNAV RÜYASI 2 Haziran, 10:36'de eklendi

Norveç fiyortlarında masalsı bir yolculuk yaparak İskandinav mitolojisinin zihinlerde yer eden hikayeleri eşliğinde Vikinglerin anavatanını Avrupa Rüyası ile keşfetmeye hazır mısınız! Kuzey Avrupa turu rotası, gemi, otobüs ve uçak ulaşımlarını birleştirerek sizleri unutulmaz bir Kuzey turuna davet ediyor. 

avrupa rüyası norveç fiyortları gemi yolculuğu

Avrupa Rüyası, Kuzey Avrupa turu – Norveç fiyortları

Kuzey Seni Çağırıyor!  

İskandinavya ve onu besleyen İskandinav kültürü Hristiyanlık öncesi dinleri, inanışları ve efsanelerinden oluşan gizemli ve cezbedici bir dünya sunuyor. Danimarka, İsveç, Norveç ve İzlanda gibi İskandinav ülkelerinde yaşayan halklar, kuşaktan kuşağa zengin bir mitos öykü ve masallar aktarıla gelmişlerdir ve günümüz dünyasında mitoslarda geçen tanrılar ve simgeler yönüyle oldukça bilinir. Buna en güzel örneklerden bir tanesini beyaz perdeden ve edebiyattan verebiliriz: ’Yüzüklerin Efendisi’ kitap ve film serisi temeline bu mitosları ele almaktadır. İskandinav kültüründe dikkat çeken bir diğer simge Vikinglerdir. 8. ve 11.yüzyılda Vikingler dünyada büyük ses getiren bir topluluk olmuştur. İskandinav mitolojisini ve kültürünün izlerini, Kuzey’in manzaralarını, Norveç fiyortlarında gemi yolculuğu yaparak Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa turu ile keşfetmek mümkün.

avrupa rüyası norveç flam köyü

Kuzey Avrupa turu – Flam Bölgesi

Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa Turu 9 Ülke 15 Şehir

Otobüsle başladığımız yolculuğumuzda Kuzey Avrupa’nın masal gibi şehirlerini gördükten sonra gemi yolculuğuyla fiyortları gezeceksiniz. Flam Kasabası, Tvindefossen Şelalesi ve Bergen Balıkçı Kasabasını gezerken Kuzey ve Baltık Denizlerinde gemi yolculukları ile mavinin enginliğinde kaybolduktan sonra Kuzey Avrupa şehirlerinin kültürüne ve tarihine tanık olacaksınız.

THY Vilnius uçuşu ile başlayıp otobüs ve gemiyle sürdürdüğünüz yolculuğunuz Vilnius’dan THY uçağıyla İstanbul’a dönerek sonlanıyor. Kuzey ve Baltık Denizi’nde konforlu büyük yolcu gemileri ile gemi yolculuğu fırsatı sunan Avrupa Rüyası, izlediği rota bakımından diğer turlara göre rotasında özgün tek firma. Kuzey Avrupa turunda seyahat boyunca Avrupa Rüyası’ndan bir görevli asistan ve profesyonel kokartlı rehber sizlere eşlik ediyor. Profesyonel rehber sayesinde şehrin görülmesi gereken önemli yerlerini, lezzetleri, müzeleri hem gezerek hem de tarihi detaylarıyla dinleyerek keşfetmiş oluyorsunuz.

İskandinav turu yaparken tadına bakılacak lezzetler arasında deniz papağanı olan Puffin’in, deniz mahsulleri yemeklerinin ve ren geyiği etinden yapılan Reindeer’in tadına bakabilirsiniz.

Alışverişlerinizde hediyelik eşya olarak kışlık kıyafetler özellikle Norveç kazağı, kehribar taşından yapılan eşyalar, mitolojik figürler, Viking objelerini tercih edebilirsiniz.

avrupa rüyası kopenhag

Avrupa Rüyası, Danimarka Kopenhag – Nyhan

İskandinav Rüyası Turunun Fiyatı Nedir?

12 gün boyunca 9 ülke 15 şehir göreceğiniz 10 gece konaklamalı rüya gibi bir Kuzey Avrupa turu olan İskandinav Rüyası’nın ücreti ise 1695€’dur.

İskandinav Rüyası Turu Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

  • Vilnius-İstanbul THY gidiş-dönüş yön ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Lüks otobüslerle şehirlerarası yolculuk
  • Tallinn-Helsinki, Helsinki-Stockholm, Bergen – Hirtshals, Gedser – Rostock arası lüks gemilerle deniz yolculuğu
  • 10 gece konaklama
  • Mesleki Sorumluluk Sigortası
  • Tüm ekstra turlar
  • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
  • Konaklama kahvaltıları (10 gün)
  • Şehir vergileri
 • Bagaj Hakkı

İskandinav Rüyası Turu Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler

  • Müze-Ören Yerleri ücretleri
  • Schengen vize ücreti: 135 Euro (yeşil pasaportu veya vizesi olmayanlar için)
 • Bireysel harcamalar ve yeme-içme masrafları
norveç bergen floyen dağı teleferik

Norveç, Bergen -Floyen Dağından Norveç fiyortlarını izlemek

12 gün boyunca 9 ülke 15 şehir ile dolu dolu Kuzey Avrupa Turu…

Hangi ülkeleri, hangi şehirleri geziyoruz?

İskandinav Rüyası ile birlikte Kuzey Avrupa’yı görme hayallerini erteleme! Doğa harikası manzaralar eşliğinde İskandinav kültürün kapılarını aralayarak Vikinglerin yaşadığı coğrafyayı keşfedebilirsiniz!

Bumerang - Yazarkafe
Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

Seyahat Ederken Yapılan Hatalar

0
0
16 Temmuz, 13:20
Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

Yalnız Seyahat Etmenin Avantajları

0
0
30 Haziran, 10:57
Kız Kıza Tatil Önerileri

Kız Kıza Tatil Önerileri

0
0
25 Şubat, 14:19
Norveç Kasabası Sogndal

Norveç Kasabası Sogndal

0
0
11 Aralık, 11:19